snofi
Naslednji Pil izide 3. aprila
Ikona Ikona Ikona Ikona
pepca oblacek

značka Hvalilnica: ZA 123EVA oz kdor zna pomagat

ZA 123EVA oz kdor zna pomagat

5
helpppp
hej. upam da ne tezim. se tole me zanima kaj je 1 nukleotid. A tole kar je obkrozeno oz so vse te barve mozne? HVALAA ZA POMOC!! RES MI OGROMNO POMENI

 

Odgovori:

Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
1 nukleotid je iz dušikove baze, sladkorja in fosfatne skupine. Na sliki je to 1 barvna ploščica (dušikova baza), 1 bela ploščica (sladkor) in 1 fosfatna skupina, ki je napisana nad sladkorjem. "barva" dušikove baze je lahko katerakoli, razen pri DNK ne more biti uracil, pri RNK pa timin. Torej, če pogledaš na sliki, sta v eni vrsti povezana 2 nukleotida, med njima pa je vez - dvojna ali trojna, odvisno je od tega, katera dušikova baza se veže.
2
 
helpppp
hvala, kako pa vem kdaj je dvojna kdaj trojna? in pa se kaj je gen? res znorela bom ker nic ne razumem na jok mi gre in hvala ti
 
"Gen je odsek molekule dna ki nosi zapis za sintezo ene beljakovine, te pa vplivajo na izrašanje določene lastnosti v organizmu npr barva las" vse definicije smo mogli znat dobesedno na pamet😭😭😭
 
helpppp
kje na slikici pa je gen? pa hvalaa
 

Moj odgovor:

Vsebina odgovora:
Vzdevek:
Sporočilo pred pošiljanjem še enkrat preberi in premisli, kako bi se ti počutil, če bi ga prejel.

Hvalilnica


Objava:

Doodle

Ogledov: 54 Odgovorov: 4
 
11
Objava:

Outfits or smt 2. del

Ogledov: 50 Odgovorov: 0
 
7
Objava:

Art❤️ 43. del

Ogledov: 76 Odgovorov: 6
 
15
Objava:

Outfits or smt 1. del

Ogledov: 63 Odgovorov: 2
 
7
Objava:

🌷Photo dump✨️ 4. del

Ogledov: 77 Odgovorov: 3
 
10
🦋📓
Objava:

Risbica

Ogledov: 82 Odgovorov: 3
 
9
Burgundy_cherry potrebuje pomoč ali nasvet v
Svetovalnica

After party

Hej,
zanima me, ce kdo pozna kaksen plac v centru Ljubljane za afterja, da gre loh not okol 45 ljudi, pa da loh uzamemo s sabo hrano. Pac sej mi smo ze gledal in smo nasl par prostorov sam ce vseen kdo kej priporoca.
Ful bi bla vesela vseh odgovorov
 

Vpiši se


Nov uporabnik | Pozabljeno geslo

Obvestila

12.3.2026
NAPAČNO ZVEZAN MARČNI PIL

Žal se je v tiskarni, kjer se tiska Pil, tokrat malo zapletlo. Če ste med tistimi, ki so dobili »pokvarjen« Pil, pišite na revije@mladinska-knjiga.si ali pokličite na 080 12 05. Poslali vam bomo novega.

Uredništvo Pila

Vprašanje

Si naročen na Pil samo zaradi tekmovanja v Veseli šoli?
Ne tekmujem v Veseli šoli, jo pa preberem.
(62)
Vesela šola me ne zanima.
(102)
Nikako, zanima me celoten Pil in bi bil naročen tudi, če ne bi tekmoval.
(182)
Ja, naročen sem predvsem zaradi tekmovanja v Veseli šoli.
(67)

POIŠČI PILOVCA/KO

Pogosta vprašanja

Iščeš odgovore na vprašanja, kot so "Kako se naročim na revijo Pil?", "Kako se registrirati?", Kakšna so pravila obnašanja na Pilovi spletni strani?" in "Kam vnesem naročniško številko?" Klikni na spodnji gumb in najdi odgovore!

Zadnji odgovori

Ti ti ti ti moja rožica, Modrijani
 
o wowwww, komi čakammmm nov dell
 
Rezultati so maja
 
ful lepo!!!!!!!!!!!
 
Lol lovam k piše gefa bruh
 
sej bo probi se pomirit lej vsi boste skodo ...
 
Oj! Se bom prijavila. Pa čim prej ozdravi!
 
Ful dobro. Komi čakam nov del! Pa verjamem, ...
 
prijavila se bi men je tut vsen s kom bom ...