Ikona Ikona Ikona Ikona
pepca oblacek

značka Pilov blog: WELLNESS DIARIES with SHINE 🌻 1. del

WELLNESS DIARIES with SHINE 🌻 1. del

15
14. 1. 2025 ~ *b*WELLNESS DIARIES with SHINE*b* :tulip::strawberry::page_with_curl::revolving_hearts:

Hejhoj, sončki! Nekaj časa je minilo, odkar sem se nazadnje usedla za mizo in pričela s pisanjem bloga (iskreno sploh ni toliko časa minilo, vendar pa je bil skoraj en mesec?), zato sem se danes odločila, da ponovno naredim nekaj, kar me bo spravilo v boljŔo voljo, in v mojem primeru je to pisanje. Pisanje zgodb, blogov, karkoli, saj me to sprosti. Odločila sem se za blog, saj bi rada ponovno postala vsaj malo bolj aktivna in redna pri pisanju blogov, kar mi ne gre najbolje od rok.

Najprej upam, da ste vsi lepo zakorakali v novo leto 2025, in vem, da sem precej pozna, saj smo v temu letu že skoraj dva tedna, jaz pa vam želim vse dobro v 2025 Ŕele po dveh tednih. Ampak vseeno, imejte eno lepo novo leto, polno uspehov, novih dosežkov, zdravja, veselja in, da ste obkroženi z osebami, ki vam nariŔejo nasmeh na obraz! :hugging:

Sama sem si sestavila eno manjŔo novoletno rezolucijo ali pa novoletne zaobljube, in sicer, da preberem določeno Ŕtevilo knjig (bom tudi pisala v temu blogu vse, kar sem prebrala in tako naprej, pa tudi svoje mnenje, ker rada komentiram prebrane knjige), da bom dobila dobre ocene in se začela bolj sproti učiti, med zanjimi zaobljubami pa je, da nadaljujem s skrbjo za svoje telo in zdravje. 2024 je bilo leto polno nekih novih pogledov na življenje, vsaj zame, veliko mi je prineslo, me naučilo, veliko pa tudi na nek način udarilo in mi dalo lekcije, ki si jih bom zapomnila za celo življenje.

Zaradi teh razlogov sem se odločila začeti pisati sveže nov blog, v katerem bom pisala o vsem možnem, kar prispeva k bolj zdravem življenju in k temu, da se počutimo dobro, v svojem telesu in o sebi navsezadnje. No, pa kar pričnimo!

:sunflower::tea::sunflower::tea::sunflower::tea::sunflower::tea:

*b*I. TEDENJSKI CILJI (13. 1. 2025 - 19. 1. 2025)*b*

Odločila sem se, da si bom vsak teden zadala nekakŔne cilje, in če ima kdo veselje do tega, da skupaj z mano prispeva k tedenskim ciljem, lahko sodeluje! Že v 2024 sem si zadevala cilje, vendar ne tako pogosto, in tudi nisem bila dosti motivirana zato, da bi jih dejansko dosegla. Morda bom v 2025 postala bolj predana k temu, da vsak dan prispevam k temu, da bo tisti cilj na koncu tedna obkljukan.

No, pa kar gremo na *b*cilje,*b* ki jih imam zadane za *b*ta teden:*b*
- 10.000 - 20.000 korakov vsak dan
- 2 - 3 litre vode vsak dan
- zdrava prehrana
- zbujanje vsaj 15 minut prej, kakor zdaj
- vsaj ena prebrana knjiga

No, to so pa bolj kot ne vsi cilji za ta teden, in bom poskusila doseči prav vsakega.
Iskreno, prvi zadani cilj ne bo težek, saj sem ljubiteljica hoje in grem na sprehod skoraj vsak dan. Zakaj 10.000 - 20.000 korakov? Ker se po daljŔih sprehodih vedno počutim bolje, ker vem, da sem naredila nekakŔno telovadbo in vem, da je dobro za moje telo. Vsakodnevna vadba je zelo pomembna, počutim se na nek način ''prerojeno'' in na več načinov super. Predlagam! Tudi tek je super izbira, vendar pa meni bolj ustreza hoja. Morda bom naredila en izziv, da 10 dni zapored grem teči in zraven vsak dan tudi kaj za ta blog o tem napiŔem.
Voda je prav tako zelo pomembna, saj je hidracija zelo pomembna (upam, da sem to prav napisala). Sama rada jutro začnem s kozarcem ali več vode, saj je to zjutraj zelo pomembno. Dan tudi s tem končam.
Glede prehrane, sem že v 2024 imela cilj, da se spravim k boljŔi prehrani in sem to tudi dosegla, za to leto pa imam prav tako tak cilj - da obdržim tako prehrano, več zelenjave in sadja, manj maŔčob in sladkorja. Sama imam rada tako rečeno ''sweet treat'' vsake toliko časa, morda 1 - 2 mesečno, ne pa vsak dan, saj taka hrana tudi vpliva na mojo kožo, ki je trenutno kar v v redu formi in nočem, da jo ponovno preplavijo mozolji (z mozolji ni nič narobe, so del odraŔčanja in prisotni na čisto vsakem najstniku, sama rada skrbim za to, da jih nimam :))
Glede zbujanja ne vem, če mi bo uspelo, saj vsako dodatno minuto, ki jo lahko dobim glede spanca, izkoristim. Vendar imam potem manj časa za ureditev - za nego obraza, kaj naj oblečem (pozabim si zvečer naŔtimati za naslednji dan) ter malo ličil in pregeda torbe... in potem Ŕe kaj pozabim doma glede potrebŔčin.
No, glede knjig sem pa trenutno v neki bralni blokadi in mi branje sploh ne gre. Med poletnimi počitnicami sem prebrala veliko knjig, mislim da 20, zdaj pa ne morem iti niti skozi eno, kar me zelo moti, saj sem zelo navduŔena, ko kupim/si izposodim knjigo, in potem sploh ne morem ničesar prebrati. Ta teden se moram nekako vreči ven iz te blokade.

