Brazgotine od rezanja...
A ma kdo mogoče kkšno idejo kako naj si prekrijem brazgotine?
Brazgotine na mojmu stegnu so take roza-rdeče barve, une na roki pa so pač svetlej kožnate oz. mal bol rjavkaste.
Zlo bom vesela vsake pomoči ♡♡♡♡♡
Bunny
Odgovori:
Bom poskušala svetovati, saj sem šla sama čez to. Videla sem tudi komentar, da imaš depresijo (ne vem ali diagnosticirano ali ne ampak saj je vseeno). Moje mnenje je, da poveš mami, kaj se dogaja. Vem, da je to težko povedat ampak brazgotine je tako ali tako že videla. Res ti toplo priporočam, da se ji zaupaš (ali pa kakšni socialni delavki v šoli), saj boš le tako dobila pomoč, ki si jo zaslužiš. Vem, da ti rezanje daje občutek pomirjenosti in olajšanost, ko to pač narediš, vendar vem, da potem to tudi mine in ostane brazgotina in praznina v srcu. Jaz sem iz tega prišla tako, da vedno, ko sem imela ''the urge'' to narediti narisala na roko metulja, smajlija ipd., poslušala svojo najljubšo skupino, pisala v dnevnik in tja notri risala črte. Prosim poskusi s tem, saj to kar počneš ne bo rešilo tvojih težav in mislim, da to veš tudi sama. Jaz sem prenehala s tem že par let nazaj in vem, da zmoreš tudi ti. Samo poskusi, prosim. Lahko tudi pišeš sem v svetovalnico, ko boš želela to narediti. Za na konec pa - svoje rane in brazgotine namaži z Bepantenom plus. Ne pozabi si razkužiti rane (tudi takrat, ko to narediš).

glede na to, da želiš svoje brazgotine skriti, sklepam, da svoje stiske še nisi zaupala staršem. Se ti zdi, da ti ne bi bili v oporo? Je morda katera druga oseba, ki se ji lahko zaupaš in bi jo lahko poklicala v trenutkih, ko se želiš samopoškodovati? Depresivne epizode so lahko res hude in verjamem, da je rezanje lahko način, s katerim zmanjšaš psihično bolečino ali otopelost, a ni način, ki bi imel pozitivne učinke dolgoročno - obstajajo boljši načini spoprijemanja z depresijo in vedenja, s katerimi lahko nadomestiš samopoškodovanje. Svetovala bi ti, da se za pomoč obrneš na osebnega zdravnika in ga prosiš za napotnico za kliničnega psihologa ali psihiatra. Morda ti lahko pomagajo antidepresivi v kombinaciji s psihoterapijo, če ne želiš jemati tablet, pa je tudi zgolj pogovor s strokovnjakom (lahko tudi s šolsko svetovalno službo) zelo dober prvi korak, da lahko postopoma prenehaš z rezanjem (namesto, da ga moraš skrivati).
Če ti bo stiska postala pretežka, lahko anonimno pokličeš tudi TOM telefon na brezplačno številko 116 111 (med 12. in 20. uro, uporabiš lahko tudi e-pošto tom@zpms.si) ali Zaupni telefon Samarijan na brezplačno telefonsko številko 116 123 (24h na dan).
Želim ti vse dobro in upam, da boš našla nekaj, kar ti pomaga priti iz stiske :)
Moj odgovor:

Svetovalnica
Meni se bo zmesalo
Obvestila
DODATNE UGODNOSTI ZA NAROČNIKE
Naročniki revije Pil, pozor!
Na Pilovi spletni strani imate naročniki revije posebne ugodnosti. V klepetalnici lahko z drugimi naročniki klepetate v ločeni sobi klepetalnice, ustvarjate teste v Galaksiji testov ter na vseh forumih objavljate fotografije in risbe.
Vse, kar potrebujete za aktivacijo ugodnosti, je naročniška številka.
Naročniško številko dobiš na e-poštni naslov, ki si ga vpisal/a na naročilnico. Dostop do dodatnih vsebin za naročnike lahko aktiviraš tudi tako, da vpišeš ime in priimek plačnika naročnine (to je najverjetneje eden od staršev oz. skrbnikov). Če številke nikakor ne najdeš, piši na revije@mladinska-knjiga.si in ti bomo pomagali.
Kam vneseš naročniško številko? Klikni desno zgoraj na svoj vzdevek in izberi “Dostop za naročnike” ali pojdi direktno na povezavo https://www.pil.si/mojprofil/aktivacija.