Ikona Ikona Ikona Ikona
pepca oblacek

značka Pilov blog: Malo o šoli ;)

Malo o šoli ;)

5
Hejj! Kot ste opazili sem naredila "novi blog" ampak bom vsakič spremenila naslov vsakič ko bo druga tema:wink: Se mi zdi da je tako bolje...

Zdaj pa k bistvu. Danes bom pisala o šoli.:school:

*b* Učenje *b*

Ko se učimo doma nas velikokrat zmoti hrup, telefon ali misli... Zato se težko osredotočimo na delo.

Predlagam da če se učiš doma naj v sobi nebo hrane, elektronskih naprav oz. karkoli kar te zmoti. Da se boš pa lažje osredotočil/a pa se lahko učiš tudi v kljižnici ali šoli.

Je tudi veliko načinov učenja. Lahko se učiš s prijateljem, nekateri se učijo tako da si snov samo prepisujejo, lahko poslušaš ko ti jo kdo bere ali pa si jo sam bereš. Način, ki ti najbolje ustreza pa moraš najti sam/a.

*b* Ocenjevanje *b*

Velikokrat nas je strah ocenjevanja. Ampak strah lahko "pokvari" naše ocene in znanje.

Tu je nekaj načinov kako se umiriti/se zamotiti pred ocenjevanje:
-probaj dihalne vaje: globok udih skozi nos, zadržiš 5 sekund, globok izdih skozi usta in to ponavljaj.
-štej do 10
-preberi si snov
-zamoti se s pogovorom s prijateljem
-v glavi si govori: saj znam, 5 bom dobil/a ali kakšne pozitivne stavri

*b* Zaključne ocene *b*

Kako naj vem kakšno oceno bom imel/a zaključeno?

Računaš tako da če imaš npr. 3,4,5 zračunaš skupno vsoto, to je 12, potem pa zračunaš koliko je če bi bile same 5ke, to je 15. Torej bi bil ta primer zaključna ocena 4. Lahko pa uporabiš kalkulator kjer ti izračuna zaključno oceno.

Upam da vam je ta blog kaj pomagal :)
Če imaš kakršno koli vprašanje glede šole mi napiši v kom.
Ly, doggy <3
 

Odgovori:

Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Hojla! Blog je zakon! Le dodala bi nekaj, pri zaključnih ocenah: Lažji način je, da izračunaš vse ocene ( v mojem priemru imam NIT 4, 4, 5, 5,5, 5) potem vse skupaj sešteješ (28) in deliš z številom ocen ( 28:6= 4, 75) imaš zaključno oceno. Če ba želiš si še bolj približati pa pomisli če si naredil vse naloge, sodeloval pri pouku, itd. ( potem lahko to mojo štiko zaokrožimo na pet) in imaš še malenkost bolj podroben rezultat :)
0
 
Za še lažje računanje pa lahko uporabiš kakšno spletno stran oz kalkulator. En primer: https://solskebliznjice.web.app😀
 
Hejj! Hvala za pohvali, sem tudi to hotla napisat sam nisem vedla kako 😅
 

Moj odgovor:

Vsebina odgovora:
Vzdevek:
Prepričaj se, da na spletu ne objavljaš svojih osebnih podatkov in ne žališ drugih uporabnikov.

Pilov blog


Objava:

Za pogumne 13. del

Ogledov: 11 Odgovorov: 0
 
0
Objava:

Velika noč

Ogledov: 31 Odgovorov: 0
 
1
Objava:

Moj dnevnik 1. del

Ogledov: 72 Odgovorov: 9
 
8
Objava:

Za pogumne 12. del

Ogledov: 33 Odgovorov: 1
 
0
Objava:

Short stop motion film 1. del

Ogledov: 59 Odgovorov: 1
 
4
Objava:

Makeup guide 101 (*ᴗ͈ˬᴗ͈)ꕤ*.゚

Ogledov: 68 Odgovorov: 1
 
7
Objava:

Za pogumne 11. del

Ogledov: 39 Odgovorov: 1
 
0
Ihate nme potrebuje pomoč ali nasvet v
Svetovalnica

Anoreskija

Prosik pivejte mi kako naj se ozdravim anoreksijo imam že 3 leta in pol in obsesivno štejem kalorije, še vedno mislim da nisem dovolj suha, shujšala sem 16 kil,vsi se mi še kr zdujo bol suhi k js, vedno ko ponesrecipojem jarkoli kar ni sadje ali zelrnjava se začnem jokat in se satrdam par dni dokler spet ne pojem nnekiin sm jezna in spet stradam, cele dni srm za knigami in mam same 5ampk je zelo stresno in zadnje dni se zelo tesko zbetem za solo , nimam prijateljic, nočem se zredit, nočem se ozdravit, hočem umreti .i...lahko bi razlagla par ur kkaj use
Kaj naj naredim?
 

Vpiši se


Nov uporabnik | Pozabljeno geslo

POIŠČI PILOVCA/KO

Pogosta vprašanja

Iščeš odgovore na vprašanja, kot so "Kako se naročim na revijo Pil?", "Kako se registrirati?", Kakšna so pravila obnašanja na Pilovi spletni strani?" in "Kam vnesem naročniško številko?" Klikni na spodnji gumb in najdi odgovore!

Zadnji odgovori

tist k še ni prebral... pejt prebrtt!!!!!.čene... ...
 
demn. mladi einstajn(idkk če sm prov napisala... ...
 
haha spremljammm
 
Wohooo gotta celebrate da so tvoji memi back ...
 
Hahaha, škoda da jih ne poznam v živo.... ...
 
slayyyyyy še bi!!!
 
Bi me lahko obveščala? Tale blog je top
 
no way to mors nadaljevt se posebi ker vem ...
 
vavvvvvvvvvvvvvvv ful dobro