Ikona Ikona Ikona Ikona
pepca oblacek

značka Pisalnica: Oh veter, ko bi te le ujela 5

Oh veter, ko bi te le ujela 5

6
Scootalo
Veter se mi vrtinči in prepihuje liste, knjige, ki jo moram prebrati. Nestrpen je želi si, da bi tekla in postala golobica, ne pa brala knjige o pozabljenih ljudeh. Vzdihnem to je sporočilo a ga ignoriram saj tudi golobi ne letijo vsakič ko veter zapiha, zgodba se vleče in vleče, učiteljica je rekla, da si jo lahko izberemo sami. A se ni strinjala z mojo izbiro, zavzdihnila je in rekla, da je to zgodbica za majhne otroke. Takrat mi je zavrela kri, kako si drzne, kako si drzne omadeževati genialno zgodbo. Ampak sem obupala ni imelo smilsla učiteljica za slovenščino je edina, ki se me vsaj približno mara za ostale sem nadloga, golob. Raje imajo Olivijo z počesanimi laski in lepimi oblekicami. Ampak zdaj spet tečem domov. Hitim k umazanemu bloku z zanemarjenimi stopnišči in dvigalom za katerega mi mama vedno zabiča, da naj ne grem v njega ponoči, če je v njem moški. Mama se dvigala boji, trese se, ko ga vidi, mirim jo pravim, da, ko bom golobica, dvigal zame ne bo, ker bom letela. Mama mi pravi naj ignoriram punčije in bejbike, bežim od temnih ulic naj kričim in naj vedno tečem po stopnicah, teci, teci povsod in pred vsem. Oh mama, ko bi ti vedela jaz vedno tečem. Stopim v stanovanje in šele takrat začutim izdajalko, ki mi gomazi po želodcu, kot kača in sika in piha. Potegnem jabolko iz torbe, še en ostanek in jem vem, da ne bo dovolj izdajalka bi rada še in še. A ignoriram potegnem ven naloge za mtko in stopim na zanikrni balkon. Balkonček malo bogastvo te sobice velik ravno prav za mizo ali stol. Čutim veter in globino, čutim praznino vidim golobe in učim se, da bom ostanek s petimi zvezdicami.
16. December 2021

Odgovori:

Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Super je, resme zanima kam vse to pelje😊
0
16. December 2021
Scootalo
Hvala🥰
16. December 2021

Moj odgovor:

Vsebina odgovora:
Vzdevek:
Sporočilo pred pošiljanjem še enkrat preberi in premisli, kako bi se ti počutil, če bi ga prejel.

Pisalnica


Bri🥴
Pred 1 uro
0
Objava:

Rdeča mesečina 12. del

Ogledov: 12 Odgovorov: 1
Pred 4 urami
1
Objava:

Prihajajoča apokalipsa, 10. del

Ogledov: 9 Odgovorov: 1
Pred 4 urami
1
Objava:

energija pa taka

Ogledov: 15 Odgovorov: 3
Pred 4 urami
3
Objava:

Življenje v steklenem kozarcu 6. del

Ogledov: 25 Odgovorov: 4
Pred 8 urami
6
Bri🥴
Pred 10 urami
1
Objava:

Trenutek resnice 4. del

Ogledov: 63 Odgovorov: 11
Pred 12 urami
14
Objava:

Življenje v steklenem kozarcu 5. del

Ogledov: 40 Odgovorov: 3
Pred 1 dnevom
5
PAPAGAJČEK potrebuje pomoč ali nasvet v
Svetovalnica

BRRRRRRRR

Meni je umrl stric aprila lansko leto in zdaj me je fuuuuuuuuuuuuuul strah da mi bo še kdo. Kakkonaj se rešim tega občutka?????????!!!











Hvala za pomoč!
Pred 14 urami

Vpiši se


Nov uporabnik | Pozabljeno geslo

Obvestila

29.1.2025
DODATNE UGODNOSTI ZA NAROČNIKE

Naročniki revije Pil, pozor!

Na Pilovi spletni strani imate naročniki revije posebne ugodnosti. V klepetalnici lahko z drugimi naročniki klepetate v ločeni sobi klepetalnice, ustvarjate teste v Galaksiji testov ter na vseh forumih objavljate fotografije in risbe.

Vse, kar potrebujete za aktivacijo ugodnosti, je naročniška številka.

Naročniško številko dobiš na e-poštni naslov, ki si ga vpisal/a na naročilnico. Dostop do dodatnih vsebin za naročnike lahko aktiviraš tudi tako, da vpišeš ime in priimek plačnika naročnine (to je najverjetneje eden od staršev oz. skrbnikov). Če številke nikakor ne najdeš, piši na revije@mladinska-knjiga.si in ti bomo pomagali.

Kam vneseš naročniško številko? Klikni desno zgoraj na svoj vzdevek in izberi “Dostop za naročnike” ali pojdi direktno na povezavo https://www.pil.si/mojprofil/aktivacija

POIŠČI PILOVCA/KO

Pogosta vprašanja

Iščeš odgovore na vprašanja, kot so "Kako se naročim na revijo Pil?", "Kako se registrirati?", Kakšna so pravila obnašanja na Pilovi spletni strani?" in "Kam vnesem naročniško številko?" Klikni na spodnji gumb in najdi odgovore!

Zadnji odgovori

Iiiiii! Super igra jeeee!!!!! Obožujem ...
Pred 1 uro
Lovecats😻
Super dlika! Mogoče bi jo lahko prijavla ...
Pred 1 uro
aneeeeeeeee, pač 🤌🤌 supr napisan. al pa to, ...
Pred 1 uro
compare answers with a friend 🙏🙏🙏
Pred 1 uro
bruh in od kje si to slisal/a
Pred 1 uro
uuu supr blogec!!! lovam idejo, kr kokr ...
Pred 2 urama
LOVAMMMMM!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pred 3 urami
kolk cajta si ti to pisala????????? ZAKON ...
Pred 3 urami
Vneta bralka
Zgodba je kratka, a nič zato. Bo pa morda ...
Pred 3 urami
Zgodba se zelo zanimivo odvija!😊
Pred 3 urami
Miljonarka (neprijavljena) 😁
zdravo☺ Pr nas se veliko dogaja... Iz ...
Pred 3 urami