snofi
Naslednji Pil izide 4. aprila
Ikona Ikona Ikona Ikona
pepca oblacek

značka Pisalnica: Zmajsko srce XIV.del (14.)

Zmajsko srce XIV.del (14.)

3
Hočem odpreti oči a se mi te uprejo zaradi strupene svetlobe, ki je sijala iz dveh neonskih luči ki sta proizvajale enako količino svetlobe kot sonce. Razgledom se naokoli in ugotovim, da sem ujeta v sobi beli kot sneg, ena stena je merila okoli 4 metre, stropa pa si nisem mogla ogledati zaradi močne luči. Zaradi svetlobe me je glava peklensko bolela zato omahnem na tla ter zaprem oči. Vladala je čista tišina razen mojega dihanja. Nato v svoji glavi zaslišim "Layla!", super zaradi te tišine imam že prisluhe ...."LAYLA!" Pa ne reči, da se mi je zmešalo..."LAYLA!!!!!!!" V bok me zadane nekaj trdega, odprem oči "AWW! Zakaj pa to?" Pred sabo zagledam Kleo, "končno, mislila sem, da si se poškodovala! Imava en velik problem...." prekinem jo "ma nemoj! Ujete sva v celici brez izhoda!" Kleo zamahne z repom "ja ampak tukaj je še nekaj bolj pomembnega.........NE MOREM GOVORITI!" Zmedeno jo pogledam "čakaj kako pa te potem lahko slišim?!"

