snofi
Naslednji Pil izide 8. maja
Ikona Ikona Ikona Ikona
pepca oblacek

značka Svetovalnica: Obupana sem

Obupana sem

2
123
v šol se vedno družim z fanti skup delamo bedarije se za hec tepemo(js sm punca).Moj bivši me zafrkava ponižuje izziva na različne slabe stvari pa tu in v petek7.4 sem ga zjutraj izzivala na pretep briga me če bom krvava če bom imela gips a dovol ga imam in dokazat se hočem da me bojo končno imeli za močnejšo drznejšo itd.

zanima me bi bilo pametno se stepst z nekom če bime drugi jemali bolj resno
v komentar napište kaj naj nardim.:disappointed_relieved::pensive:
 

Odgovori:

Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Živjo.
Napisala si, da bi se rada stepla s svojim bivšim.
Zdaj, pretep je fizična oblika nasilja, ki je ubistvu kaznivo dejanje, kot kakršna koli druga oblika nasilja. Če gledamo iz te strani tvoj bivši izvaja psihično (ali pa verbalno, ne vem) nasilje nad tabo že s tem, da te izziva in ponižuje, tako, da pri tem je pač on začel, ti bi se pač nekako branila s pretepom.
Če mene vprašaš, se s fanti ni za pretepati, ker nekateri znajo to precej resno vzeti in se zelo potruditi, da te bodo premagali, saj si vseeno dekle in bi ga bilo najbrž sram, če bi ga dekle preteplo.
To je moje mnenje, če si pa strah in trepet vseh sošolcev in sošolcev v paralelki...
Ne vem.
Ti moraš preceniti, ali se je varno pretepsti s kom.
Moraš razmišljati tudi v tem smislu:
Ali je on močnejši od tebe, ali si ti od njega?
Ali je tako tekmovalen, da bi znal koga močno poškodovati, če bi hotel?
Pač, jaz se na noben način ne bi šla pretepati, ne s fanti, ne z dekleti, ker si enostavno ne bi upala, na vsak način bi mi najmanj kri iz nosa tekla :sweat_smile::unamused: in če bi se jaz začela pretepati, bi bil to en ogromen šok za vse okoli mene, saj pričakujejo, da sem/bom prijazna in umirjena. :relieved::joy::sweat_smile:
Torej, jaz ne odobravam nasilja in kakršnih koli pretepov, res je bolje, da konflikt rešita na kakšen drug način, npr. s pogovorom, saj je to na vsak način varneje.
Upam, da se boš pravilno odločila in ti tale moj zelo dolg spis kaj koristi.
Lp
Šestošolka
0
 
Šestošolka
123
Koristi hvala
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Hej :)

Nasilje nikoli ni prava rešitev, četudi gre samo za "hec," zato ti res svetujem, da se ne stepeš in ne izzivaš. Tudi dejstvo, da te tvoj bivši ponižuje in izziva je verbalno nasilje, zato ti priporočam, da to deliš z učiteljem/ico, ki mu/ji najbolj zaupaš, ali pa se obrneš na šolsko svetovalno službo. Hkrati pa obstaja veliko drugih in boljših načinov, kako se prikazati kot zrelejša, da te bi drugi jemali bolj resno - nasilje je po mojem mnenju najslabša pot do tega.

Lepo bodi
0
 
avocado246810
se strinjam
 

Moj odgovor:

Vsebina odgovora:
Vzdevek:
Na spletu bodi vedno prijazen in ne deli svojih osebnih podatkov.

Svetovalnica


knjigozaljubljenka
Objava:

obnova knjige

Ogledov: 8 Odgovorov: 0
 
0
Lonelygirl33
Objava:

Ehh...

Ogledov: 31 Odgovorov: 2
 
1
Objava:

Neki

Ogledov: 79 Odgovorov: 6
 
1
Nea
Objava:

Grda js

Ogledov: 63 Odgovorov: 1
 
0
Piskotk
Objava:

Gim vic

Ogledov: 63 Odgovorov: 2
 
0
julia
Objava:

fnt

Ogledov: 99 Odgovorov: 1
 
0
girlie15
Objava:

nezadovoljstvo glede sebe

Ogledov: 90 Odgovorov: 2
 
1
anaaaaa
Objava:

odbojka

Ogledov: 54 Odgovorov: 0
 
0
julia potrebuje pomoč ali nasvet v
Svetovalnica

fnt

hejj js nimam nekga hudga problema al pa tezave sam zanima me ce je to normalno in sicer s fantom sva skp skor 3 leta in pc res se mava rada js mm njega neskoncno on pa tut vem da ma mene no in pc midva sva tut sosolca in se vidva skor usak dan ampk se izven sole bl mau kr js nesmem hodt vn zard strogih starsou pa tut zvezo skrivam ceprou neki vejo ampk ja prezakompliciran je da razlagam (aja pa to pism tut bl k ne kr mi je dc) pa drgc sva pa skos na facetimu/se pogovarjava/snapava...pc res nemorva bit narazn no in ja zadnic mi je dou pulovr in js od takrt usak dan spim tko da pac objemam/lezim na pulovrju al pa ga mam oblecnga in zadnic sm sla spatk frendici in nism mogla zaspt kr ga nism mela predn mi ga je dou sm mela tut ful probleme pc tko tut do 2 3 ure nism mogla spt no zdj zaspim tko u max pou urce al pa mnj in mene sam zanima a se vam zdi to normalno, zkj je tko... ze vnaprej hvala za odgovore
 

Vpiši se


Nov uporabnik | Pozabljeno geslo

POIŠČI PILOVCA/KO

Pogosta vprašanja

Iščeš odgovore na vprašanja, kot so "Kako se naročim na revijo Pil?", "Kako se registrirati?", Kakšna so pravila obnašanja na Pilovi spletni strani?" in "Kam vnesem naročniško številko?" Klikni na spodnji gumb in najdi odgovore!

Aktualne objave

1
🐛 🐾
2
 
3
Kaja005
3
 
5
K-popgirl
5
 
7
SADGIRL
2
 
8
neki paccc
3
 
9
Resnevem
2
 
10
Anonimna punca
2
 

Oglas

Zadnji odgovori v Svetovalnici

js sem to tudi mislila, zato sem si instarila ...
 
School hater 👽
ne nč ni narobe. js ga tut nimam. zdj si ...
 
Najprej tole: problem ni v tem, da si 'grda', ...
 
Kokos🥥
če ci se postrigla do ramen pa mela tk mal ...
 
Če želiš si lahko malo spremeniš lase - npr. ...
 
frizurica
drobne kitke, pol čop, pol figa
 
oj ne bom ti govorila, da si lepa vsak ...
 
oj sem iskala po pinterestu, pa ni nič ...
 
Lala kiki234
no to ti pa jaz povem da mam tud problem ...
 
Lolita
Oj, tko kot je rekla Moonie12 načeloma eni ...
 
Ja - to kar opisuješ, je precej normalno ...
 
Ni tako, da bi se moral ful veliko učit direktno ...
 
hej jaz sem.imela dokaj podoben problem, ...
 
Hej! V redu je. Glede tvojega drugega primera ...
 
to nedeljo je lih en pa na viberju je drugace ...