Ikona Ikona Ikona Ikona
pepca oblacek

značka Pilov blog: ✨Cook with Kavicaa✨ 48. del

✨Cook with Kavicaa✨ 48. del

10
hejj<3
dans delamo karamelne bonbonče in ja na koncu smo, bližamo s ekoncu tega bloga:sob:
-------------------------------------------------------------------------------------------
*i**b*TEŽAVNOST*i**b*
☆☆

*i**b*ČAS PRIPRAVE*i**b*
• PRIPRAVA: 5 min
• KUHANJE: 15–20 min
• ODHOD: 2–3 ure (da se strdijo)

*i**b*SESTAVINE*i**b*
• 200 g sladkorja
• 100 g masla
• 100 ml smetane za stepanje (lahko tudi sladko smetano)
• 1/2 žličke vanilijevega ekstrakta (po želji)
• Ščepec soli (za slani karamel)

*i**b*POSTOPEK*i**b*
Priprava:
V manjši ponvi na srednje visoki temperaturi stopi sladkor. Med tem, ko se sladkor topi, ga občasno premešaj, da se ne karamelizira prehitro. Ko se sladkor popolnoma stopi in postane zlate barve, pazi, da ne postane pretemen, saj bo potem grenkega okusa.
Dodajanje masla:
Ko sladkor postane karamel, dodaj maslo in mešaj, dokler se popolnoma ne stopi. Pazljivo, ker lahko karamel močno brizgne!
Smetana:
Ko se maslo stopi, počasi dodaj smetano in dobro premešaj, da se vse poveže. Karamelna mešanica bo rahlo zatekla, vendar se hitro umiri.
Kuhanje:
Pusti karamelno mešanico kuhati še 2–3 minute, da se zgosti. Po želji dodaj vanilijo in ščepec soli, če želiš slani karamel.
Hlajenje:
Karamelno mešanico vlij v pekač, obložen s papirjem za peko, in pusti, da se ohladi na sobno temperaturo. Nato jo postavi v hladilnik za 2–3 ure, da se popolnoma strdi.
Rezanje:
Ko se karamel strdi, ga nareži na majhne kvadratke ali kocke.

*i**b*NASVETI*i**b*
• Po želji lahko karamelne bonbončke obdaš s stopljeno čokolado za še bogatejši okus.
• Dodajanje morske soli na koncu doda slani karamelni pridih, če si ljubitelj kombinacije sladkega in slanega.
• Bonbončke lahko oblečeš tudi v voskasti papir, da jih priročno shranjuješ in podariš kot darilo.

*i**b*SLIKA*i**b*
pač js sam obožujem karamelo in te bonbone in twie in snikerse in marse in vseto, ampak nikol se pa tega nism spraula delat doma kr me je strah da bom zažgala pa da bo šlo pouhn cukra stran pa da ne bom mogla spucat posode hahah<3
--------------------------------------------------------------------
mwah čauu<3

 

Odgovori:

Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
O, to bom pa zagotovo naredila!:yum:
0
 
Avatar
Zradiran račun
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Oooo, njamaaa, to MOREM sprobatt!!
Nneeeee, ne še končat bloga, plsss, to je the best blogg, prosim ne nehat!!
0
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Lovam tvoje bloge:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
Plis ne še končat bogca:sob::sob::sob::sob::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
Drgač pa sigurno nrdim
1
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
prosim ne končat če pa že boš ali lahko jaz nadaljujem?
0
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Zakaj bo konec. Pa tok sem neučakan vsak dan.
joj
0
 

Moj odgovor:

Vsebina odgovora:
Vzdevek:
Sporočilo pred pošiljanjem še enkrat preberi in premisli, kako bi se ti počutil, če bi ga prejel.

Pilov blog


Objava:

Knjižni posladek📚 2. del

Ogledov: 26 Odgovorov: 2
 
4
Objava:

Za igro od C🍪🍪kie 2. del

Ogledov: 21 Odgovorov: 1
 
0
Objava:

Za igro od C🍪🍪kie 1. del

Ogledov: 25 Odgovorov: 1
 
1
Objava:

INTERVJUJI 5. del

Ogledov: 49 Odgovorov: 2
 
3
Objava:

Kpop blogec 🫰 6. del

Ogledov: 35 Odgovorov: 2
 
4
Objava:

EKSPERIMENTI 9. del

Ogledov: 52 Odgovorov: 2
 
5
Objava:

Blog za razne teme<3 2. del

Ogledov: 63 Odgovorov: 5
 
7
Avatar cokies potrebuje pomoč ali nasvet v
Svetovalnica

Ocene in en teden do konca šole

ja... bliža se konec js pa ful med oceno al pa zvišujem. in problem je da se men FUL VEČ NEDA UČIT. vsi govorijo da so konc js pa se morem še učit. in sem že izmučena in pač i can't. ampak si želim da nebi izgubila preveč točk letos ker lani sem kr:sob:
kako naj dobim to energijo da sfuram dokonca.? ker sem izmučena in upam da veste kaj mislm. pač neda se mi.
 

Vpiši se


Nov uporabnik | Pozabljeno geslo

Vprašanje

Letos smo malo drugače zastavili rubriko Spletne zvezde. Kako ti je všeč?
Bolj mi je všeč ko prej.
(21)
Enako kot prej.
(23)
Raje imam intervjuje s spletnimi zvezdami.
(13)

POIŠČI PILOVCA/KO

Pogosta vprašanja

Iščeš odgovore na vprašanja, kot so "Kako se naročim na revijo Pil?", "Kako se registrirati?", Kakšna so pravila obnašanja na Pilovi spletni strani?" in "Kam vnesem naročniško številko?" Klikni na spodnji gumb in najdi odgovore!

Zadnji odgovori

Ooo, fup dober blog drgač izberem romantiko
 
uh, js si tega ne bi upala oddat ucitlci ...
 
bravooo️🫶🥹🥹
 
odlično je! čeprav ima manj rim je to bolje ...
 
Pod rubriko dostop za naročnike, ki se ti ...
 
lepo, dalje bi mela pls romantiko
 
Zelo zanimiva zgodba. Komaj čakam na nadaljevajne.
 
Prijavim se
 
kok naročnikov???!!! kok kulll!!!!