No, to je pa to za razlago vseh ciljev!

:sunflower::tea::sunflower::tea::sunflower::tea::sunflower::tea:

Upam, da vam je bil prvi del tega bloga vŔeč, in da boste spremljali! Blog bom pisala zase zato, da bom bolj motivirana pri doseganju ciljev, vendar pa mi bo veliko pomenil kakŔen komentar ali pa vŔeček, sploh pa to, da ste si prebrali moje dolgovezenje. Rada vas imam, in srečno v novem letu!

VaŔa Shine :hugging:

(Ta blog je bil napisan včeraj, ponedeljek, tako da če je kakŔna napaka glede datuma, ignorirajte :))
 

Odgovori:

Zabaven odgovor
NajboljŔi odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
iiiiiiiii, supr jeeee:heart::heart::heart:
spremljam ofcc pa tole kol vode boŔ popila mi je vŔeč:yum::innocent:
2
 
hvala tiiii! veliko mi pomeni <333
 
Zabaven odgovor
NajboljŔi odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Ojj,
kot vsi drugi tvoji blogci je tudi ta super. Zato, si zasluži malce komentiranja.<3
Torej, res lepo, da si ponovno začela pisat tvoje bloge, vsak posebi je odličen in tale to samo dokazuje.
VŔeč mi je, da boŔ pisala tko teden po teden, ane, pomoje da to več motivacije kot mesec po mesec. Z veseljem bom prebrala tvoje 'zaobljube za vsak teden'.
Ful so mi vŔeč, pa tut način kako to piŔeŔ (je kot vedno) super.
To s koraki, sklepam da maŔ uro, al pa uno aplikacijo na fonu, ki ti Ŕteje korake. Jaz tega nimam, lahko pa bi si zastavila, da grem vsaj enkrat na teden na sprehod, pa bi že bilo dovolj, ker meni se res ne da hodit.
Glede vode, je super, jaz tudi moram malce več piti, dobra ideja.<3
Na zdravo prehrano ne morem prav dosti vplivati, ker jem zajtrk in kosilo vedno v Ŕoli, večerjo pa bi si lahko prilagodila.
In bujenje, to je meni Ŕe najlažje, ker sem bolj jutranji tip.<3
Pa Ŕe knjige. Priznam, da tut js zdej berem ful manj kot včasih in moram začeti na novo.
Skratka res super blog.
<33
lp, c:cookie:
4
 
ojlaaa sonček, hvala za ta tvoj obsežen komentar, čisto si mi polepÅ”ala večer! jojjj, ne veÅ” koliko mi pomeni šŸ¤­šŸ’‹šŸ’˜ jaa imam aplikacijo in tudi uro, ki mi Å”teje korake. sama iskreno na začetku sem se mogla res malo potiskati v to, da začnem večkrat hoditi, zdej sem pa zlo vesela ko lahko grem ven in hodim, ker mi je nekako kot terapija. za miklavža sem dobila tudi brezžične sluÅ”alke, tiste ka imajo ''obroč'' pa mi je ful fajn posluÅ”at glasbo in se zraven premikati. pa mi ni treba razmiÅ”ljati na kej sem naredila narobe, pa overthinkat na sploÅ”no. edino kar se moram Å”e dosti potisnit notri je tek, ker bi rada dobila malo več kondicije na temu področju haha.<333 omajgadd jutranji tip si?? moj idol si hahahah sama se ful trudim ratat taka ampak sem nočna ptica ne vem zakej ful me moti ampak se ne morem spremenit 🤭 hvala za vse!
 
