Informatika

Odgovori:
Tukaj je nekaj stvari, ki ti lahko pomagajo, da boš bolj pripravljena in morda malo manj panična:
Preberi gradivo in vprašaj učitelja za pomoč – če so stvari nejasne, je res pomembno, da vprašaš učitelja ali se pogovoriš s sošolci. Seveda se morda počutiš, kot da "ne stekaš" tega, ampak morda boš z dodatnimi pojasnili začela razumeti. Ni nič narobe, če prosimo za pomoč.
Osredotoči se na osnovne stvari v Pišku – Pišek je sicer osnovni program, ampak moraš se naučiti njegove osnove. Preveri, če imaš vse nastavitve pravilno, ali veš, kako shraniti, nalagati in izvajati programe. Morda začneš s tem, da pogledaš, kako poteka posamezna naloga, in kaj točno moraš narediti, ko pišeš kodo. Če imaš kakšen specifičen problem, vprašaj – skupaj bova poskusila to rešiti!
Deli naloge na manjše kose – če so ti naloge preveč, jih poskusi razdeliti na manjše dele. Na primer, najprej se osredotoči na en del naloge, potem pa na naslednjega. Ne poskušaj obvladati vsega naenkrat. Če greš po korakih, boš hitro videla napredek.
Vadba za test – test na papirju je lahko zastrašujoč, če se še nikoli nisi srečala s tem. Mogoče pa se daš na vajah "pišek" naloge, da se navadiš, kako to izgleda. Test na papirju bo verjetno vseboval naloge, ki jih boš lahko rešila z osnovnimi veščinami, kot so razumevanje kode in algoritmov.
Probi se umiriti – vem, da je težko, ampak obupati in jokati samo še povečuje stres. Morda ti bo pomagal enostaven načrt: malo časa posveti učenju, potem pa si privošči tudi čas za sprostitev. Mogoče malo meditacije ali preprosto globoko dihanje. Če se umiriš, boš lahko hitreje našla rešitve.
Ne pozabi na počitek – če se preveč preobremeniš in preveč jokaš, ti bo to samo še oteževalo. Poskusi iti spat vsaj nekaj ur, da boš osvežena in bolj osredotočena, ko boš naslednjič obsedena nad nalogami.
Zdaj pa najpomembnejše: ne boš obupala. Tudi če ti stvari ne gredo takoj, to še ne pomeni, da se ne boš naučila. Ravnokar si že pokazala, da ti ni vseeno in da si pripravljena delati na tem. To je velik korak naprej!

Če ti kaj ni jasno pri Pišku ali imaš vprašanja o tem, kaj točno morš narediti, lahko skupaj pogledava in pomagam, kar se da! Samo sporoči.

Moj odgovor:

Svetovalnica
TENIS
Sm 8. razred in sm se hotla drug let prjavt na en šport
No in fora je da v našmu kraju ni glih velik izbire je v bistvu sam nogomet pa atletika pa tenis
No in pol sm js razmišlala če bi se na tenis prjavla kr se mi zdi da ga je ful zabavno igrat
Sam je tle tak ful velk problem kr na tenis že 2 moji sošolki hodta in je fora da sm bla z eno prej najboljša prjatlca pol mi je šla pa na živce pa sm jo začela ignorirat in se mi zdi da mi ona to še zmer ful zamer k se zdj glih ne pogovarjava neki pa tut z njenimi starši se poznamo in bo tko ful awkward izpadl če se bom prjavla pa bomo mele istga trenerja pa se bomo na tekmah videvale pa myb tut na treningih... No in pol ta 2. sošolka mi gre ful na živce pa tk se ne marava in ja... Sam js bi se ful na tenis prjavla sam ne vem kaj naj...



Sam js bi se res prjavla
Js sm tk obupana ne vem kaj naj
Plss help
Obvestila
DODATNE UGODNOSTI ZA NAROČNIKE
Naročniki revije Pil, pozor!
Na Pilovi spletni strani imate naročniki revije posebne ugodnosti. V klepetalnici lahko z drugimi naročniki klepetate v ločeni sobi klepetalnice, ustvarjate teste v Galaksiji testov ter na vseh forumih objavljate fotografije in risbe.
Vse, kar potrebujete za aktivacijo ugodnosti, je naročniška številka.
Naročniško številko dobiš na e-poštni naslov, ki si ga vpisal/a na naročilnico. Dostop do dodatnih vsebin za naročnike lahko aktiviraš tudi tako, da vpišeš ime in priimek plačnika naročnine (to je najverjetneje eden od staršev oz. skrbnikov). Če številke nikakor ne najdeš, piši na revije@mladinska-knjiga.si in ti bomo pomagali.
Kam vneseš naročniško številko? Klikni desno zgoraj na svoj vzdevek in izberi “Dostop za naročnike” ali pojdi direktno na povezavo https://www.pil.si/mojprofil/aktivacija.