Vesela šola
Kaj je prinesel poštar?
Pa se je spet začela šola! In kaj delamo v šoli? Poslušamo, seveda. No, razen kadar ne. Roko na srce, včasih je vsega preveč in je težko pozorno spremljati snov. Ko pade koncentracija, lahko gledamo skozi okno, klepetamo, lepimo čigumije pod mizo, pišemo sporočilca in jih poskušamo metati naslovniku, ne da bi učitelj/ica to opazil/a.
Pisanje sporočilc je pisna komunikacija. Danes se nam zdi samoumevna, a da se lahko pogovarjamo na ta način, se je moralo zgoditi kar več stvari. Najprej so morali naši predniki izumiti pisavo. Potem so iskali različne načine, kako napisamo dostaviti od pošiljatelja do naslovnika. Pisma omogočajo, da si povedmo, kar je treba, tudi kadar nismo skupaj. Premagajo tudi največje razdalje, tudi tisto med drugo in četrto klopjo, ki se daljša premo sorazmerno z dolgočasnostjo snovi. O čem in kako se je v preteklosti pisno komuniciralo in kdo vse je to počel, zakaj potrebujemo poštarje in kaj delajo danes, ko si pišemo bolj kot ne elektronsko, izveš v septembrski Veseli šoli.
Vprašanje
Letos smo malo drugače zastavili rubriko Spletne zvezde. Kako ti je všeč?
AKTUALNO
Praznujmo mednarodni dan knjig za otroke!
Že leta 1967 je Mednarodna zveza za mladinsko književnost (IBBY) 2. april razglasila ... več
PILOVA LESTVICA
GLASUJ ZA NAJ SKLADBO
Pogosta vprašanja
KNJIŽNA LESTVICA
NAKLJUČNI VIC
Kakšno je vreme?
Gresta prašič in pes po cesti, pa začne divje deževati. Pa vzklikne prašič: "Pasje vreme!".
Pa vzdihne pes: "Ja, res svinjsko lije".