O, ja. Najina uma sta povezana.
spodnja čeljust mi pade dol
"od kdaj?!",
ummm... od vedno. Aja, ne rabiš govoriti na glas lahko slišim tvoje misli.
jezno jo pogledam ter se osredotočim se na svoje besede v glavi in kdaj si mi nameravala povedati?!
Kleo skomigne, ko bi bilo uporabno
KOT NAPRIMER ZDAJ! Rečem razburjeno
Strese me misel: počakaj ali lahko tudi drugi ljudje dostopajo do mojih misli?!,
Seveda, če tega nočeš si moraš narediti posebno zaščito. Ravnodušno odgovori Kleo
razjarim se, A SE TI NE ZDI, DA JE TO POMEMBNA INFORMACIJA!?
Kleo se namuzne, Ups!.
Nenadoma se spomnim, da sva še vedno ujete. Panično začnem drseti po steni. Razočarana ugotovim, da nikjer ni izhoda, zato ležem na tla ter naslonim glavo na Klein trup ter zadremam. Čez nekaj časa me zbudi kapljanje vode, sprva se ne menim zanj, potem pa se spomnim, da bi lahko kje bil jašek po katerem bi lahko splezala ven. Grem v smer iz katere je prihajal zvok, na tleh je že nastala lužica vode, ki je vztrepetala vsakič ko je vanjo padla nova kapljica vode. Pogledam na vzgojo in vidim, da na stropu ni nobenega znaka o izviru vode. Pogledam bolj natančno in ugotovim, da se voda začne sredi ničesar...
Kleo mi lahko malo pomagaš?
Ja, kaj rabiš?
Ti lahko stopim na rame, da bom višja?
Ja ampak tudi, če to narediva ne boš dosegla stropa.
Vem, zaupaj mi.
Kleo ustrežljivo poklekne da sem lahko splezala nanjo ter se dvigne na zadnje tace. Odkrijem prav to kar sem sumila tukaj je nevidni strop!
Super, a ga lahko razkriješ, prej ti ni uspelo uporabljati magije.
Če poskusim nič ne stane.
Po spominu pobrskal za pravi urok ter položim dlani na nevidno površino, zberem misli ter rečem "Zàhrt!". Strop se za dve sekundi pokaže, potem pa pošlje sunek energije močan kot strela skozi moje telo, spustim se ter padem naravnost na hrbet, da mi tla ukradejo ves zrak. Ko si opomorem od udarca naredim par globokih vdihov in stresemo prah s svoje obleke. Ne deluje, stene so zaščitene.
Koga, brigajo stene, važno, da si ti v redu!
Reče Kleo zaskrbljeno.
Enkrat te še bo kaj takega ubilo!
Zavijem s z očmi. No, danes me ni, vem kaj delam.
Zavzdihnem. Oprosti, vem, da te skrbi zame, delam vse kar znam, da naju spravim ven od tu.
Sedem na tla, Kleo pa mi položi glavo v naročje
In, kaj naj narediva zdaj?
Ti umri od lakote, da bom jaz lahko imela prigrizek.
igrivo butnem grifonko v ramo.
To je ena izmed opcij. se zarežim
Luč zamižika. Kaj je zdaj to? V kotu zaslišim čudno šepetanje. Kleo se postavi na noge ter zarenči. Luč še enkrat zamežika, šepetanje postane glasnejše, tokrat tudi jaz vstanem in se prestrašeno stisnem v kot. Luč še poslednjič zamižika preden nastopi popolna tema. Nekaj sekund s Kleo nepremično čakava v tišini... potem pa se oglasi glasna eksplozija. Pokrijemo si obraz z rokami ter se stisnem v kot. Ko se prah poleže zagledam kako so se sence v sobi povezale v gmoto, ki je postajala večja, in večja. Gmota se počasi začne oblikovati v človeško podobo. Moški iz senc si popravi plašč ter se obrne k meni zareži se tako, da sem lahko videla njegove snežno bele zobe, ki so bili edina stvar, kar ni bila črna na njem. Bil je oblečen zelo elegantno. Črn klobuk s krajši, črn zakmašni plašč, črne lakaste čevlje in lepo ukrojene črne hlače. Bil je visok in suh, kot njegova sprehajalna palica, ki jo je nosil pod roko. Naredi kretnjo z roko in nenadoma se začnejo okoli mojega vrata zbirati sence, po meni so lezle, kot dolge črne kače, zaradi strahu se nisem mogla premakniti niti za centimeter, Kleo priteče k meni, da bi mi pomagala, a jo kepa senc odbije vstran. Kleo nemočno zacvili ter obleži na tleh. "KLEO!!!!!" Zakričim. Razjarjeni pogledam črnega moža, ne menim se za sence, ki mi alarmno močno pritiskajo na grlo. Čutim kako mi energija napolni žile, vsaka pikica sovraštva in žalosti je bila v tem trenutku naperjena vanj. Z mislimi prebiram prostor vse je bilo sivo, razen majhne lužice, ki se je nabrala na tleh. Prste potegnem skupaj da se voda oblikuje v ostro ledeno svečo, izprožim prste. Ledena sveča prileti naravnost skozi dlan možakarja, ki zarjuje kot ranjena žival, ter jezno zasika preden izgine skozi luknjo v zidu. Panično stečem h Kleo. A si v redu?! Nisem dobila odgovora. Oddahnem si, ko na njenem prsnem košu zaslišim bitje srca. Nerodno si jo oprta na hrbet in iztisnemo iz sebe vso moč, ki mi je še preostala. Previdno stopim skozi luknjo, ki jo je naredila eksplozija. Zunaj je bil dolg hodnik, na vsaki strani hodnika pa je bila po ena celica, ampak nobena ni imela vrat, le majhno okence v velikosti igralne karte. Na stropu so bile luči a nobena od njih ni delovala. Zaslišim korake. Panično začnem z očmi iskati primerno skrivališče. Nekaj metrov pred mano zagledam hodnik, ki je vodil v desno. Zaradi Kleine teže je bil tek bistveno težji a strah mi je dal nekaj dodatne moči. Ko pridem do vhoda v hodnik so koraki že čisto blizu. Prilepim se ob steno ter skušam uloviti sapo, kar se da tiho. Koraki nenadoma potihnejo. Ne upam si niti zadihati, nekaj sekund čakam, a se še vedno nič ne premakne, hodnik v katerega sem se zatekla, ja bila slepa ulica tako, da je edini izhod lahko le po hodniku navzgor. Previdno se splazim do vogala ter se razgledam po hodniku, za sabo zaslišim šum, mojo glavo pa udari nekaj trdega. Znajdem se na tleh, in potem postane vse črno.
________________________________________

Hej! štirinajsti del, jeeeeej. nov del bo verjetno zelo kmalu, ker že imam pripravljene zapiske, samo na računalnik še je treba natipkat. Upam, da bodo značke za poševni tekst delovale😅. če vam je bil ta del všeč mi povejte v komentarjih, če pa vas je volja pa lahko tudi lajkajte. Hvala! Lp Bird Lover💙🐦💙
4. Avgust 2021

Moj odgovor:

Vsebina odgovora:
Vzdevek:
Sporočilo pred pošiljanjem še enkrat preberi in premisli, kako bi se ti počutil, če bi ga prejel.

