Bed in ana

skratka js mam binge eating disorder (bed) in sem zdaj v binge cyclu ka traja ze mesec. ne morem iz nazaj v normalno jedenje sploh ne gre. ne morem. prosim pomagite k res nocem pridobit teze zarad tega k se ne morem kontrolirat


Odgovori:
Žal mi je, da se tako počutiš

Probaj najti temeljni vzrok za svoje prenajedanje. Prenajedanje namreč ni zgolj slaba navada, ampak pogosto izhaja iz globljih težav (morda je do tega prišlo zaradi stresa ali stresnega dogodka, nizke samopodobe, ker ti daje občutek nadzora nad situacijo...) in ravno zato je pomembno, da se o tem z nekom pogovoriš. Razumem, da je misel na to zastrašujoča in neprijetna, ampak verjemi, da ti bo potem lažje. Ni potrebno, da se s tem spopadaš sama.
Informiraj se in išči podatke iz zanesljivih virov - tako boš lažje razumela, kaj točno se dogaja s tabo.
Morda ti bo pomagalo tudi pisanje dnevnika dosežkov: tja si lahko pišeš svoje dosežene cilje in zmage (kot je na primer: ''Danes sem šla na sprehod, ne da bi ob tem mislila na hrano.''), ki jih lahko ob težkih trenutkih prebereš za nazaj. V dnevnik si lahko zapisuješ tudi svoja čustva in misli, ki jih doživljaš; s tem jih boš lažje razumela in razdelala.
Mogoče probaj najti druge načine, ki ti bodo pomagali obvladovati stresne situacije (npr. pogovor s prijateljico, pisanje dnevnika, dihalne vaje, meditacija…). Vsakomur ustreza nekaj drugega in pomembno je, da najdeš, kar najbolj ustreza tebi.
Razumem, da je vse tole lažje rečeno kot storjeno, ampak zavedaj se, da si že s tem, da si prepoznala svojo težavo in se o njej odločila pisati naredila velik korak naprej!
Četudi ti kdaj ne uspe oz. ti »zdrsne« pa se ne obsojaj. Bodi do sebe prijazna in potrpežljiva, saj je pot okrevanja dolgotrajen proces, ki je za vsakogar drugačen. Zapomni pa si, da je važen napredek, ne popolnost, in že z majhnim korakom lahko dosežeš veliko

(Če nimaš zaupne osebe, s katero bi se lahko o tem pogovorila, pa se lahko obrneš tudi na svojega osebnega zdravnika ali brezplačne svetovalnice, kot so TOM telefon, Posvet, Na varnem si … vse razpoložljive vire najdeš na temle linku https://www.pil.si/clanki/aktualno/kako-prepoznati-prijatelja-v-stiski na PIL-ovi spletni strani čisto na dnu strani, pod naslovom KAM PO POMOČ?)).
Upam, da sem nekako pomagala, če pa imaš še kakršno koli vprašanje ali dvom, pa seveda napiši – to je varen prostor

Lp,
Spominčica

Moj odgovor:

Svetovalnica
Obvestila
DODATNE UGODNOSTI ZA NAROČNIKE
Naročniki revije Pil, pozor!
Na Pilovi spletni strani imate naročniki revije posebne ugodnosti. V klepetalnici lahko z drugimi naročniki klepetate v ločeni sobi klepetalnice, ustvarjate teste v Galaksiji testov ter na vseh forumih objavljate fotografije in risbe.
Vse, kar potrebujete za aktivacijo ugodnosti, je naročniška številka.
Naročniško številko dobiš na e-poštni naslov, ki si ga vpisal/a na naročilnico. Dostop do dodatnih vsebin za naročnike lahko aktiviraš tudi tako, da vpišeš ime in priimek plačnika naročnine (to je najverjetneje eden od staršev oz. skrbnikov). Če številke nikakor ne najdeš, piši na revije@mladinska-knjiga.si in ti bomo pomagali.
Kam vneseš naročniško številko? Klikni desno zgoraj na svoj vzdevek in izberi “Dostop za naročnike” ali pojdi direktno na povezavo https://www.pil.si/mojprofil/aktivacija.