Ikona Ikona Ikona Ikona
pepca oblacek

značka Pilov blog: Teorije Grške mitologije ~ 3. Del

Teorije Grške mitologije ~ 3. Del

6
Aloha:wave_tone2:!
Pozdrauljeni u novm delu!
★★★★★★★★★★★★★★★★★★
*i* Danes vam bom predstavila Tartar in podzemlje... *i*
Podzemlje je prostor, ki v mitologiji in folklori predstavlja dom mrtvih in duš, ki so zapustile fizični svet. V različnih kulturah je podzemlje obravnavano na različne načine, vendar pa se mnoge ideje prekrivajo. V grški mitologiji je podzemlje znano kot kraljestvo, ki ga vodi bog Had. Ta kraj ni le preprosta hiša duš; je kompleksno mesto z različnimi domovi, območji in celo rečnimi tokovi, kjer duše preživijo svoje posmrtno življenje.V podzemlju so duše razdeljene glede na to, kako so živele. Tisti, ki so živeli pošteno in dobro, so lahko uživali v miru v Eliziju , medtem ko so tisti, ki so storili zlonamerne dejanje, končali v strašnejših delih podzemlja. Tartar je posebna regija znotraj podzemlja, pogosto opisana kot temno, globoko brezno. To je mesto okrutnih kazni, kjer so bili zaprti in mučeni bogovi, ki so se upirali premoči drugih bogov, ter smrtniki, ki so storili hude grehe.Omenjam Tartar, ker igra ključno vlogo v grški mitologiji. Težko si je predstavljati, kako grozljive usode so čakale tiste, ki so končali tam. Po prepričanju starih Grkov so v Tartaru živeli pošasti in zmaji, ki so stražili zapornike. Tam je bila kaznovana njihova neposlušnost in zlo, ki so ga storili na Zemlji. Tartar je bil tako simbol strašne kazni, nepremostljive globine in večne trpljenja.Koncept podzemlja in Tartara se je skozi zgodovino razvijal. V srednjem veku je krščanstvo vplivalo na razumevanje teh prostorov, kar je prineslo nova prepričanja o posmrtnih življenjih in reinkarnaciji. Ideje o nebesih in peklu so se postavile ob bok mitološkim konceptom in oblikovale sodobna prepričanja o tem, kaj se zgodi po smrti.Dandanes ti koncepti vplivajo na literaturo, film in umetnost. Mnogi avtorji še vedno raziskujejo teme podzemlja, kot so smrt, kazen in odrešenje. Številne zgodbe, ki jih spremlja podzemni svet, ponujajo vpogled v človeške strahove, upanja in moralna prepričanja. Podzemlje in Tartar se tako spreminjata v bogate vire za razmišljanje in ustvarjalnost, ki presegajo čas in kulturo, kar pomeni, da ostajata relevantna tudi v današnjem svetu. Tartar je najglobji del podzemlja.
★★★★★★★★★★★★★★★★★★
Tako. Pršli ste do konca malo krajšega dela. Upam da vam je blog ušeč. Jutri pa se vam oglasi Math_monster.
Se beremo naslednjič!
*i* PS: Se opravičujem za morebitne pravopisne napake (。⁠◕⁠‿⁠◕⁠。). *i*
 

Odgovori:

Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
uuuu kok zanimiuuu:fearful:
no ja zdej sm nekak vesela da je v današnjih časih kazn sam da ti uzamejo fon al pa kej takga haha<3:joy::grin:

logii:heart:
0
 
Tysm <33
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
fulll dobr:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
0
 
Fatrat
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Ful zanimivo, in zares dobro napisano! <33
0
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
ewww.
0
 
Poki
Oo dragi Poki.
Zdej mi pa puvej kaj ti na mojmu blogu ni ušeč.
Kr če ti je blog “ewww” maš vretn tut razlog zato in jz bi ga rada slišala da moji blogi u prihodnost mnj “ewww”
 
emmm im consufed kko je lahk grška mitologija eww?
anchie točn tko haha
pa ne nč spreminat, teli blogi so supr<333
veš js drgač sovražm zgodovino haha tkoda je to res pohvala od mene😂😂👍
 
Lol
 
51 sek
 
Poki
Ewww je KR sam nakladaš in nč drucga. Bolj boring razlagaš k prfoksa za zgodlo. grška mitologija ni slaba ampak tvoje nakladanje je
 
Bro nehi. Prvo se prjau pol pa govor.
 
Poki
Kake barve pa odstavki bi bili dobri
 
Ok sori drhač če ti ni ušeč ne brt ane?
 
Poki
Sori če te tak prizadene komentarje potem ne brt ane?
 
Poki, svoje mnenje bi lahko zardžala zase. Najbrž si vedela, da boš iz tega naredila majhno in nepotrebno dramo, kajne? Če pa tega nisi vedela, pa očitno nisi dovolj zrela za PIL.
 
Poki
Ti verjetno tud nis dovol zrela za pil da se v drame sploh vmešavaš
 

Moj odgovor:

Vsebina odgovora:
Vzdevek:
Na spletu bodi vedno prijazen in ne deli svojih osebnih podatkov.

Pilov blog


me-and*my!!gangg
Objava:

glow UP <3

Ogledov: 11 Odgovorov: 0
 
1
Objava:

Aesthetic girly blog 4. del

Ogledov: 18 Odgovorov: 0
 
0
Objava:

Let's make 2026 the best year ever🤎

Ogledov: 76 Odgovorov: 6
 
13
Objava:

Kako je doživela... TORINO 4. del

Ogledov: 71 Odgovorov: 0
 
4
Objava:

Skupaj ustvarimo boljši svet 1. del

Ogledov: 107 Odgovorov: 2
 
3
Objava:

Birthday haul<3

Ogledov: 188 Odgovorov: 8
 
14
Objava:

chocolet lover

Ogledov: 113 Odgovorov: 3
 
3
patricija potrebuje pomoč ali nasvet v
Svetovalnica

biologija

zivjo, cez par dni imam predstavitev huntingtonove bolezni. na spletu ne najdem nobene zanimivosti glede tega in ce mi kdo lahko pomaga vam bom zelo hvalezna.
 

Vpiši se


Nov uporabnik | Pozabljeno geslo

POIŠČI PILOVCA/KO

Pogosta vprašanja

Iščeš odgovore na vprašanja, kot so "Kako se naročim na revijo Pil?", "Kako se registrirati?", Kakšna so pravila obnašanja na Pilovi spletni strani?" in "Kam vnesem naročniško številko?" Klikni na spodnji gumb in najdi odgovore!

Zadnji odgovori

polarne glavice so vedno obrnjene proti vodi, ...
 
bahaha taprva je tok funny drgač če morm ...
 
39. paaa 31. idk just doesnt feel like it
 
Mene tud skrbi za te točke(8.r sm), sicer ...
 
1. zgledam js ko reče moja fake frnedica ...
 
wow:heart_eyes::heart_eyes::kissing_heart::heart_eyes::heart_eyes::kissing_heart::heart_ey
 
fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu ...
 
uau :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes: pač ...
 
fuuuuuuuuuuuuuuul je cute pa ful si talentirana ...
 
Ti pa imaš res talent :rofl:
 
ful sm vesela zate:two_hearts::two_hearts::two_hearts::two_hearts:
 
nope nidm lih za to... :/
 
fulll cutee:heart::heart: lovam take stvarii:heart: