snofi
Naslednji Pil izide 3. aprila
Ikona Ikona Ikona Ikona
pepca oblacek

značka Pilov blog: Nasveti za zlomljene upe 1. del

Nasveti za zlomljene upe 1. del

12
Nisi zadovoljen/na s svojim zivljenjem? Se ti zdi da si na robu depresije? Nimas dobrih prijateljev? Si zelis biti bolj priljubljen/a v druzbi? Zavidas drugim za razne stvari?


1. Del bloga bo o tem, kako si pridobiti prijatelje in se na splosno bolj priblizati drugim.

Ko pristopis do neke osebe poskusi biti cimbolj sproscen in ne skrivaj svoje osebnosti za "masko". Vedno si poskusi zapomniti njihova imena, ker to vsakemu veliko pomeni. Ce ime pozabis se opravici in ga/jo prosi da se ti ponovno predstavi.

Do drugih bodi odkrit in se jim ne lazi le zato da bi imel/a "enako" mnenje. Nikoli osebe ne kritiziraj, ker seveda nihce ni popoln (saj ves: najprej pometi pred svojim pragom...). Ce pa ji/mu hoces nekaj sporociti (npr da pogosto ne uposteva tvojega mnenja itd) pa prvo pohvali nekaj kar ti je vsec pri njej/njemu. Tisti, ki je kritiziran se skoraj zmeraj poskusa braniti z raznimi izgovori, kar pogosto vodi v spore, zato je zelo pomembno, da osebi na miren nacin razlozimo, kar nas moti na njem/njej in se ne pustimo vznemiriti.

Pomembno je tudi da si dober poslusalec in sogovornika spodbujas da govori o sebi in se pogovarjas z njim o tem, kar ga zanima. Ce hoces v debati zmagati se ji raje hitro izogni ali pa spremeni temo pogovora, ker lahko z zmago druge zelo uzalis. Spostuj mnenja drugih in njihovega mnenja ne zanikaj oz. Ne reci: Nimas prav, ker...

Takoj ko med debato vgotovis da o necem nimas prav, to takoj priznaj brez zadrzkov (se preden bi te lahko zacel obsojati kdo drug).

Preden obsojas vedno pomisli kako bi se ti pocutil, ce bi bil na mestu osebe, ki jo nekdo obsoja. Socustvuj z osebami, tako ti bojo lahko pojasnili vzrok za taksno ravnanje in ti povedali o svojih tezavah (se ti odkrili). Ne prekinjaj sogovornika.


Te vsi nasveti niso le glede prijateljev ampak tudi za odnos med sorojenci, v druzini, med popolnimi neznanci...

Tole bo vse za danes. Upam da sem z nasveti komu pomagala. Prosim spodaj med komentarje napisite kaksna tema bi vas zanimala za naslednjic (od tistih, ki sem jih na zacetku napisala... lahko pa tudi kaj drugega kar bi brali).

Adijooo, Jagoda :strawberry:
Ps nevem se ce bom blog nadaljevala... odvisno koliko vas bo zainteresiranih.
 

Odgovori:

Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Hej!

Obozujem ta blog in res bi mi pomagal ker sem malo bolj sramezljiva in ravno zdaj imam tezave s tem da imam bolj malo prijateljev tukaj na morju...upam da bos nadaljevala!
0
 
Super!! Sem vesela da ti je pomagal. Mogoce ce imas kaksno idejo za naslednji blog (ce se odlocim nadaljevat)??
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Super blog! Sama trenutno nisem ravno ok in tudi nimam veliko prijateljev in ti niso pravi tako da mi jo blo tole v pomoč. Prosim nadaljuj!!
0
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Blog mi je zelo všeč, super tema, ki jo nujno rabim. Vesela bom če boš nadaljevala in komaj čakam na novi del :)
1
 
lovebooks<3

Moj odgovor:

Vsebina odgovora:
Vzdevek:
Sporočilo pred pošiljanjem še enkrat preberi in premisli, kako bi se ti počutil, če bi ga prejel.

Pilov blog


Objava:

Ilustracije 4. del

Ogledov: 55 Odgovorov: 3
 
4
Objava:

✨ThE bLoG✨ 2. del

Ogledov: 67 Odgovorov: 4
 
4
hiphop_girl
Objava:

Tehnika pomnenja: palača spomina

Ogledov: 50 Odgovorov: 1
 
2
Objava:

Outfits✨🎀 3. del

Ogledov: 47 Odgovorov: 3
 
2
Objava:

Intervju Q&A 2. del

Ogledov: 38 Odgovorov: 1
 
1
Objava:

Intervju Q&A 1. del

Ogledov: 57 Odgovorov: 3
 
1
Objava:

Q&A ob 200 naročnikih (feat. moon28)

Ogledov: 101 Odgovorov: 6
 
16
Objava:

Šola pa to...🤮 1. del

Ogledov: 69 Odgovorov: 0
 
0
Avatar Tris🔪 potrebuje pomoč ali nasvet v
Svetovalnica

Snapchat

hejlaa....js sm pred parimi urami končno dobla snep....sm ugotovila da ni neke bas..sam je ka je ....glede na to da sm 9.razred je blo kr mal ze potrebno...mene pa zanima kak si ga omejit kr nocem bit zarad tega ze tak fuuul na telefonu...plis pomagajte🥰:heart:
 

Vpiši se


Nov uporabnik | Pozabljeno geslo

Obvestila

12.3.2026
NAPAČNO ZVEZAN MARČNI PIL

Žal se je v tiskarni, kjer se tiska Pil, tokrat malo zapletlo. Če ste med tistimi, ki so dobili »pokvarjen« Pil, pišite na revije@mladinska-knjiga.si ali pokličite na 080 12 05. Poslali vam bomo novega.

Uredništvo Pila

Vprašanje

Si naročen na Pil samo zaradi tekmovanja v Veseli šoli?
Ne tekmujem v Veseli šoli, jo pa preberem.
(36)
Vesela šola me ne zanima.
(59)
Nikako, zanima me celoten Pil in bi bil naročen tudi, če ne bi tekmoval.
(101)
Ja, naročen sem predvsem zaradi tekmovanja v Veseli šoli.
(29)

POIŠČI PILOVCA/KO

Pogosta vprašanja

Iščeš odgovore na vprašanja, kot so "Kako se naročim na revijo Pil?", "Kako se registrirati?", Kakšna so pravila obnašanja na Pilovi spletni strani?" in "Kam vnesem naročniško številko?" Klikni na spodnji gumb in najdi odgovore!

Zadnji odgovori

O vauu:heart_eyes::sob::sob:Kako ti uspe ...
 
ful fajnn, sem že prebrala, drgač itd. Bolje ...
 
hvala ampak jst tud zdej nerišem tako ti ...
 
vou vou vou:sob: zlo mi je všeč🥰🪲 kakor ...
 
neeeeee! zakaj mam zdej ful slabo mnenje ...
 
okej hocem pogledat ta video...
 
Nevem še
odločila sem se ker imam rada serijo friends ...
 
awww to je full lepooo
 
RES DOBRA ZGODBA BILA BI ODLIČNA PISATELJICA:hugging:
 
Nevem še
Js bi neki s povezavo z Letečimi vevercami:sweat_smile: Metulji Harry ...
 
MOCHAN
sorry nimam pojma js sm 5.:sweat_smile::blush:
 
mochan and pika
al pa si jih menjavaš kokr js lol:sweat_smile:
 
mochan and pika
lah si pa tud kkšna številka:blush: