Ikona Ikona Ikona Ikona
pepca oblacek

značka Svetovalnica: Khm khm

Khm khm

1
Life just sucks
tole je bolj za punce, tkda ce si fnt - adijo
...
...
jst sm dns dubla svojo prvo menstro in pc ja a mate ksne nasvetke? karkol bi res pomagal 🫶:tone2:
 

Odgovori:

Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Pa se kako gres pod tus ko jo mas?
0
 
Life just sucks
Zradiran račun
Tako kot si šla pred menstro. 🌸🌸🐾
 
Normalno kri gre v kanalizacijo oz. po ceveh tuša nekam navzdol.
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Dobr je da če maš krče, nekej časa počivaš, si daješ termofor na območje bolečine in piješ topel čaj. važno je da ne paničariš, da se popolnoma umiriš in da poiščeš pomoč tud pri mami, k ti bo loh še v živo pomagala. Pod tuš greš tko kt prej, dobr je pa da kupiš kkšn šampon prou za tm spodi (moja mami ga uporabla) zato da ne pride do kkšnega vnetja al pa da pač se še mal bolj očisti ta kri spodi...
<3
Lp,
MM12
0
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
pač čim prej povej mami da ti vložke kupi al pa si jih sama pejt kupit tuširaš se normalno sam js se pol tam spodi hit ubtišem da ne pride kri. vložek menjavi na uro al pat nekot odvisno kak močno maš. če se greš kopat uporab menstrualne kopalke al pa tampon če ti dovolijo, js se med menstro ne hodim kopat ene pa se. termofor si kupi da lahka daš na trebuh. pa vse bo vredi:blush:
0
 
Lucy12345
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
life doesnt suck<3
nasvete so ti ze drugi dali tak da
welcome to womanhood<33
3
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
ce pogledas po svetovalnici bos sigurno nasla ful podobnih objav kjer je ze velik komentarjev.

drgac pa zdj sm se spomnla, da sm na tej objavi https://www.pil.si/forumi/svetovalnica/menstra-na-morju-2 kr doug komentar napisala tk, da lah si tle preberes kaj sm napisala pa kaj so se drugi napisal.

pr velik puncah se zgodi, da jim druga menstruacija prehiteva al pa zamuja tk, da ce bi se to teb zgodil naj te ne bo strah. cikelj se nekje prvi dve leti ko jo mas se ureja, zato se lahko zgodi, da ti prehiteva al pa zamuja.

za zacetek ti predlagam, da uporablas vlozke, ampak mas se velik drugih stvari. obstajajo tud zlo razlicni vlozki, sprobej razlicne pa bos vidla kateri ti najbolj ustrezajo (iskreno se mi zdi, da so najbolj narauni najboljsi).

predlagam, da mas u torbi vedno ene par vlozkou, ce ga bos kdaj ti rabila al pa ce te kdaj kira uprasa, ce ji ga lah das.

"Pa se kako gres pod tus ko jo mas?" - tko kokr takrat, ko je nimas. pomembno je, da si redno menjas vlozke (zato da ne pride do okuzbe) in da se stusiras oz. umijes (pc ne rabs se skos tusirat, ampak 1x na dan). mas tud razlicna mila za intimne predele, ce bos to probala predlagam, da kups neki z cim manj kemikalijami pa ne rab ful lepo disat, kr to pomen da je se vec kemikalij notr. pc stusiras se normalno pol se pa hitr obrises in se obleces, da si lah das vlozek gor. nevem kok doug mas ti eno brisaco, kr eni jo usak dan zamenjajo eni jo majo za vec casa. pc sigurno se ti bo kdaj zgodil, da bo kri na brisaci, ce se ti to zgodi jo das za oprat pa si novo uzams naslednic.

ce mas se kaka uprasanja lah uprasas.
2
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
ojla. js sm tui pred kratkim dobila menstro tko da to so moji nasvetki zate:
- vložek ali tampon si menjaj na usakih 4-6 ur zaradi higiene
- če maš krče ti priporočam termofor ka fuuul pomaga
- pejdi pod tuš usak dan (usaj js se med menstro pocutm ful ogabno in mi tus ful pomaga)
- meni za krče tud ful pomaga temna čokolada ka ma magnezij not pa pomaga pr krčih
- priporočam da si zabepežiš kam kdaj si jo dobila in kolko časa je trajalo da bos priblizno vedla jdaj jo naslednjic dobis
upam da sm ti usaj malo pomagala. dont worry bo šlo mimo
1
 
Koala13

Moj odgovor:

Vsebina odgovora:
Vzdevek:
Na spletu bodi vedno prijazen in ne deli svojih osebnih podatkov.