Pisalnica


Objava:

Kako me je prijateljica prijavila na pil

Ogledov: 12 Odgovorov: 1
Pred 4 urami
0
Objava:

Ko se ljubezen sreča z bolečino 1. del

Ogledov: 6 Odgovorov: 0
Pred 4 urami
0
Objava:

Ljubezen na prvi pogled 1. del

Ogledov: 23 Odgovorov: 3
Pred 6 urami
2
Hermione-Granger
Objava:

o punci, ki mi je spremenila lajf, 2. del

Ogledov: 12 Odgovorov: 0
Pred 7 urami
0
Objava:

My Life - uvod 8. del

Ogledov: 14 Odgovorov: 1
Pred 8 urami
1
Objava:

Pod vitezovim peresom 1. del

Ogledov: 45 Odgovorov: 3
Pred 9 urami
6
Objava:

novo življenje

Ogledov: 13 Odgovorov: 0
Pred 10 urami
0
Objava:

Kdo je morilec? 2. del

Ogledov: 34 Odgovorov: 4
Pred 10 urami
8
gefapato potrebuje pomoč ali nasvet v
Svetovalnica

helpppnujnoo jee

sorii vem da ni tok nujno sm men je jutr pism gefo in kko naj si zapomnim ta stvak:

BOLJSA PROMETNA POVEZANIST (lazji dostop do vecjih mest, kar pomeni vec miznosti za delo trgovino)

RAZVIJ TURIZMA- boljse ceste omogocajo lazji dostop turistom,, kar spodbuja razvoj kmeckega turizma nastamitev in gostinstvaa
Pred 7 urami

Vpiši se


Nov uporabnik | Pozabljeno geslo

Obvestila

29.1.2025
DODATNE UGODNOSTI ZA NAROČNIKE

Naročniki revije Pil, pozor!

Na Pilovi spletni strani imate naročniki revije posebne ugodnosti. V klepetalnici lahko z drugimi naročniki klepetate v ločeni sobi klepetalnice, ustvarjate teste v Galaksiji testov ter na vseh forumih objavljate fotografije in risbe.

Vse, kar potrebujete za aktivacijo ugodnosti, je naročniška številka.

Naročniško številko dobiš na e-poštni naslov, ki si ga vpisal/a na naročilnico. Dostop do dodatnih vsebin za naročnike lahko aktiviraš tudi tako, da vpišeš ime in priimek plačnika naročnine (to je najverjetneje eden od staršev oz. skrbnikov). Če številke nikakor ne najdeš, piši na revije@mladinska-knjiga.si in ti bomo pomagali.

Kam vneseš naročniško številko? Klikni desno zgoraj na svoj vzdevek in izberi “Dostop za naročnike” ali pojdi direktno na povezavo https://www.pil.si/mojprofil/aktivacija

Vprašanje

Kakšna se ti zdi moda v Pilu?
Všeč mi je tako, kot je.
102 (36%)
Dovolj bi bile 2 strani, ena za punce in ena za fante.
108 (39%)
Bolj so mi všeč kompletni stylingi, ne posamezni kosi oblačil.
70 (25%)

POIŠČI PILOVCA/KO

Pogosta vprašanja

Iščeš odgovore na vprašanja, kot so "Kako se naročim na revijo Pil?", "Kako se registrirati?", Kakšna so pravila obnašanja na Pilovi spletni strani?" in "Kam vnesem naročniško številko?" Klikni na spodnji gumb in najdi odgovore!

Zadnji odgovori

brt kk se boš preimenovala pč kk to misleš
Pred 4 urami
Hvala hvala
Pred 4 urami
I love you forever mogoč? o moj bog
Pred 4 urami
Missy hehee❤❤👌
Pred 5 urami
hejj se prijavljamm, do aprila bom itk nazajj
Pred 5 urami
Res super zgodbe.Občudujem te!😉🧡
Pred 5 urami
uni (deaktiviranka)
chawee
Pred 5 urami