snofi
Naslednji Pil izide 2. maja
Ikona Ikona Ikona Ikona
pepca oblacek

značka Svetovalnica: Prvi konj

Prvi konj

3
Hej, zelo si želim konja ampak imam še veliko vprašanj....jaham 10 let in imam že veliko izkušenj...želim pa športno kobilo(ali kastrata ampak rajši kobilo), s katero bi imela tudi skakalno kariero...jahač 1 imam že narejenega letos pa bom delala še jahač 2.
1. koliko stane vsa oprema za konja (približno)?
2. koliko stane povprečen športni konj (od 4 do 10 let)
3. na katerih spletnih straneh lahko nakupuješ konje?
4. koliko stane oskrba na leto?
5. koliko denarja na leto porabiš za kovača?
6. koliko denarja na leto porabiš za veterinarja?
7. katera cepljenja moraš opraviti?
8. kakšni so stroški?
9. koliko denarja bi morala imeti približno na začetku?

Vem tudi da je skrb za konja lahko zahtevna ampak si ga želim bolj kot vse ostalo in bi skrbela zanj kar je v moji moči. Če sm še kaj spregledala mi prosim napišite.Hvala za vse koristne odgovore že za v naprej❤
17. Julij 2024

Odgovori:

Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Hej,

Razumem tvojo strast do konjev in tvojo pripravljenost za skrb zanje. Tu so odgovori na tvoja vprašanja:

1. Oprema za konja, vključno z sedlom, uzdo, podvezo, odejami, čistilno opremo itd., lahko stane med 1000 do 3000 EUR, odvisno od blagovne znamke in kakovosti opreme.
Cena povprečnega športnega konja:

2. Športni konji so lahko precej dragi, cena se giblje od 10.000 EUR do več deset tisoč evrov, odvisno od starosti, izkušenj, rodu in usposobljenosti konja.

3. Načini za nakup konjev vključujejo specializirane spletne strani kot so Horse24, EquineNow, DreamHorse, pa tudi lokalni oglasi in sejmi konj.

4. Oskrba konja, vključno s senom, krmo, čiščenjem boksov, plačilom za konjske usluge in rednimi pregledi, se lahko giblje od 3000 do 5000 EUR letno.

5. Kovaški stroški se običajno gibljejo med 50 do 100 EUR na obisk, običajno potrebujete kovača vsakih 6 do 8 tednov.
Stroški veterinarja:

6. Redni veterinarski stroški za preglede, cepljenja in zdravljenje se lahko gibljejo od 1000 do 2000 EUR na leto, odvisno od zdravstvenega stanja konja.

7. Pomembna cepljenja za konje vključujejo cepljenje proti tetanusu, gripa konj, herpes virusu in drugim nalezljivim boleznim. Veterinar vam bo svetoval o primernem načrtu cepljenja.

8. Stroški cepljenj se razlikujejo glede na vrsto cepiva in veterinarsko prakso. Načeloma se lahko cene za posamezna cepljenja gibljejo od 50 do 100 EUR na cepljenje.

9. Za nakup konja, opreme in za zagotovitev osnovnih financ za prve mesece oskrbe, bi bilo priporočljivo imeti vsaj 15.000 do 20.000 EUR na voljo.

Poleg finančnih stroškov je pomembno tudi upoštevati časovno zavezanost in pripravljenost na vsakodnevno skrb za konja. Prav tako se posvetuj s strokovnjaki in izkušenimi lastniki konj, da dobiš dodatne nasvete in informacije, ki ti bodo pomagali pri odločitvi o skrbi za konja. Želim ti veliko sreče pri tvoji konjeniški poti!

Lp,
#S
1
17. Julij 2024
hvala tiii
17. Julij 2024
Ni problema. Z veseljem pomagam :)
17. Julij 2024
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
gurl zveseljem pomagam jaz sm tud mela take probleme ok sooo
1. oprema z sedlom, uzdo, oglavko, podsedelnico, scitnike, martingale itd. in s krtacami lahko stane med 1000 do priblizno 4500 evrov odvisno kaksna kvaliteta je nekaterih stvari sploh ne potrebujes ker npr scitnike nekateri uporabljajo samo pri preskakovanju.
2. sportni konji so dragi jaz imam lipicanca ampak ima 19 let zato je bil like 2500 ali 3000 nvem no ja dragi sp pdvisno od pasme in kje ga kupus in v kaksnem stanju lahko med 5000 ali 15000 oz v slabem stanju pod 1000 ali 1500.
3. dobesedno nevem samo za sejme konj in like oglase
4. oskrba je tudi precej draga ciscenje boksa je lahko drago ker moras vsak dan luke 3x ali 2x odvisno in koliko velik oonj bla bla no ja konjske fige lahko prodas se ki zdi ali uporabis potem oskrba z vodo, senom, elektriko, krmo, podkovanje je lahko letno vec kot 3000 evrov spet odvisno koliko velih konj
5. to je 50 ali 100 se ki zdi in konj rabi bit podkovam 6 do 8 tednom redno.
6.odvisno cepljenja, pregledi, poskodbe so lahko letno 1000-3000 evrov oz koliko dela naredi veterinar.
7. proti tetanusu, konjski gripi, herpes virus in nalezljivim boleznim
8. priblizno med 50 do 150 evrov
9.vsaj 15000 ali 20000 zaradi boksov oskrbe sena...

upam da ti je pomAgalo in zveseljem odgovorum ba se kakosno vprasanje. bos imela svoj boks ali bos meli v najemi? ce bos mela konja
0
17. Julij 2024
Aja pa konj bo lahko tvoj tvoj ko imas 16 se mi zdi
17. Julij 2024
hejj želela sem ga imeti v najemu. ko si omenila sejme kje in kdaj pa se odvijajo te sejmi v sloveniji ker prvič slisim za to. drugače pa fulll hvala za tvoj odgovor❤️
30. December 2024

Moj odgovor:

Vsebina odgovora:
Vzdevek:
Preden na spletu karkoli objaviš, se vprašaj: ali objava vsebuje karkoli, česar ne bi želel deliti s popolnim neznancem na cesti?

