snofi
Naslednji Pil izide 2. maja
Ikona Ikona Ikona Ikona
pepca oblacek

značka Pisalnica: Potomka krvi / Nova spoznanja #2

Potomka krvi / Nova spoznanja #2

11
Kot britev ostra bolečina me vrže na tla. Zvijam se, ko se mi bolečina pretaka po telesu. Medtem se cel čas držim za rano na vratu. Kričim od bolečine, v upanju, da bo kdo uslišal moj klic. Postanem premražena iz neznanega razloga. Potrebujem ogenj.


Koraki, neslišno stopajo po jami. Zasliši se globoko dihanje in prhutanje kril. »Kdo je?« rečem s še zadnjimi močmi. Poskušam skriti svojo šibkost, pred pošastjo, ki se mi zdaj že približuje. Dihanje postaja vse močnejše in hitrejše. Povem mu, da se mu ni treba bati, čeprav sem jaz tista, ki je zdaj zares prestrašena.

Senca, srednje velike postave stopi korak bližje. Zaradi teme ne morem razločiti ali je fant ali punca, ali nekaj čisto tretjega. Majhen snop svetlobe pa ravno zdaj posveti v jamo. Zazrem se v podobo pred mojimi očmi. Tudi ta gleda mene. Skoraj brez izraza na obrazu, a se da razločiti nekaj prestrašenosti. Fant pred mano, približno mojih let, morda nekaj več, me gleda, kot da bi bila prva oseba, ki jo vidi po več tednih. Takšen obraz sem imela najbrž tudi jaz; presenečen in nepremičen. Ko takole strmim v temnolasca pred sabo, pozabim pomežikniti. A mi ni mar. Še vedno me gleda in jaz njega. Počasi se zresni in obrne pogled v tla. Sekundo kasneje spet dvigne pogled in se medtem izogiba neposrednemu kontaktu z mojimi očmi, v katere je še malo prej strmel. Po pravici povedano, sem se tudi jaz malo izgubila v njegovih. Poravna držo in vpraša: »Kaj počneš v Krvavem kraljestvu?!« Njegov glas je presenetljivo nežen in poetičen. Nadaljuje: »Si Mesečeva vohunka!« Še manj mi je jasno kakor prej. »Krvavem, Mesečeva …« hkrati sprašujem in premišljujem od kje ti dve besedi. »Ne delaj se nedolžno! Če si tu, zagotovo veš nekaj.« »Vem kaj?!« Moja jeza zadnje čase ni ravno nadzorovana. Sumljivo me pogleda in premeri s pogledom. Potem se malo omehča. »Oprosti, ker sem te ugriznil.« »Ti si me ugriznil? Aha, zdaj je vse jasno« rečem sarkastično. On se mi nasmehne in pomigne k izhodu.

Bolečina je izginila. Na mestu kjer mi je še malo prej tekla kri, se zdaj čuti le posušeno krasto. »Zakaj si me sploh ugriznil? Kdo si? Kaj pomeni Krvavi in Mesečevi? Kaj delam tukaj? Zakaj sem v 'sanjah' videla starko v belem? Zakaj je vse tako čudno?!« ga zasujem z vprašanji ko prideva na svetlobo. Zdaj ga že bolje vidim; vranje črni lasje, kratka siva oprijeta majica, črne strgane kavbojke, belo-črne superge. In njegov bled obraz. Izgleda kot da že par let ni videl sončne svetlobe. Zaradi vseh vprašanj se mi nasmehne ko opazim, da ima daljše podočnike. Tako kot jaz. Najbrž je le naključje.


Pogleda me v oči. Spet. Tokrat tudi jaz vidim njegove. Glavo moram nagniti malo gor, saj je kakšen decimeter višji od mene. Njegove oči so mešanica nenavadnih barv. Oranžna in rdeča se prelivata in ustvarjata čudovit odtenek. Takšnih oči nisem videla še nikoli. Vse moje misli se osredotočijo na prav te. »Te kar začarajo, a ne?« Zasmeji se mi in jaz se šele tedaj spravim k sebi. Lica mi zardijo. »Maya, kaj ti je …« sama pri sebi zašepetam. Veter moje besede ponese do njega. »Pač sem luštkan« Zdaj se oba smejeva na glas. Mislim, da se že dolgo nisem tako nasmejala. Ne vem zakaj, ampak sproščeno se počutim ob njem. Čeprav je popoln neznanec, ter še malo prej sva se bala drug drugega.