Svetovalnica


😀🌷🌻
Objava:

Pomoč

Ogledov: 63 Odgovorov: 3
 
1
Objava:

Težave

Ogledov: 66 Odgovorov: 2
 
1
Objava:

VALETA part 2

Ogledov: 74 Odgovorov: 1
 
1
Objava:

Cukr

Ogledov: 110 Odgovorov: 6
 
2
STRAH
Objava:

Odvzem krvi

Ogledov: 69 Odgovorov: 4
 
0
Objava:

Situationship part2

Ogledov: 100 Odgovorov: 3
 
4
Axiety girl
Objava:

Strah.......

Ogledov: 84 Odgovorov: 4
 
1
99harry potter99
Objava:

STRAH

Ogledov: 94 Odgovorov: 2
 
2
Avatar Kobila💜 potrebuje pomoč ali nasvet v
Svetovalnica

Težave

*roza*Jaz mam težavo, da:*roza*
1. Hodim na gasilske vaje. Ker nisem pristala v glavni ekipi (ni še dokončno) je mama ful besna. Pravi, da se bo pritožla (to je te storila velikokrat in potem sem jaz izpadla v slabi luči).
2. Smo 3 prijateljice, ki smo skupaj v razredu že od 1. razreda. Z eno od teh sem BFF (tiha deklica) z drugo pa sva le prijateljici. Ko so v šoli mize, da lahko sedimo tri sedino skupaj. Na busu, učilnice z mizami po 2 ter omarico pa imam z mojo prijateljico. Meni se ne zdi prav. Moja BFF je tiha zato nikoli ne izrazi svojega mnenja (saj že prej vse določi moja prijateljica). Kaj naj storim? Vem, da moji BFF *zelena*ni OK*zelena*.
 

Vpiši se


Nov uporabnik | Pozabljeno geslo

POIŠČI PILOVCA/KO

Pogosta vprašanja

Iščeš odgovore na vprašanja, kot so "Kako se naročim na revijo Pil?", "Kako se registrirati?", Kakšna so pravila obnašanja na Pilovi spletni strani?" in "Kam vnesem naročniško številko?" Klikni na spodnji gumb in najdi odgovore!

Aktualne objave

4
99harry potter99
2
 
5
❤️❤️❤️
2
 
6
........
2
 
8
valetaaa
3
 
9
bi gurl
3
 

Zadnji odgovori v Svetovalnici

Guitaristka
1. Poskusi ji razložiti, da ji ni treba tega ...
 
Človk, js sm 12 pa mam 55 kg (zdej sem začela ...
 
hmm štekam js sm nekak na istem bla (še zdj ...
 
ne, nisi debela. jaz sem stara 13 pa mam ...
 
Ne, čeprav si manjša je tvoja teza sploh ...
 
hiphop_girl
1. Moja mami isto dela. Povej ji dobre stravi ...
 
99harry potter99
Ne druži sa z njima
 
99harry potter99
Morda reči staršem dati skrijejo cuker ...
 
cinderella
1. nič ti ne bo pomagalo če se boš odločila ...
 
hej.....malo iz konteksta sem me zanima ce ...
 
hejla...mas to girl....mislim pac :100: ...
 
hej...nasa učiteljica je predlagala da bi ...
 
Js si pred vecerom z posebnim milom za obraz ...
 
hej, js sm alergična na čokolado (ja realno ...
 
BellaBlack
Hej, Bela, nisi edina, tudi jaz sem taka. To ...