Svetovalnica


gimnazijka
Objava:

stipendije

Ogledov: 23 Odgovorov: 1
Pred 10 urami
1
Problem55
Objava:

Haircut

Ogledov: 32 Odgovorov: 1
Pred 13 urami
0
vzdevek
Objava:

KAKO?

Ogledov: 40 Odgovorov: 1
Pred 16 urami
0
Niki12
Objava:

Počutje

Ogledov: 62 Odgovorov: 1
Pred 16 urami
3
Sokii
Objava:

Problemi s fanti

Ogledov: 66 Odgovorov: 1
Pred 18 urami
3
gasilka123123
Objava:

moja simpatija

Ogledov: 55 Odgovorov: 1
Pred 18 urami
1
Ahhnvmkanej
Objava:

Kolonija

Ogledov: 59 Odgovorov: 1
Pred 23 urami
1
Sladica
Objava:

Ne vem kaj naj storim - kdo ima prav?

Ogledov: 79 Odgovorov: 2
Pred 1 dnevom
2
Problem55 potrebuje pomoč ali nasvet v
Svetovalnica

Haircut

sm fant star 14 pa mam problem tak pac jas mam res zelo ravne lase pa razmislam o trajni ampak mam ful vlko celo a mislte da se bo mi čelo videlo ce grem na trajno ker lasov se nimam tako dolgih da se ziher nebi mam neki do polovice nosa dolzino las kaj mislte
Pred 13 urami

Vpiši se


Nov uporabnik | Pozabljeno geslo

Obvestila

29.1.2025
DODATNE UGODNOSTI ZA NAROČNIKE

Naročniki revije Pil, pozor!

Na Pilovi spletni strani imate naročniki revije posebne ugodnosti. V klepetalnici lahko z drugimi naročniki klepetate v ločeni sobi klepetalnice, ustvarjate teste v Galaksiji testov ter na vseh forumih objavljate fotografije in risbe.

Vse, kar potrebujete za aktivacijo ugodnosti, je naročniška številka.

Naročniško številko dobiš na e-poštni naslov, ki si ga vpisal/a na naročilnico. Dostop do dodatnih vsebin za naročnike lahko aktiviraš tudi tako, da vpišeš ime in priimek plačnika naročnine (to je najverjetneje eden od staršev oz. skrbnikov). Če številke nikakor ne najdeš, piši na revije@mladinska-knjiga.si in ti bomo pomagali.

Kam vneseš naročniško številko? Klikni desno zgoraj na svoj vzdevek in izberi “Dostop za naročnike” ali pojdi direktno na povezavo https://www.pil.si/mojprofil/aktivacija

Vprašanje

Kako ocenjuješ rubriko Ti&jaz?
Všeč mi je, vedno vse z veseljem preberem.
42 (28%)
Je okej, ampak me ne zanimajo vse vsebine.
81 (55%)
Všeč so mi le nasveti bralcev.
9 (6%)
Ni mi všeč, me ne zanima.
16 (11%)

POIŠČI PILOVCA/KO

Pogosta vprašanja

Iščeš odgovore na vprašanja, kot so "Kako se naročim na revijo Pil?", "Kako se registrirati?", Kakšna so pravila obnašanja na Pilovi spletni strani?" in "Kam vnesem naročniško številko?" Klikni na spodnji gumb in najdi odgovore!

Aktualne objave

1
Niki12
3
Pred 16 urami
2
Sokii
3
Pred 18 urami
3
Black Star
5
Pred 1 dnevom
4
19
Pred 8 dnevi
5
Teenager
3
Pred 1 dnevom
6
Sladica
2
Pred 1 dnevom
7
KužA! 351
4
Pred 2 dnevoma
8
ToplaGreda13
15
Pred 13 dnevi
9
11
Pred 10 dnevi
10
girls
2
Pred 2 dnevoma

Zadnji odgovori v Svetovalnici

Omgggg noooo😭😭❤❤❤ne ...
Pred 21 minutami
pac kaj????kaksna penis gravitacija kajj?dejte ...
Pred 1 uro
Hejla, mislim da se oddajajo nekje v mesecu ...
Pred 10 urami
#smilegirl
Živjo, doma si lahko dan polepšaš z enostavnimi ...
Pred 13 urami
Oj Ejj sam tok js mam tud velko čelo pa ...
Pred 13 urami
hmmm mislm da vzdevek si ne mores kr tko ...
Pred 14 urami
hejj js sm poleti delala in pac sm delala ...
Pred 14 urami
z sekundnim lepilom si ga zalimaj da bo dol ...
Pred 15 urami
zpms organizacija tko organizira ful velik ...
Pred 16 urami
ammm tko toje svetovalnca in mislm da to ...
Pred 16 urami
Pinopingvino
hejhoj lej glede na to da je 3 al 4 leta ...
Pred 17 urami
Ne obremenjuj se s tem. Sej veš da nas fanti ...
Pred 18 urami
testek sem nardila v galaksiji testov loh ...
Pred 20 urami
Hej, verjamem, da te je močno strah po ...
Pred 1 dnevom