Ikona Ikona Ikona Ikona
pepca oblacek

značka Hvalilnica: Šest najlepših gradov Francije: Skrivnosti Versaillesa

Šest najlepših gradov Francije: Skrivnosti Versaillesa

3
Hey :wave:!
Tu je moj blog. Prvi grad, ki ga bom opisala danes je Versailles.
Versailles je največja palača v Evropi, pravzaprav je dvor. Znan je po svojih čudovitih vrtovih, ki so večji od že tako ali tako ogromne palače. Versailles leži 19 km zahodno od Pariza. Nekateri menijo, da je Versailles že predmestje glavnega mesta Francije. Kar 15 milijonov obiskovalcev obišče palačo in grajske vrtove na leto.
Ludvik XIII. je leta 1623 na mestu Versajske palače zgradil preprosto lovsko kočo in jo v letih 1631–34 nadomestil z majhnim dvorcem. Ludvik XIV. je dvorec razširil v palačo v več fazah od leta 1661 do 1715. Bil je priljubljena rezidenca obeh kraljev, leta 1682 pa je Ludvik XIV sedež svojega dvora in vlade preselil v Versailles, s čimer je palača postala prestolnica Francije. Takšno stanje sta nadaljevala kralja Ludvik XV . in Ludvik XVI ., ki sta v glavnem predelala notranjost palače, leta 1789 pa sta se kraljeva družina in prestolnica Francije vrnila v Pariz. Za preostanek francoske revolucije, je bila palača Versailles večinoma zapuščena in izpraznjena, prebivalstvo okoliškega mesta pa je močno upadlo. Napoleon Bonaparte je po prevzemu oblasti v Franciji od leta 1810 do 1814 uporabljal Versailles kot poletno rezidenco, vendar ga ni obnovil. Ko je bila francoska monarhija obnovljena , je ostala palača v Parizu in šele v 1830-ih je bila palača deležna večjega popravila. Od leta 1979 je palača zapisana v seznam Unescove kulturne dediščine.
Najbolj znana plesna dvorana v palači je Dvorana zrcal, ki se lahko pohvali s čudovitim pogledom na grajske vrtove ter 578 ogledali. Zgrajena je bila od leta 1678 do leta1681.
Palača pa ni prepoznavna le po njeni notranjosti, temveč po njenih vrtovih, ki so večji od palače. Posebej znani so zaradi dela gradov, t.i. Grand trianon, ki je pripadal Mariji Antoinetti. Ta del vrtov zgleda kot majhna vasica, ki se razprostira ob reki. Tam je zahajala Antoinetta, ko je želela biti sama in imeti "svobodo".

 

Odgovori:

Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Zanimivo!!!:thumbsup::grinning:
0
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
:heart::ok_hand::thumbsup:
0
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
TOP OF THE TOP!!!
Kok bi rada bla tm:disappointed_relieved:
0
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Js sm bla v Parizu prejšnji teden in smo šli v Versailles. Ful je lepo! :heart_eyes:
0
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
ko smo bli mi tam je blo tok polno da niti tam nisi mogu več kupt vstopnice ampak ampak je blo vse razprodan že ob dvanajstiihh,
0
 

Moj odgovor:

Vsebina odgovora:
Vzdevek:
Preden na spletu karkoli objaviš, se vprašaj: ali objava vsebuje karkoli, česar ne bi želel deliti s popolnim neznancem na cesti?

Hvalilnica


Objava:

kate moss (wip)

Ogledov: 34 Odgovorov: 2
 
3
Objava:

Revija Pil

Ogledov: 40 Odgovorov: 1
 
2
Objava:

srčkani mladički 8. del

Ogledov: 30 Odgovorov: 2
 
2
Secret Santa for Kpop-fan143
Objava:

Skrivni božiček za Kpop-fan143

Ogledov: 24 Odgovorov: 0
 
1
Objava:

°•Sketches<3•° 15. del

Ogledov: 76 Odgovorov: 5
 
14
Objava:

Moja risba 85. del

Ogledov: 84 Odgovorov: 5
 
13
Objava:

Miklavž-darila

Ogledov: 55 Odgovorov: 1
 
3
Objava:

Aesthetic winter pics <3 1. del

Ogledov: 75 Odgovorov: 5
 
10
Avatar Spletna punca<33 potrebuje pomoč ali nasvet v
Svetovalnica

Problem z eno sošolko (T_T)

problem mam z eno sošolko ko izvaja 'nasilje' nad mano. pač ni lih nasilje sam pač to se dogaja:
~''za foro'' me davi (idk kako bi to poimenovala.. pač z roko me okol vrata in pol me vleče stran)
~jemle mi stvari (peresnco al pa kulije) in pol mi noče vrnat in jo lovim po celem razredu (enkrat mi je uzela belezko med odmorom in zbežala iz učilnice in sem jo lovila po celi šoli! ) pri tem se smeji ful
~ko ji rečem naj neha je sam tak: (moje ime) a si ti realno zdele neki rekla!?


pač ona se to sam hoče zafrkavat in vem da nima nč proti men pa da bi se hotla spravlat na mene al pa kej... pač otročja je (očitn ji puberteta seka na puno..)


pač a ma kdo kak nasvet kak ji povedat da nej neha (tako da bo njena 'nadpovprečna' inteligenca razumela da ji to REALNO govorim in ne kr tak mal neki yappam)??
 

Vpiši se


Nov uporabnik | Pozabljeno geslo

Vprašanje

Kako ocenjuješ rubriko Šport?
Všeč mi je takšna, kot je.
(53)
Raje kot novičke bi imel/a članek, ki se posveti enemu športu posebej.
(21)
Šport me na sploh ne zanima.
(34)

POIŠČI PILOVCA/KO

Pogosta vprašanja

Iščeš odgovore na vprašanja, kot so "Kako se naročim na revijo Pil?", "Kako se registrirati?", Kakšna so pravila obnašanja na Pilovi spletni strani?" in "Kam vnesem naročniško številko?" Klikni na spodnji gumb in najdi odgovore!

Zadnji odgovori

bowling_girl🎳
hej tole je res super ampak vidim da imaš ...
 
oh girl to je tak lepooo
 
Peter Pan valda:heart_eyes:
 
težk odločitev ampak zmagajo baletni copatki
 
o whattt kak lepooo:heart_eyes::heart_eyes:
 
noooooo dont you dare leave me here!!!!! ...
 
Lepo, lepo
 
OMGGGGGG ful dobrrrrrr
 
cmonn to je najlazji loll sj boo
 
Ne
 
Kako ti to rata!?:open_mouth::open_mouth::open_mouth::open_mouth::open_mouth::open_mouth::
 
ahhh girlieee to je tolk tolk tolk zanimivv ...
 
eh grl to je izi, lajk nauč se latinska ...
 
tajno društvo pgc:laughing::laughing::laughing::laughing::laughing::smile: