snofi
Naslednji Pil izide 2. januarja
Ikona Ikona Ikona Ikona
pepca oblacek

značka Svetovalnica: Problemi (doma in v šoli)

Problemi (doma in v šoli)

2
Pia
Hoj!
Mam velik res velik problem. Bom kar začela. V šoli mam same petke nebene štirke še nism dobla nikol razn enkrat sm pa 6.r. Na testih mam večinoma vse točke, če pa zgubim več ko eno točko al pa dobim manjšo oceno od pet. Me pa mama doma nadere ampak ful pač če dobim štiri me je enkret pretepla s kuhlo. Mami si ne upam rečt da ni važno če dobim štiri al pa zgubim eno točko pa pol. Kr bi me nadrla da morm bit najboljša v razredu nasplošno med vsemi šestimi razredi v vsem. Kr je ona tut bla. Kazni so sledeče če dobim štiri al pa zgubim točko in pol: ne smem it vn, telefon mi vzame za cel mesec, pa učit se morm po pet ur nadan če ne več. In pol ko se v šoli začnem jokat kr sm zgubla več ko eno točko me vse učitlce čudn gledajo in mi pravijo da sm pisala najboljš med vsemi in jim ni jasn zaka se jokam. Hodim pa v glasbeno in to mi glih ne gre dobivam trojke in za mojo mamo to ni sprejemljivo zato me je ful strah kr v januarju pišemo test in nazadnje ko smo ga sm bla štiri mesece brez telefona, televizije, računalnika, nism smela it vn, ....... Pa js res sovražim božič res zlo. Zato kr me mami prisili da se napamet naučim več ko pet listov strani na violino, morm vsak dan v decembru pripravljat mizo pač po tistih nekih navodilih kam gre kozarec vilca žlica............. In me pol oceni in če se ji zdi moje delo dobro opravljeno je vse ok če pa ni vredu sm pa nadrta in včasih tepena. Pa vsak dan mi napiše en seznam ko ma vsaj dvajset opravil za nardit in vsak dan morm posesat hišo mi mamo pa ful vlko hišo in jo sesam skor 2h. No če kj pomaga smo bogati. *b*PROSIM POMAGAJTE JS RES NEVEM VEČ KA NJ NARDIM KR VEČ NE MORM TKO ŽIVET*b*
 

Odgovori:

Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Okej js sm 9. razred in ti bom poskusla mal pomagat.
1. Povej prijateljici. Ce je prava prijateljica ti bo znala svetovati.
2. Povej solski psihologinji. Ce noces kar tko rect se probi v soli bolj mirno obnasat. Ne sodeluj med poukom, lahko si podpiras glavo z roko, da bo izgledal kot da ti je dolgcas... potem bodi bolj tiha pa tko.. No to bojo ucitli verjetno opazili in te poslali k psihologinji k vse izvrta iz tebe ce hoces al pa ce ne. Ce tega ucitelji ne bodo opazili bo pa zagotovo kdo od sosolcev in bo to potem slo naprej.
3. Pogovor z mamo verjetno ne bi ravno koristil, ker pac so se sigurno ze tvoji bratje okvarjali s tem in ne verjamem da bi s tem lahko kej spremenila.
4. Mozno je da je tako stroga do vseh vas tudi zato, ker noce imeti razvajenih otrok, kar se veckrat zgodi v bogatih druzinah. Ampak pri vas je pa cist prevec pretiravala.
No upam da sm kej pomagala.
Lp, idk
3
 
IDK
Pia
Hvala, pomagala si mi.
 
Pia
Hvala, pomagala si mi.
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
OMG tale tvoja izjava me je kr solirala se nikoli nisem cesa takega slisala res mi je zal zate tako kot so ostali rekli zberi pogum in ji to povej al pa povej svojemu ocetu in se bo mogoce on probal zmenit z njo lepo bodi in srecno






LP tiki
3
 
Pia
hvala za odgovor nom poskusla
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Imam podobno mamo ampak niti slučajno tako intenzivno! Najbolje bo da pojiščeš pomoč pri drugemu odraslemu (svetovalne dalavke v šoli, kakšna prijazna učiteljica, sorodnik...)
Veliko sreče pa
lp Hermioni
1
 
Pia
potem te zelo dobro razumem, in hvala za odgovor
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Hej :)

Poleg že dobrih predlogov, kam vse se lahko obrneš, bi rada poudarila samo eno stvar. To, da te mama kaznuje s tepenjem, je fizično nasilje nad otrokom, zelo nujno je, da to poveš odrasli osebi, ki ji zaupaš, saj tvoja mama tega ne bi smela početi ter da ti odrasla oseba pomaga ukrepati naprej. Najbolje je, da se obrneš na nekoga, ki dela na šoli. Prav tako teh kazni ne bi preprečilo nič, saj bi se vedno se bi lahko našel razlog, ne glede na to, kaj vse ti narediš in česa ne, zato ti nisi nič kriva.

