snofi
Naslednji Pil izide 3. aprila
Ikona Ikona Ikona Ikona
pepca oblacek

značka Svetovalnica: Za tiste ko ste dobri z otroci

za tiste ko ste dobri z otroci

0
hejj
hi!
mam en mal probelem. Moj sestric je star 5 let in se ma za naucit eno pesmico na pamet. Doben va ne more naucit ker on noce govorit ko ga vzgojitelica uprasa.Babica me je prosla nej ga jz naucm ker se ful dobr razumema in tak rez me ma rad pa jz njega.Uglavem kak bi jz njega cez igranje lohk naucila pesmico pa da bi si jo upu povedat?
ty!(btw fant je)
 

Odgovori:

Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Hey!
Nam je učiteljica v tretjem razredu dala eno res uporabno idejo, kako se naučit pesmico na pamet.
Predlagam, da jo nekam prepišeš - lahko na en list ali pa tudi natipkaš in naprintaš - tako, da imaš desno od besedila še nekaj prostora. Potem greš pa z bratrancem (sestričem) čez celo pesmico in skupaj narišeta vsako dejanje, besedo ali verz posebej. Način je zelo učinkovit, saj si otroci pesmice lažje zapomnijo, če imajo vse skupaj narisano s slikicami, ki jih asocirajo (spominjajo) na določeno stvar. Razmislita, kaj ga spominja na neko besedo in poizkusita to čim bolje uprizorit s slikicami. Sicer je star šele pet let, kot si rekla ampak lahko ga poizkusiš naučiti na tak način. Pokaži mu slikico, povej besedo, ki jo mora zraven povedat in ga poizkusi prepričat, da ponavlja za tabo. Lahko mu razložiš, da bo vzgojiteljica vesela, če bo povedal pesmico ali pa ga nekako spodbudiš - mogoče s kakšno mini nagradico (bonbonček, nalepka,...). Slednja sicer ne sme biti prevelika ali predraga - samo malenkost. Namreč, najbrž tako ti, kot tudi jaz ne želiš, da bi se navadil stvari opraviti samo, če dobi nagrado.
Lahko poizkusita tudi uprizoriti pesmico kot predstavo, v kolikor je to mogoče in ga s tem malce navdušiti.
Ti bom dala še en primer kaj imam v mislih z risanjem.
Na levi je pesmica, desno, v oklepaju pa bom predlagala kaj bi se dalo narisati zraven.
Slikice lahko naredita res preproste, samo, da so zanj prepoznavne.


(pesniška zbirka Lonček na pike, Anja Štefan)

*b*Poglejte tale kljunček...*b*

Poglejte tale kljunček, (oko, kljunček)
poglejte tale rep, (oko, rep)
poglejte petelinčka, (oko, petelin)
kako je danes lep. (nekaj, kar ga se mu zdi lepo)

Na trgu si je kupil, (trg in mogoče denar)
trobento in piščal, (trobenta, piščal)
ne bo več kikirikal, (kakšen križ (×) za 'ne bo' in kikirikanje)
bo raje zaigral. (glasba)

Mogoče sem dala malce zapleten primer, ampak ti njemu poizkusi čim bolj poenostaviti učenje pesmice. Naj on predlaga kakšno stvar, ki jo bosta narisala. Ljudi različni pojmi, besede,... spominjajo na različne stvari, zato se postavi v njegovo kožo, saj ni nujno, da ima iste asociacije, kot ti.
Želim vama veliko potrpežljivosti pri učenju in vso srečo,
Sophie Donna
0
 
Ja pa lah tko da kej delata in ti pol sam pojes to pesmico tko da pac jo parkrat slis pa tko
 
Ja, tudi fajna ideja <3
 
hejj
obema fulll hvalaaaa 🩷💗
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Pozdravljena!

Sophie Donna ti je dala res dober nasvet.

Vsekakor je dobro, če ga morda vprašaš, zakaj ne želi govoriti pred vzgojiteljico. Mogoče bi se lahko tudi njegovi starši pogovorili z njegovo vzgojiteljico ali učiteljico, da vidijo, če se je slučajno zgodilo kaj, zaradi česar ne želi odgovarjati vzgojiteljici. Včasih se zgodi, da je otrokom v vrtcu ali šoli neprijetno in potem težko govorijo ali pa sploh ne morejo govoriti. Se z drugimi otroci normalno pogovarja? Mogoče bi se dalo dogovoriti, da enkrat pesmico pove skupaj z drugimi otroci, nato pa še sam.

Pri učenju pesmic je predvsem pomembno, da si vzameta dovolj časa in pogosto vadita. Če je mogoče, začnita z vajo vsaj en teden prej in nato pesem ponovita večkrat na dan. Tako se je bo lažje dobro naučil. Poskusi ga večkrat pohvaliti, ko mu gre dobro.
0
 
Hejj
ful ti hvala <3
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
hej!
Sophie Donna in Jamie sta ti dale odlična primera. Če ima možnost pa lahko tudi si izmisliš ples in si bo tako lažje zapomnil saj bo vedel kaj je treba zaplesati in hkrati povedati.

