snofi
Naslednji Pil izide 8. maja
Ikona Ikona Ikona Ikona
pepca oblacek

značka Pisalnica: Temna vas Podlesje 1. del

Temna vas Podlesje 1. del

9
Anže ni iskal ničesar. Želel je le pobegniti. Iz Ljubljane, iz službe, iz razpadajočega razmerja in samega sebe. Njegov plan je bil preprost: za nekaj tednov se umakne v naravo, izklopi telefon in si zrahlja misli.

Ko je naletel na oglas za najem samostojne hiške na podeželju — sredi kraja imenovanega Podlesje, se mu je zdelo kot popolno naključje. Ceneje od Airbnba, oddaljeno, brez sosedov, obkroženo z gozdom. Niti lokacije ni bilo na Googlu. Moral je uporabiti staro karto, ki jo je našel v antikvariatu.

Vožnja do Podlesja je bila dolga in tiha. Že po dveh urah iz Ljubljane se je pokrajina začela spreminjati. Hribi so postajali temnejši, gozdovi gostejši, ceste ožje. Na koncu je vozil po blatni makadamski poti, ob kateri ni bilo ne hiš, ne ljudi. Samo narava — in tišina.

Ob mraku je končno zagledal leseno tablo ob cesti:
"DOBRODOŠLI V PODLESJU"
Z belimi črkami, ki so bile že skoraj popolnoma sprane.

Hiša, ki jo je najel, je bila videti starinska, a čista. Kamnita s slamnato streho, obkrožena z borovci. Ključe mu je pustil lastnik v poštni nabiralnik. Nikogar ni bilo nikjer. Tudi signala ne.

Ko je vstopil, je najprej začutil hlad. Hiša je bila tiha kot grob. Nekaj v njej je bilo... zadržano. Kot da čaka.

V kuhinji je našel star zapis:
"Če slišiš zvon, ne glej skozi okno. In ne odgovarjaj na šepete."

Nasmehnil se je. Očitno so si domačini znali privoščiti kakšno potegavščino. Vzdušje je bilo čudno, a preprosto si je rekel, da si domišlja. Utrujenost in nova okolica.

Tisto noč je zaspal ob tihem ognju v kaminu.

Ob 3:13 zjutraj se je zbudil.

Zvonil je zvonec.

Sredi gozda.

In nekdo je tiho šepetal njegovo ime izza okna.
Zjutraj je bilo vse mirno. Morda je sanjal. Morda so bila to zgolj posledice njegovega izgorelosti. Nič takega. Še vedno je bil skeptik — racionalist. Ampak, ko se je sprehodil do vasi, se je nekaj začelo lomiti v njem.

Podlesje je bilo majhno. Le nekaj hiš, razpršenih okoli trga, kjer je stal star lesen zvonik. V središču je stal možakar s slamnatim klobukom. Njegove oči so bile blede, skoraj mlečne.

»Si ti... tisti iz Ljubljane?« je rekel, ne da bi Anže karkoli povedal.

»Ja. Anže. Sem najel hiško — tista z borovci. Ob robu.«

Možakar ni odgovoril. Samo pokimal je in rekel:
»Če boš slišal zvon, ostani noter. In zapri oči. Vsakič. Razumeš?«

»Je to spet tista stara zgodba? Šale za turiste?«

»Ne. Mi tukaj nismo turisti. Mi tukaj... živimo z njo.«

Anže ni vedel, ali se naj smeje ali ustraši.

Tisti dan je opazil še nekaj — ni bilo otrok. Nobenega glasu, nobenega teka, nobenih igrač. Vsi, ki jih je srečal, so bili stari. Njihove oči so bile prazne, obrazne poteze ostre, kot izrezane iz lesa.

V trgovini mu je stara prodajalka — gospa Marjeta — podala mleko, a ga pri tem ni spustila iz rok.

»Če ti bo katera stvar izginila ponoči, ne išči. Vrne se... drugačna.«

Se nadaljuje:blush:upam da sste v branju uživali
 

Odgovori:

Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Dobra zgodba.:thumbsup:Obožujem grozljivke.
2
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
uau! ful dobr in res je strašljivo
2
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Omg to je ena najboljših strašljivk!! Pač preprosto lovam<3 jaz oboźujem strašne fantazijske zgodbe in knjige! rako da komaj čakam na naslednji del:heart::heart_eyes:
1
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
omg kok dobraaaa!! spremljam. ooo kok je skariiiiii
0
 
Drgač nisem lih ljubiteljica strašljivk ampak tale je dobra. <333
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Me že zanima nadaljevanje, ne odnehaj!
0
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
aaaa skeri drgac kul
3
 
Ppppppppppppplllleeeeaaaaaseeeeee

Moj odgovor:

Vsebina odgovora:
Vzdevek:
Sporočilo pred pošiljanjem še enkrat preberi in premisli, kako bi se ti počutil, če bi ga prejel.

Pisalnica


Objava:

pesmi 3. del

Ogledov: 21 Odgovorov: 1
 
1
BodočaPisateljica
Objava:

Dangerous Love❤️‍🔥, 13.del

Ogledov: 41 Odgovorov: 4
 
2
Objava:

jadram v ekstrem 1. del

Ogledov: 33 Odgovorov: 1
 
4
Objava:

Pesem plushie

Ogledov: 37 Odgovorov: 0
 
1
Objava:

pesmi 1. del

Ogledov: 85 Odgovorov: 8
 
3
Objava:

Če bi bilo le res 1. del

Ogledov: 52 Odgovorov: 3
 
3
Objava:

Vampirji

Ogledov: 60 Odgovorov: 2
 
3
Objava:

Samo preberi pls

Ogledov: 40 Odgovorov: 2
 
0
Oli potrebuje pomoč ali nasvet v
Svetovalnica

Srednja šola pooooomoč

hejjj
js mam ful.problem glede srednje js nevem ka nej od 7 razreda sm misnla da bom sla na frizersko letos sm 9 in sm si zadnji hip premisnla ker mam rada otroke petje ples in vse za predsolsko zdej sm glih na meji v 2 krogu bi bla sprejeta sam me pa fulll zanima tud turizem ful rada potujem in zgodovina in vse in js nevem ka nej pac vem da to nesme uplivat na mojo odlocitev sam useen moj chrush je hodu na lredsolsko zdej dela v tic in mene tud kej takega vleče pa rada bi postala strvardesa sam jojjjj neveem tk oboje mi je vsecc
 

Vpiši se


Nov uporabnik | Pozabljeno geslo

POIŠČI PILOVCA/KO

Pogosta vprašanja

Iščeš odgovore na vprašanja, kot so "Kako se naročim na revijo Pil?", "Kako se registrirati?", Kakšna so pravila obnašanja na Pilovi spletni strani?" in "Kam vnesem naročniško številko?" Klikni na spodnji gumb in najdi odgovore!

Zadnji odgovori

A lohk plissss se jsss
 
js bi pa plis obvesci
 
ful si se lepo potrudla
 
dragac pa si ful cueee
 
take nalepke sm tud js delala sam da sm naredila ...
 
1057 🧸🩷
 
Torej... mislim da nisem dovolj jasno razložila. ...
 
a to druga proti drugi al v paru?
 
Zelo zanimiv blog. V bistvu nimam glih idej
 
obožujem spotyfy playlist!
 
A to vsak napiše svojo, al skupi v paru?