Ikona Ikona Ikona Ikona
pepca oblacek

značka Svetovalnica: 9. Razred

9. Razred

3
Ojoj
heii,
js sm končala 8. in me zanima kk je 9. tak vsee zanima in a se vse vrti okol valete. js še nimm partnerja za valeto ker sem 3 že zavrnla in baje me bo en od njih že drugič vprašu. ka se učite pri posameznih predmetih, ker se bom mogoč začela že prej učit med poletjem. kak ste se učil in kaksna je bla težavnost če jo primerjate z osmim? ka pa mat pa fizika? kak nasvet bi mi dal za vse? a je lažji kot osmi? napišite prosim čim več ker mi bo pomagal, hvalaaa
 

Odgovori:

Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
hej,
naše razredne ure so ble bl kt ne samo glede valete, je kr dost organizacije tega, drgač je 9. razred fajn. Dobr je da dobiš zanesljivega soplesalca čim prej (če ni zanesljiv te loh skensla, to se je pr ns dogajal). Ni neki dost težji od osmega, pomoje je še clo mal lažji ker že poznaš fiz, kem, bio in učitle za te predmete, tud učitli so bli pr ns mal bl sproščeni ker smo bli zadnje leto na šoli. Iskreno povedano se js celo osnovko nism neki učila, dobr pa je, da se mat, kem, fiz dobr naučiš letos da ti bo v sredni lažje.
Pa en nujen nasvet: pridobi učne navade! To ti bo velik pomagal v sredni šoli, probi delat čim bolj sproti in tko boš mela tud letos bolše ocene. Pri večino dijakov 1. letnika s kerimi sm v stikih je mel glih s tem problem - niso bli navajeni se učit in jim je blo zato težje.
Obravnava pa se tole:
slo - zgodovina slovenske književnosti (npr. Brižinski spomeniki, Trubar...), tvorba besedil (npr. opravičilo, zahvala...), besedne vrste, priredja
mat - izrazi, enačbe, funkcije, sorazmerja, srednje vrednosti, geometrijska telesa
ang - se ne spomnem, zdi se mi da smo mel trpnik pa if stavke
zgo - 20. stoletje
kem - kisline, baze, raztopine, ogljikovodiki, kisikove org. spojine, dušikove org. spojine, maščobe, ogljikovi hidrati, množina snovi
geo - slovenija
gum - 20. stoletje in sodobna glasba
fiz - elektrika, toplota, energija, pospešeno gibanje, newtonovi zakoni
bio - kle smo mel velik različnih stvari, bolj dedovanje, evolucija, biotehnologija
2
 
Šola
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Glede valete ja pr razrednih se večinoma o tem pogovarjaš pa tko junija k ste konc z ocenami bo sam še to. Če nimaš soplesalca je še čist ok pr ns smo se februarja šele vsi zmenil. Pri predmetih:
BIO: Tko o začetku človeka pa razvijanju človeka, o kromosomih pa kako se delijo. Pač ful izi sam je kr velik snovi.
MAT: Najprej je čist izi pač maš te številske izraze s spremenljivkami sam da mal nadgradiš, pol pa pride geometrija maš a ta telesa, prizme, piramide, kar je dost teži ampak ti priporočam, da če hočš pr matematiki med dobre ocene se kr sprot uči, pač usaj matematiko.
SLO: Tle tko ponavlaš večinoma slovnico, književnost se pa učite po letnicah pač pr ns si si mogu ful letnic zapomnit pa pol te avtorje v različnih obdobjih. Ampak tud to ni nič težkega.
ANG: Tukej ponoviš vse čase, kar je pa nova sta ma 2nd conditional pa trpnik al neki ampak res nič težkega pač k pogruntaš je izi.
KEM: No ta predmet je tko k matematika težji k v osmm. Učiš se o ogljikovodikih najprej kar je ful izi sam ta snov ti ne sme iz glave ker se pol učiš še o alkoholih k majo zlo podobna pravila. Pa mogoče ste že letos obravnaval kisline, baze in soli no to je tud v 9.
ZGO: Pr ns je bla čist izi pač tko 1. pa 2. svetovna vojna pa pol gospodarstvo pa slovenci v 1., med obema pa v 2. Tud tle ni nč težkega.
FIZ: Men je bla iskr lažja k v 8. Najprej se učiš hitrost pač rabš ene par ormul znt pa mal logike pol pa elektrika, magnetizem pa toplota. Ampak tud to ni nič težkega.
GEO: Slovenija pač basically use o Sloveniji tko kako j odelimo gospodarstvo, promet, ...