Upam, da se bo vse dobro rešilo.
0
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Hej kaj pa če bi povedala učiteljici (takšni ki ji res zaupaš) saj to, kot že veš ni ok! Moja mama je bula tudi zelo stroga skozi 3,4,5 in 6 razred glede ocen... Zdaj imam težave z anksioznostjo, samopoškodbo in samopodobo. Dlje koto boš molčala slabše bo zato povej to odrasli osebi ki ji zaupaš. Upam da ti to kaj pomaga. Res ni ok da te nadirajo in tepejo zaradi ocen! Poslušaj moj nasvet, sigurno ti bo pomagal!
0
 
BookWorm

Moj odgovor:

Vsebina odgovora:
Vzdevek:
Sporočilo pred pošiljanjem še enkrat preberi in premisli, kako bi se ti počutil, če bi ga prejel.

Svetovalnica


sarrcci
Objava:

krvavitev pri 1. spolnem odnosu

Ogledov: 9 Odgovorov: 0
 
0
NŠ Mura
Objava:

Fant (pliss help)

Ogledov: 26 Odgovorov: 0
 
0
😣😣😣
Objava:

Vesela bi bila čim več komentarjev

Ogledov: 60 Odgovorov: 4
 
2
Objava:

Všeč mi je en fant

Ogledov: 48 Odgovorov: 3
 
1
Diamond
Objava:

Modrc

Ogledov: 81 Odgovorov: 3
 
1
f*ckschool
Objava:

sola pa to

Ogledov: 83 Odgovorov: 1
 
1
Sky lovely
Objava:

Hellp vročina 🔥

Ogledov: 64 Odgovorov: 3
 
2
Sistematsk pregled
Objava:

Sistematski v 6 razredu

Ogledov: 81 Odgovorov: 6
 
2
f*ckschool potrebuje pomoč ali nasvet v
Svetovalnica

sola pa to

kej nej nardim kr sm ful stresirana glede sole in mamo cist prevec ocenjevanj in zadnje case dobivam same slabe ocene tko da nevem ce bom lahk sploh prsla na sredno ki si jo zelim Pa jutr mamo test in jst sm ze cist iztrosena od teh prvih dve dneh v soli ker so nonstop sama ocenjdevanja in zelim sam zaspat
 

Vpiši se


Nov uporabnik | Pozabljeno geslo

Vprašanje

Kako ocenjuješ rubriko Šport?
Všeč mi je takšna, kot je.
(123)
Raje kot novičke bi imel/a članek, ki se posveti enemu športu posebej.
(54)
Šport me na sploh ne zanima.
(81)

POIŠČI PILOVCA/KO

Pogosta vprašanja

Iščeš odgovore na vprašanja, kot so "Kako se naročim na revijo Pil?", "Kako se registrirati?", Kakšna so pravila obnašanja na Pilovi spletni strani?" in "Kam vnesem naročniško številko?" Klikni na spodnji gumb in najdi odgovore!

Aktualne objave

2
Sky lovely
2
 
3
Sistematsk pregled
2
 
5
najrajgamam
9
 
8
*-*-*-*-*-
2
 
10
Mikili
2
 

Zadnji odgovori v Svetovalnici

nvm ampak js sm 011letnik in sm z enim k ...
 
jz sm na gimnaziji vsi učitelji nm govorijo ...
 
Uf ja nvm kako naj ti to razložim haha uglavnem ...
 
Mi smo imeli semizdi da pač nasplošno predavanje ...
 
cak ce si ti 11? pol si kaj 6.r? to je v ...
 
Vse bo še v redu! Tako mot sta rekli cokie ...
 
Vivi
tezenis ima ful dobre pa cheap pa velikrat ...
 
hejj piki vse bo še OK, Tudi če bo imel ...
 
h&m alpa c&a mata take
 
bo že uredu piki. v življenju se bo najdla ...
 
mislm odvisn je od tega kuk sta stara pa ...
 
Hm... Mogoče pa reči njegovi sestrici če ...
 
hejj, js mam neke iz intimissimi k nimajo ...
 
Ojla! Jaz iskreno za tipe nimam nekih velikih ...