Upam da ti je vsaj v majhno pomoč.
0
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
hej!
Sophie Donna in Jamie sta ti dale odlična primera. Če ima možnost pa lahko tudi si izmisliš ples in si bo tako lažje zapomnil saj bo vedel kaj je treba zaplesati in hkrati povedati.

Upam da ti je vsaj v majhno pomoč.
0
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
hej!
Sophie Donna in Jamie sta ti dale odlična primera. Če ima možnost pa lahko tudi si izmisliš ples in si bo tako lažje zapomnil saj bo vedel kaj je treba zaplesati in hkrati povedati.

Upam da ti je vsaj v majhno pomoč.
0
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
dober nasvet od sophie dona. me pa zanima zakaj se MORAJO nauciti pesmico ze v vrtcu?
0
 
deklee
hejj
mene tudi to zanima. Meni se zdi da pac sej ni tak da bi mogu cist na pamet znat ampak pac more jo povedat ucitlci in pol neke stempilke dobijo al neki.
 

Moj odgovor:

Vsebina odgovora:
Vzdevek:
Sporočilo pred pošiljanjem še enkrat preberi in premisli, kako bi se ti počutil, če bi ga prejel.

Svetovalnica


00gim
Objava:

Aškrčeva gimnazija

Ogledov: 3 Odgovorov: 0
 
0
Objava:

Prosim pomagajte!!!!!!

Ogledov: 53 Odgovorov: 3
 
2
K-popgirl
Objava:

Ne vem a je on moj crush

Ogledov: 48 Odgovorov: 3
 
0
Nobody 🍄
Objava:

Prhljaj

Ogledov: 45 Odgovorov: 7
 
1
Spletna punca<33
Objava:

Strah me je psov!! (*_*) #2

Ogledov: 56 Odgovorov: 4
 
1
Teen-Queen
Objava:

Vonj

Ogledov: 72 Odgovorov: 4
 
0
Zal_golias22
Objava:

Situacija z psom

Ogledov: 20 Odgovorov: 1
 
0
Objava:

Situationship

Ogledov: 100 Odgovorov: 4
 
1
Ojlaa potrebuje pomoč ali nasvet v
Svetovalnica

Valeta

Ojj, mam par vprasanj za valeto:
1.kje ste vi dubile obleke, da niso predrage ampak sevedno lepe (tko priblizno do 100€)
2.mi zdej zacnemo z vajami za ples in plesem s svojim crushem, kako so vam te vaje in a svojega soplesalca gledaste v oci?
3.kje ste kuple petke, če jih boste imele.
Js sm sla v eno trgovino samo ker iscem zlate petke z bol nizko peto in pri nekaterih sploh nemorem hodit brez da se pocutim kot da se mi bo zvil glezenj.
Pac nekatere majo pretanko la pa previsoko peto la pa so prevec odprti in ne stojijo vredu.
A za petke si rabis uzet manjso stevilko al kako?

To je to, lahko pa vi napiseste se kaj o valeti tudi tisti ki ste jo ze imeli.
 

Vpiši se


Nov uporabnik | Pozabljeno geslo

Obvestila

12.3.2026
NAPAČNO ZVEZAN MARČNI PIL

Žal se je v tiskarni, kjer se tiska Pil, tokrat malo zapletlo. Če ste med tistimi, ki so dobili »pokvarjen« Pil, pišite na revije@mladinska-knjiga.si ali pokličite na 080 12 05. Poslali vam bomo novega.

Uredništvo Pila

Vprašanje

Si naročen na Pil samo zaradi tekmovanja v Veseli šoli?
Ne tekmujem v Veseli šoli, jo pa preberem.
(61)
Vesela šola me ne zanima.
(99)
Nikako, zanima me celoten Pil in bi bil naročen tudi, če ne bi tekmoval.
(177)
Ja, naročen sem predvsem zaradi tekmovanja v Veseli šoli.
(65)

POIŠČI PILOVCA/KO

Pogosta vprašanja

Iščeš odgovore na vprašanja, kot so "Kako se naročim na revijo Pil?", "Kako se registrirati?", Kakšna so pravila obnašanja na Pilovi spletni strani?" in "Kam vnesem naročniško številko?" Klikni na spodnji gumb in najdi odgovore!

Zadnji odgovori v Svetovalnici

Hejjjj Sm vidla, da imas ze kr neki komentarjev, ...
 
jabolko
https://share.google/rowYszw59dHnQh1Js
 
myb si zaljubljena v X ampak še nisi skontala
 
asja?
a ti je ime asja
 
jabolko
https://share.google/dBREP35FnAK1EBKYx preveč ...
 
jabolko
predlagam ti to: https://share.google/f33YUJdyaHdXvCkmb
 
https://share.google/kNBqjxXWTqvXVK9wv
 
jabolko
https://share.google/fxdoSGTciVDobxKMZ
 
https://share.google/zj4kalIlbZIZekJ3N
 
https://share.google/wOKXOe1l2xtfvdtvJ
 
https://share.google/Jz3fIdHekXnP55G3U
 
jabolko
https://www.google.com/search?sca_esv=d115e34c1a0f1aef&sxsrf=ANbL-n5QY5sjb8xftOTWMWmxybQ-R
 
Dobro bi bilo da res poveš mami, ti bo sigurno ...
 
ooj, predlagam da poveš mami. js teg sicr ...
 
povej mami