Js sm se učila tko k v osmm (skor nč) in sm mela use 5. V osmm sm mela pa štiri štirke ostalo 5. Tko men je biu osmi najtežji od vsh razredov. Sam nevem usak ti bo reku drgač. Ker v devetm se eni kr pozabjo učit in pol jim ocene padejo in majo zato slabši uspeh k v osmm. Ampak lej če se boš učila ti bo ratal čez. Sicer nevem kakšne maš ponavadu ocene ampak ja.

Js ti predlagam da ne preveč skrbet ker resss ni težko. Sam razpored si čs in to je to. Pa ne se obremenjevt z sredno šolo s tem se pol med počitncami obremenjuj.

Aja je pa fajn v devetm k že junija z vsmi ocenami končaš in pol sam še tko v šolo hodš.

Upam da sm pomagala :)
2
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Pozdravljena!

To vprašanje je bilo že večkrat postavljeno, tako da lahko poskusiš pogledati tudi po starih objavah (npr. https://pil.si/forumi/svetovalnica/9-razred-1). Če bi rada vedela več o snovi v 9. razredu, si lahko pogledaš učne načrte za posamezne predmete (dostopni so tukaj: https://www.gov.si/teme/programi-in-ucni-nacrti-v-osnovni-soli/ (bolj proti koncu strani).
1
 

Moj odgovor:

Vsebina odgovora:
Vzdevek:
Prepričaj se, da na spletu ne objavljaš svojih osebnih podatkov in ne žališ drugih uporabnikov.

Svetovalnica


Sončicaa
Objava:

Gimnazija

Ogledov: 3 Odgovorov: 0
 
0
kitka
 
1
Objava:

Selitev

Ogledov: 50 Odgovorov: 1
 
0
Rina.25
Objava:

Bi

Ogledov: 53 Odgovorov: 4
 
0
Soncica
Objava:

darilo za fanta za bozic

Ogledov: 95 Odgovorov: 3
 
1
Nenaa
Objava:

Težave s simpatijo

Ogledov: 65 Odgovorov: 1
 
0
Bonboncek
Objava:

Gim zelimlje

Ogledov: 65 Odgovorov: 2
 
0
jokam se
Objava:

Sama doma

Ogledov: 101 Odgovorov: 3
 
0
Nenaa potrebuje pomoč ali nasvet v
Svetovalnica

Težave s simpatijo

Živijo! jaz mam eno težavico. imam simpatijo in ne morem nehat razmišljat o njem! mela sem že prej simpatije, ampak on je res tisti, ki mi je resnično všeč, ne zato kr je lep ampak kr je spoštljiv, prijazen in vljuden. jaz sem nova na soli, on je leto starejši in je res zlo prijazen z mano in rabim nasvet kako se zacet pogovarjat z njim kr me je strah. sucer me on kdaj kaj vprasa ampak se ne meniva dosti.
druga stvar je da sem zelo žalostna kr ma on baje visoke standarde in ni šans da bi bil zmano. ena sosošolka je bla tut u njega in se pogovarjala z njegovimi sošolci in rekli da ga raje pusti ampak jaz ne morem.

prosim svetujte samo kako naj se začnem družit z njim (v šoli), kako naj mu do konca šolskega leta povem da mi je všeč brez da bi se osramotila pred celo šolo.
 

Vpiši se


Nov uporabnik | Pozabljeno geslo

Vprašanje

Kako ocenjuješ rubriko Šport?
Všeč mi je takšna, kot je.
(19)
Raje kot novičke bi imel/a članek, ki se posveti enemu športu posebej.
(9)
Šport me na sploh ne zanima.
(13)

POIŠČI PILOVCA/KO

Pogosta vprašanja

Iščeš odgovore na vprašanja, kot so "Kako se naročim na revijo Pil?", "Kako se registrirati?", Kakšna so pravila obnašanja na Pilovi spletni strani?" in "Kam vnesem naročniško številko?" Klikni na spodnji gumb in najdi odgovore!

Zadnji odgovori v Svetovalnici

zelimlcan
hej! Zelimlje so top! Sploh če si v domu. ...
 
Nosi kar ces in kar ti je vsec. zakaj pa ...
 
Ojla, če že pripravljaš pulover z odtisom ...
 
sunny
Oj, Rina.25! Vsaka družina je malo drugačna, ...
 
sunny
Hej! Popolnoma razumljivo je, da ti je ...
 
biba
lah jima nardis presentation o tem pa jima ...
 
ojj haha idk :) myb tko (če si še u osnovki) ...
 
What????
a so pršli???
 
jst mam isti problem:slight_frown::cry::sob::sob::sob::sob::sob::sob::sob::sob:
 
ojjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj kako ...
 
Hej, se strinjam zbLoono. Lahko naročiš ...
 
Drzimoskupaj!
hja dobro vprasanje js sem imela enak problem ...
 
Iz cewe al pa kje naroči šalco z vajino sliko ...