Zabaven odgovor
NajboljŔi odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Lovammm <33 🄰🄰
1
 
hvala sonce šŸŒžšŸ’
 
Zabaven odgovor
NajboljŔi odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
uuu bom probala spremljat!!
glede bralne blokade, sm bla tud js v njej. tko sploh se nism mogla spraut k branju. pa sm mal guglala (no hm gledla yt) in zlokrat so dal nasvet da bereŔ več knjig hkrati - recimo kar ti paŔe. kr sm brala iliado in mi je fajn in jo bom definitivn končala je pa mal težji za brat kokr recimo ta mladinska fantazija k jo trenutno berem in jo kr požiram(usaj napram prej xD)
upam da ti rataaa<33
1
 
jojjj hvala za komentar pa hvala, če boÅ” spremljala šŸŒžšŸ¤­ ja jaz sem se znaÅ”la v blokadi pri preveč stvareh, pri pisanju zgodb pa tut pri knjigah že prevečkrat. pa mene je lih to da sem preveč knjig hkrati dobila spravlo v blokado in zdej se ne morem ven vreči. no bom mogla potisniti malo pa mi bo zihr uspelo haha. šŸ’†ā€ā™€ļøšŸ¤­ jaz najraje berem romance tk de bi po mojem mogla dobiti eno romanco zdej da se spravim ven, ker imam doma same kriminalke pa fantazije. šŸ¤žšŸ«¢
 
zanimivo, deli kar ti pomaga itak
ja uzem tko neko lahko romanco in pol bo slo<33
 

Moj odgovor:

Vsebina odgovora:
Vzdevek:
Prepričaj se, da na spletu ne objavljaŔ svojih osebnih podatkov in ne žaliŔ drugih uporabnikov.

Pilov blog


Objava:

Miklavž

Ogledov: 19 Odgovorov: 0
 
0
Objava:

My fav pesmi ta teden!!!! 7. del

Ogledov: 12 Odgovorov: 0
 
0
Objava:

ShaveBook.com

Ogledov: 35 Odgovorov: 1
 
3
Objava:

PILOV ADVENTINI KOLEDAR 5. del

Ogledov: 28 Odgovorov: 4
 
1
Objava:

BLOGMAS 2025 4. del

Ogledov: 44 Odgovorov: 0
 
1
Avatar Veseli Ŕolka potrebuje pomoč ali nasvet v
Svetovalnica

Selitev

Hej!
Pač moja babi in dedi sta se pred dobrim mescom preselila z vasi v mesto (isto mesto k jaz žvim).
In ja zdj se jaz vsak dan jočem, ker tak pogreŔam tam ko sta prej žvela, pač tm se je zgodlo tok lepih spominov, tam so bili ujeti vsi najlepŔi trenutki. Tm sm praznovala tud RD in je moja simpatija prŔla in sva se po goŔi skrivala, ker so se ustali z naju norčevali da sma par.
Tm sva z dedije posadila tudi drevo katerega tako pogreŔam...
In pač ja ... jaz ne morm več tko. Preveč pigreŔam vas, njive, vrt, gozdove, hiŔo...
Tm sm se Ŕe esino nekako spriatila in pozabila na vse.
Kak naj vsaj malo pozabim?
Hvala, ker si prebral/a.♔♔
♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔♔
 

VpiŔi se


Nov uporabnik | Pozabljeno geslo

VpraŔanje

Kako ocenjujeÅ” rubriko Å port?
VŔeč mi je takŔna, kot je.
(14)
Raje kot novičke bi imel/a članek, ki se posveti enemu Ŕportu posebej.
(7)
Å port me na sploh ne zanima.
(9)

POIŠČI PILOVCA/KO

Pogosta vpraŔanja

IŔčeŔ odgovore na vpraŔanja, kot so "Kako se naročim na revijo Pil?", "Kako se registrirati?", KakŔna so pravila obnaŔanja na Pilovi spletni strani?" in "Kam vnesem naročniŔko Ŕtevilko?" Klikni na spodnji gumb in najdi odgovore!

Zadnji odgovori

men so ful dobri
 
ahh obožujemm:heart_eyes:🄰 Pač res dobrr🩷 Luv ...
 
♔♔♔♔♔♔ ā™” D ā™” ♔♔♔♔♔♔
 
full dohr blog, pikica bom probalaa
 
:heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:
 
igriŔča ne damo
 
:money_mouth:izberem E:money_mouth:
 
zootropolis btw. zdej je 2. prŔla ven
 
fulll dobr
 
Hvala da si objavla par božicnih miksov ka ...
 
zelo lepom to je moj stil :muscle::heart::thumbsup:
 
Hej ti… :rose: Če bereÅ” to sporočilo, pomeni, ...