snofi
Naslednji Pil izide 2. maja
Ikona Ikona Ikona Ikona
pepca oblacek

Veterinarka

Živijo!


Enkrat sem ti že pisala za psičko o petardah pod imenom Zazu, ampak je psička poginila. (zaradi petard)
Dobili smo novo psičko, ki pa je kljub svoji vražji porednosti res plašna. Imamo jo približno dva tedna, pa je namesto petih psov iz ulice spoznala le enega, pa še to bolj slabo. S tem hočem povedati, da se res boji skoraj VSEGA! Na sprehod jo moram skoraj dobesedno vleči, zadnjič pa se je od straha pred psom polulala.


1. Mi lahko svetuješ, kako naj jo spoprijateljim z ostalimi kužki, ki bi bili ljubeznivi do nje?
2. Kako naj jo prisilim/naučim, da bo vedela hoditi na povodcu in da mi je ne bo treba vleči?
3. Psička tudi grozno rada nagaja. Grize in grize in grize. Ima 6 igrač (trde za grizenje in tudi eno plišasto), ampak njo bolj privlačijo človeški prsti. Čeprav ji tega ne dovolimo, še kar nagaja.


Kaj na storim?Hvala ti!

Zarči, 11 let in 3/4

Živijo, Zarči!

Žal mi je za tvojo psičko, ki je poginila. Glede nove kepice pa bi ti za vse naštete težave svetovala le eno – pojdi z njo v pasjo šolo. Tam bo veliko pasjih mladičkov, ki jih lahko spozna in se navadi nanje, poleg tega ti bodo učitelji pomagali pri vzgoji, da bo lepo hodila na povodcu in ubogala tvoje ukaze. S psičko boš tako preživljala kvaliteten čas na zraku, najvažnejše pa je, da bo zrastla v dobro vzgojeno in obvladljivo odraslo psičko.

veterinarka Tina
Objavljeno v junijski številki Pila 2020.

Obvestila

29.1.2025
DODATNE UGODNOSTI ZA NAROČNIKE

Naročniki revije Pil, pozor!

Na Pilovi spletni strani imate naročniki revije posebne ugodnosti. V klepetalnici lahko z drugimi naročniki klepetate v ločeni sobi klepetalnice, ustvarjate teste v Galaksiji testov ter na vseh forumih objavljate fotografije in risbe.

Vse, kar potrebujete za aktivacijo ugodnosti, je naročniška številka.

Naročniško številko dobiš na e-poštni naslov, ki si ga vpisal/a na naročilnico. Dostop do dodatnih vsebin za naročnike lahko aktiviraš tudi tako, da vpišeš ime in priimek plačnika naročnine (to je najverjetneje eden od staršev oz. skrbnikov). Če številke nikakor ne najdeš, piši na revije@mladinska-knjiga.si in ti bomo pomagali.

Kam vneseš naročniško številko? Klikni desno zgoraj na svoj vzdevek in izberi “Dostop za naročnike” ali pojdi direktno na povezavo https://www.pil.si/mojprofil/aktivacija

Vprašanje

Kako ocenjuješ rubriko Ti&jaz?
Všeč mi je, vedno vse z veseljem preberem.
127 (24%)
Je okej, ampak me ne zanimajo vse vsebine.
320 (60%)
Všeč so mi le nasveti bralcev.
33 (6%)
Ni mi všeč, me ne zanima.
53 (10%)

AKTUALNO

Pokal Zlati (po)let v roke Domnu Prevcu
Zmagovalcu tekmovanja Planica 7 je unikatni pokal v okviru natečaja Skupine Triglav predala devetošolka ... več

Vpiši se


Nov uporabnik | Pozabljeno geslo

ZADNJA ŠTEVILKA

April 2025

gumb

Revija
Izid: 4. 4. 2025

POSVOJI ŠNOFIJA!

PILOVA LESTVICA

Domača
1. Luka Basi - Skrito v raju
2. Klemen - How Much Time Do We Have Left
3. Siddharta - Prepovedana
4. Maraaya - Nebesa
5. Firbci - Brajde

Tuja
1. Lady Gaga & Bruno Mars - Die With A Smile
2. Rosé & Bruno Mars - APT.
3. Gracie Abrams - That's So True
4. Billie Eilish - BIRDS OF A FEATHER
5. Sabrina Carpenter - Please Please Please

GLASUJ ZA NAJ SKLADBO

Domača

1. ALYA: Tvoja
2. Firbci: Brajde
3. Gaja Prestor: VODA
4. Ines Erbus: Ranjeno srce
5. Klemen: How Much Time Do We Have Left
6. Koala Voice: Kam gre sreča
7. Luka Basi: Skrito v raju
8. Maraaya: Nebesa
9. Nina Pušlar: Malo, malo
10. Siddharta: Prepovedana

Tuja

1. Alex Warren: Ordinary
2. Benson Boone: Slow It Down
3. Billie Eilish: BIRDS OF A FEATHER
4. Chappell Roan: Pink Pony Club
5. Damiano David: Born With A Broken Heart
6. Gracie Abrams: That's So True
7. Lady Gaga & Bruno Mars: Die With A Smile
8. Rosé: toxic till the end
9. Rosé & Bruno Mars: APT.
10. Sabrina Carpenter: Please Please Please

Pogosta vprašanja

Iščeš odgovore na vprašanja, kot so "Kako se naročim na revijo Pil?", "Kako se registrirati?", Kakšna so pravila obnašanja na Pilovi spletni strani?" in "Kam vnesem naročniško številko?" Klikni na spodnji gumb in najdi odgovore!

KNJIŽNA LESTVICA

Knjižna
1. J. K. Rowling - Harry Potter in Kamen modrosti
2. Jenny Han - Poletje, ko sem postala privlačna
3. Holly Jackson - Pridna punca preiskuje umor
4. Karen M. McManus - Eden od nas laže
5. Mateja Gomboc - Sposojena babica Štefi

NAKLJUČNI VIC

Dobro pretresi!

Lekarnar naroči Špelci: ''Tukaj imaš sirup za očeta. Pred uporabo ga je treba dobro pretresti.''

Špelca zbegano reče : ''Joj, ne bom zmogla!''

Lekarnar se začudi : ''Zakaj pa ne?'' Špelca mu razloži: ''Očka ima 80 kilogramov!''

Lala, 9