»Glede ugriza …« začne čez približno deset minut. »Če si naša, ti ne more biti nič hudega, če si Mesečeva pa se zdaj žal ne boš mogla več vrniti domov …« »Kaj?!« Moj obraz se zresni. »Ti še vedno ni nič jasno?« vpraša. Odkimam. Pa tako lepo sva se imela in on začne nekaj nakladati. »Kdo si?« vprašam po minuti molka. Presenečeno me pogleda, češ, kako nisem že ugotovila. »Sem Jenner Mood. Lahko me kličeš Jen« Postrani ga pogledam in nadaljujem. »Kaj počneš v tej jami?« Zasmeji se in odkima »Ti pa res nisi naša, ali pa si doživela hud pretres možganov … Ne veš, da vsi vampirji živijo v jamah?«

👉Hej! Oprostite, da je tako dolgo trajalo, da je izšel nov del. Vseeno upam, da vam je bil všeč in ste uživali v branju, ter lajk in komentar, bi pomenila ogromno😘. Poglavje je še vedno isto, kar pomeni, da je tudi ta del posvečen predragi JustLilly 👈

Vaša dg💕
4. Avgust 2021

Odgovori:

Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Wow! Pica obvladaš! Nimam kaj zà dodati!!!!❤❤❤❤❤😂😂😂😘😘😘
0
4. Avgust 2021
Hvalaaa fuuul
4. Avgust 2021
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
zelo fina zgoda in mi je zelo ušeč❤💛💚💙💜

zveseljem jo bom spremlala😘😘😊

girl
0
4. Avgust 2021
Hvala tiiii!
4. Avgust 2021
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Čakaj. Čakaj, čakaj, čakaj... Najprej mi povej kje dobiš ti tako domišljijo? Potem mi povej še če si to res ti napisala ker je profesionalno? ne resno mislim. Povej mi še kako ti uspe vse to? Potem pa mi še povej kdaj bo nov del?! HA?! TO JE TAKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO dobra zgodba!!!!!!!!!!!!!!!! Resno. Zelo lepo opisuješ vse in ves čas me držiš na robu tega da padem dol od presenečenja.😁 Obožujem to zgodbo in res se vdi da z vsakim delom napreduješ!!!😘 Veliiiiiika pohvala še za to, ker ti uspeva pisat (1, 2, 3... 4!) 4 zgodbe hkrati! To me boš mogla naučit! 😌
Res bravo!💕💕
Lyzm,
tvoja GG💞
0
4. Avgust 2021
Hahahaha hvlaaa gg! In ja, to jaz pišem😏😂
4. Avgust 2021
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
prfektno je dg!!! super ideja! mby bo se malo ljubezni, uuuu juicy 😂😂😂😏😏😏 res mi je vsec! 💕💕
0
4. Avgust 2021
Hvalaaa
4. Avgust 2021
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Oh, dragon girl, kar zardela sem, ko sem prebrala, da je ta del posvečen meni. Hvala! 😊😚
Glede zgodbe… vedno boljša si, res! In jaz sem obsedena s to zgodbo, veš to?😍
Sploh veš kako dobra je? Zelo!🤓😎
Svetovna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!👌🙌
Prosim, prosim nov del!!!!!!!!!!!!!!!!!🙏🙏🙏🙏
In ta Jenner, ne? In Maya? Manner? Bo to vzdevek za niju? Ker prosim reci, da bosta imela… nekaj. 😏😁😂😇😘
Nov del!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!🙏🙌
Lubčka, 💋
JustLilly
0
5. Avgust 2021
Hvalaaaa. Ful si prijazna in taka prijaznost si zasluži svoje poglavje!!💖💖💖
Jaz pa sem zardela ko sem prebrala vse te pohvale😳🤗.
Ja ja glede Jennerja pa Maye pa ne smem razlagat, ker bo drugače vse pokvarjeno. Pustimo se presenetiti😏.
P.s. Tvoj vzdevek za njiju me spominja na napolitanke Manner😂

HVALA TI FUL,
Dg💕
5. Avgust 2021
Saj... zato sem ga izbrala. Ker bosta odlična in sladka skupaj...😁😂
Te ne bom motila več, da boš lahko v miru napisala nadaljevanje, ki ga NUJNO rabim! <3
6. Avgust 2021
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Neverjetno! Kakooo lahko tako dobro pišeš? Še NIKOLI nisem brala bolj fantastične zgodbe. Nov del, hitro🤗🤗🤗🤗
0
6. Avgust 2021
Joj, hvala! To je res krasno slišati❣❣
6. Avgust 2021
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Super zgodba!!!!
Hitr rabim nov deeelllll!!!!
0
4. Avgust 2021
Hvala res! Bo prišel!
4. Avgust 2021
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Eoe res je dobra si ti ziher da nisi J.K. Rowling pod krinko ker je zakon
0
4. Avgust 2021
Jahhahaha hvala, in ne nisem avtorica HPja😂
4. Avgust 2021
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Hej
Supeeeeeeer je❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
Lp. Iskra 🔥
0
5. Avgust 2021
Hvalaa
5. Avgust 2021
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
NOROOOOOOO!!! NOV DELLLL!
0
6. Avgust 2021
Sploh nimam besed 😲😲😲
6. Avgust 2021
Hvalaaaaa💖💖💖
6. Avgust 2021
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Woow! Ta del je super!💖
0
20. Avgust 2021
😘😘
5. September 2021

Moj odgovor:

Vsebina odgovora:
Vzdevek:
Sporočilo pred pošiljanjem še enkrat preberi in premisli, kako bi se ti počutil, če bi ga prejel.

