snofi
Naslednji Pil izide 6. februarja
Ikona Ikona Ikona Ikona
pepca oblacek

Linkin Park februar

Značka
Glasba
Naslovnica
Fotografija: arhiv Pila
Besedilo: Matevž

Linkin Park je ena najuspešnejših in najvplivnejših alternativnih rock/metal zasedb 21. stoletja. Leta 2000 je prihrumela na glasbeno sceno s prvencem Hybrid Theory, naslednje leto pa že nastopala na stadionih pred večdesettisočglavo množico. To se je nadaljevalo vse do leta 2017, ko je pevec in glavni pisec glasbe ter besedil Chester Bennington nepričakovano naredil samomor.

 

Nadaljevanje brez karizmatičnega pevca se je dolgo časa zdelo nemogoče. Novembra pa se je skupina vrnila z novo pevko in bobnarjem ter osmim studijskim albumom From Zero. Kljub nekaterim kritikam in negodovanju glede nove pevke je bil odziv na splošno pozitiven, album se je povzpel na prvo mesto glasbenih lestvic v več kot desetih državah, skupina pa že spet pridno nastopa po stadionih. Najbližje Sloveniji bodo 24. junija v Milanu.

Novo poglavje

Mike Shinoda, raper, pevec in glavni pisec glasbe ter besedil, je v nedavnem intervjuju povedal: »Z novim albumom in pevko Emily Armstrong odpiramo novo poglavje naše zasedbe. Prejšnje poglavje je bilo neverjetno, neponovljivo. Nikoli ga ne bomo pozabili, Chester pa je bil edinstven, nenadomestljiv. Toda zaradi ljubezni do glasbe smo se odločili, da nadaljujemo z novo pevko, in zelo nas veseli, da so nas in njo poslušalci dobro sprejeli.«

Kako naprej?

Zatem je nadaljeval: »Toda odločitev, da se vrnemo na sceno, je bila vse prej kot lahka. Od našega zadnjega albuma je minilo sedem let. Leta 2019 smo se nekateri člani začeli občasno spet dobivati v studiu. Spraševali smo se, kako naprej, kako znova začeti. Včasih se nam je pridružila tudi Emily, ki smo jo poznali kot pevko rock zasedbe Dead Sara. Stkalo se je prijateljstvo, napisali smo pesem ali dve, šele konec leta 2023 pa smo se odločili, da ji ponudimo mesto pevke v skupini. Izbrali smo jo, ker je odlična pevka in ima v sebi strast. Ne trudi se biti Chester in ga posnemati, ampak izraža sebe.«

Emily pa je pojasnila, kako se je odzvala na to ponudbo: »Začeli so govoriti, kako dobro se razumemo in sodelujemo, da skupino v prihodnje čaka nekaj nastopov, in navrgli, kaj, če bi bila jaz tista, ki bi pela. Vse, kar sem lahko izdavila, je bilo le kul, kul, kul, kul. Bila sem popolnoma brez besed, šokirana in navdušena obenem. V veliko čast mi je, da sem postala del legendarne skupine, ki sem jo kot najstnica oboževala.«

Zanimivosti:

  • Chester Bennington je trpel za depresijo, anksioznostjo in odvisnostjo od različnih snovi. O tem je zelo odkrito govoril in prepeval, s čimer je pomagal številnim s podobnimi težavami. Leta 2011 je premagal alkoholizem.
  • Naslov najnovejšega albuma, From Zero ali Iz nič, ima dvojen pomen. Nanaša se na prvotno ime zasedbe Xero in predstavlja nov začetek.
  • Z albuma so izšli štirje singli, in sicer The Emptiness Machine, Heavy Is the Crown, Over Each Other in Two Faced.

Vprašanje

Kako bi ocenil/a letošnje teme za Ti&jaz?
So zelo zanimive in aktualne.
(115)
Nekatere so mi všeč, ne pa vse.
(142)
Ne preberem Ti&jaz.
(46)

AKTUALNO

Festival Najst je uspešno zaključen!

V začetku novembra se je iztekel rok za oddajo prispevkov na literarni, stripovski in fotografski ... več

Sprejem nagrajenk in nagrajencev natečaja »Skupaj gradimo našo prihodnost«

Ministrica za zunanje in evropske zadeve Tanja Fajon je sprejela nagrajenke in nagrajence likovnega ... več

Vpiši se


Nov uporabnik | Pozabljeno geslo

ZADNJA ŠTEVILKA

Januar 2026

gumb

Revija
Izid: 9. 1. 2026

PILOVA LESTVICA

Domača
1. Eva Boto - Za božič kot otrok
2. Nina Pušlar - Nemirna kri
3. Nina Pušlar - Iz Čiste Trme
4. Joker Out - Supersonic
5. Klemen - How Much Time Do We Have Left

Tuja
1. Mariah Carey - All i want for christmas is you
2. Taylor Swift - The Fate of Ophelia
3. Saja Boys - Soda Pop
4. Huntr/x - Golden
5. Tyler, the Creator - Sugar on My Tongue

GLASUJ ZA NAJ SKLADBO

Domača

1. After Party: Pomaranče
2. Fehtarji in Saša Lešnjek: Opacupa
3. Gliste: Stanka
4. Ines Erbus: Ranjeno srce
5. Joker Out: Novi val
6. Klemen: How Much Time Do We Have Left
7. Luka Basi: Skrito v raju
8. MRFY: Venera
9. Nina Pušlar: Nemirna kri
10. Nina Pušlar: Iz Čiste Trme

Tuja

1. Alex Warren: Ordinary
2. Huntr/x: Golden
3. Lady Gaga & Bruno Mars: Die With A Smile
4. ROSÉ in Bruno Mars: APT.
5. Saja Boys: Soda Pop
6. sombr: Back to Friends
7. Stray Kids: Do It!
8. Taylor Swift: The Fate of Ophelia
9. Tommy Cash: Espresso Macchiato
10. Zara Larsson: Lush Life

Pogosta vprašanja

Iščeš odgovore na vprašanja, kot so "Kako se naročim na revijo Pil?", "Kako se registrirati?", Kakšna so pravila obnašanja na Pilovi spletni strani?" in "Kam vnesem naročniško številko?" Klikni na spodnji gumb in najdi odgovore!

KNJIŽNA LESTVICA

Knjižna
1. Jenny Han - Poletje, ko sem postala privlačna
2. J. K. Rowling - Harry Potter in Kamen modrosti
3. Vinko Möderndorfer - Kit na plaži
4. Jeff Kinney - Dnevnik nabritega mulca
5. Holly Jackson - Pridna punca preiskuje umor

NAKLJUČNI VIC

Zajčje ukane

Zajček gre v Hofer in vpraša: ''Ali imate 100 korenčkovih štručk in 2.000 Korenčkovih tortic?'' In mu rečejo: ''Ne.'' Pa pride naslednji dan in vpraša: ''Ali imate 100 korenčkovih štručk in 2.000 korenčkovih tortic?'' Prodajalec odgovori: ''Da.'' Zajček pa pravi: ''Zdaj jih boste pa težko prodali!''

Joke #1, 9 let