Pisalnica


Objava:

Poj in ljubi 3. del

Ogledov: 0 Odgovorov: 0
Pred 1 minuto
0
Objava:

DAN

Ogledov: 35 Odgovorov: 3
Pred 10 urami
3
Objava:

Prihajajoča apokalipsa, 18. del

Ogledov: 22 Odgovorov: 0
Pred 1 dnevom
0
Objava:

Krvavo srce 2. del

Ogledov: 39 Odgovorov: 1
Pred 1 dnevom
0
Objava:

moje življenje 1. del

Ogledov: 81 Odgovorov: 4
Pred 1 dnevom
5
Objava:

Smisel Življenja 9. del

Ogledov: 46 Odgovorov: 1
Pred 2 dnevoma
4
Objava:

NEPOZABNO POLETJE 3. del

Ogledov: 40 Odgovorov: 3
Pred 2 dnevoma
3
Pred 2 dnevoma
3
Pikipoki potrebuje pomoč ali nasvet v
Svetovalnica

Crush

hey torej js sem v soli v naravi dobila crush na enega iz podruznice in v sobi z 7 prijateljcam sta bile dve pick me tak huge pick me in ena od njiju je tut v onega kot sem js ampak onna se pogovarja z onimi na podruznici js pa ne tok no in pol enkrat en dan zvecer smo si govorili pravljice v sobi in ona pick me je prekinla mojo prijateljico in je zacela pripovedovati pravljico z naslovom "first date" in pol je govorila kk se bota z mojim crushom zalizovala pa tak in ona je tak ful zlobna in je kradla moji drugi prijateljici skincare in zdej hocem crushu nekak povedat da mi je vsec in da je ona zlobna....
Pred 11 urami

Vpiši se


Nov uporabnik | Pozabljeno geslo

Obvestila

29.1.2025
DODATNE UGODNOSTI ZA NAROČNIKE

Naročniki revije Pil, pozor!

Na Pilovi spletni strani imate naročniki revije posebne ugodnosti. V klepetalnici lahko z drugimi naročniki klepetate v ločeni sobi klepetalnice, ustvarjate teste v Galaksiji testov ter na vseh forumih objavljate fotografije in risbe.

Vse, kar potrebujete za aktivacijo ugodnosti, je naročniška številka.

Naročniško številko dobiš na e-poštni naslov, ki si ga vpisal/a na naročilnico. Dostop do dodatnih vsebin za naročnike lahko aktiviraš tudi tako, da vpišeš ime in priimek plačnika naročnine (to je najverjetneje eden od staršev oz. skrbnikov). Če številke nikakor ne najdeš, piši na revije@mladinska-knjiga.si in ti bomo pomagali.

Kam vneseš naročniško številko? Klikni desno zgoraj na svoj vzdevek in izberi “Dostop za naročnike” ali pojdi direktno na povezavo https://www.pil.si/mojprofil/aktivacija

Vprašanje

Kako ocenjuješ rubriko Ti&jaz?
Všeč mi je, vedno vse z veseljem preberem.
127 (24%)
Je okej, ampak me ne zanimajo vse vsebine.
319 (60%)
Všeč so mi le nasveti bralcev.
33 (6%)
Ni mi všeč, me ne zanima.
52 (10%)

POIŠČI PILOVCA/KO

Pogosta vprašanja

Iščeš odgovore na vprašanja, kot so "Kako se naročim na revijo Pil?", "Kako se registrirati?", Kakšna so pravila obnašanja na Pilovi spletni strani?" in "Kam vnesem naročniško številko?" Klikni na spodnji gumb in najdi odgovore!

Zadnji odgovori

Vav! Obožujem tisti baloni na vroči zrak!🎈🌫
Pred 2 minutama
ooo, keri spominiiii, k smo blii
Pred 31 minutami
Jaz sem sanjala da sem bila v Afriki in nato ...
Pred 31 minutami
Kapibara 12
Ojj! od kje ti te ideje?!😨 fuuuuuuul ...
Pred 34 minutami
jeeeeej!
Pred 42 minutami
kakšne pasme pa je🤔
Pred 55 minutami
uu ful lustn ahah lovamm drgac pa ane fr ...
Pred 1 uro
O, kol lepo! Pravi profi v fotografiranju ...
Pred 1 uro
Ninja želve😂😂
Pred 1 uro
wawwwww. uživiiii😍😍😍😍
Pred 2 urama
kjut. hihi. lovam❤❤❤
Pred 2 urama
Jst sem bila prejšn teden na Malti. Drgač ...
Pred 2 urama