snofi
Naslednji Pil izide 2. maja
Ikona Ikona Ikona Ikona
pepca oblacek

značka Pisalnica: Rožni cvet noči 1. del

Rožni cvet noči 1. del

11
"In tako je princesa pogledala prijatelje, se jim nasmehnila in njihova zgodba se je končala."

Zaprla je knjigo iz debelega vijoličnega usnja in jo podržala v rokah. Pogledala je poslušalce, ki so jo s široko odprtimi očmi opazovali in ni znala prepoznati, če na njih vidi očaranost ali žalost. Eden od otrok je zaploskal, zasmejal se pa ni nihče. Nerodno se jim je nasmehnila in rekla: "Le knjiga je, otroci. Ni resnična."

Vsi so si glasno oddahnili in Fleurdesia se je tiho zasmejala, ko je videla njihove široke nasmehe, ki so se spet pojavili na obrazih. Začeli so se pogovarjati, potem pa je drobna deklica s črnimi lasmi sramežljivo dvignila ročico in rahlo poskočila.

"Želiš kaj vprašati?" jo je prijazno vprašala Fleurdesia. Deklica je počasi pokimala.

"Ali so v-vsi ostali umrli?"

Drugi otroci so utihnili in pogledali njihovo prijateljico. Ta se je kaj hitro usedla nazaj na tla in se osramočeno poskusila skriti med drugimi.

"Nihče ne ve," je odgovorila pripovedovalka zgodbe. Zavzdihnila je. "Mogoče so umrli, a v princesinem srcu so ostali za vedno. Ampak ne pozabi, da je to le zgodba." Videla je žalostne obraze na otrocih. "Ne skrbite, svet je v resnici veliko lepši kot v tej," je hitro rekla "stari in raztrgani knjigi. Le kdo jo je napisal? In poglejte te ilustracije! Grozne so!"

Otrokom je pokazala ilustracije in s smešnim glasom oponašala besede, napisane v knjigi. Otroci so se smejali z njo in verjeli njenim besedam. Kako smešne ilustracije! Le naivnež bi verjel, da se takšne stvari dogajajo tudi v resničnem svetu.

***

Naslanjala se je na pozlačeno ograjo in s kotičkom očesa opazovala gospodarico. V levi roki je držala rdečo vrtnico, ki jo je pobrala na kraljičinem vrtu. Tega ne bi smela narediti, a ni se mogla upreti lepoti cvetlice, ki je rasla in se smejala temu lepemu sončnemu dnevu. Nebo je bilo brez oblačka in bližal se je večer.

Ko je videla, da je princesa položila knjigo na stekleno mizl sredi drobnega vrta, je vrtnico skrila v žep. Videla je, kako je princesa pozvala otroke, naj gredo domov in počasi vstala. Stala je pri miru in gledala, kako so tekli po kamniti poti in skočili preko ograje. Bil je eden prelepih prizorov. Sonce je zahajalo in zadnji sončni žarki so se zapletali v princesine rožnate lase. Zapihal je topel veter, ki ji je razmršil lase.

Princesa se je obrnila in pred njo je stala Calipsso. Prihod varuhinje jo je prestrašil in rahlo je poskočila. Ni pričakovala, da jo bo zagledala tako blizu.

"Pozdravljeni, princesa," je rekla Calipsso in se priklonila. Sklonila je glavo, a že čez trenutek začutila, kako jo je princesa prijela za roko in ji pomagala vstati.

"Pozdravljena, Calipsso," je rekla in se široko nasmehnila. "Nisem te pričakovala. Mislila sem, da se še nekaj dni ne boš vrnila."

"Angeli so me spustili malo prej, princesa."

"Kako lepo te je videti! Sem mislila, da bom morala še dolgo ostati z otroki iz kraljestva." Zavila je z očmi in se zasmejala. "To knjigo sem jim prebrala že tretjič."

"Katero knjigo ste jim prebrali?" je vprašala Varuhinja.

"Oh, saj veš, tisto o princesi Amiri, ki se je podala v vojno in je edina preživela skupaj z nekaj prijatelji." Na princesinem obrazu se je videlo, da ji ta knjiga ne ustreza najbolj.

"Te knjige nikoli niste marali," je potrdila Calipsso.

"Si jo ti?" se je nasmehnila princesa.

"Moje mnenje ni pomembno."

Fleurdesia je zavzdihnila, saj se ji ni ljubilo prepirati. Calipsso ni imela čustev, ki bi jih želela pokazati. Bila je le Varuh in njen edini namen je bil, da varuje njeno gospodarico.

Na tla je počasi padel rdeč vrtnični list. Pripadal je vrtnici v Calipssinem žepu. Fleurdesia je zagledala vrtnico in jo potegnila iz žepa. Podržala jo je v roki in jo vrnila Calipsso, ki je bleda gledala princesino roko. "Za koga pa je?" jo je vprašala in pomežiknila.

"Lahko je vaša, princesa," je odgovorila Calipsso, a ni stegnila roke. Obstala je na mestu in čakala. A Fleurdesia se ni stegnila ponjo. Pogledala je v sive oči Varuhinje, a ji te niso vrnile pogleda. Stopila je korak nazaj.

"Kar ti jo imej, Calipsso."
12. Oktober 2023

Odgovori:

Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Wow, kako dramatičen, a prijeten zaključek.
Vidi se, da je princesa res prijazno dekle, za opisovanje pa samo kapo dol.
Ti odstavki so mi res ekstra všeč, vsej zgodbi daš obliko.
Dolžina je ravno pravšnja, tvoje preskakovanje med dogodki/dnevi/leti oz. posameznimi enotami pa je čudovito.
Zdaj imaš en problem. Ne boš se kar tako znebila mojih komentarjev, hah. 😆😅
Spremljam <3
Sophie Donna
0
12. Oktober 2023
Hvala za komentar!! :D
Oh ja, obožujem Fleurdesio (kar tako sem si dala njeno ime za vzdevek haha). In me veseli, da ti je všeč moj stil pisanja in pa odstavki. Tudi sama imam raje, da so ostavki bolj vidni. Tako kot v knjigah.
Ohh z veseljem še videvam tvoje komentarje, saj so cudoviti!
~fleur :)
12. Oktober 2023
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Waw, res mi je všeč ta konec, predvsem pa te odstavki, vse je lepo razdeljeno, kar mi je zelo všeč. Tudi zanimiva vsebina, zelo zanimiva, da te res privlači k branju. Ti si res NAJ pisateljica. Komaj čakam na naslednji del in še vse ostele. Lepo se imej! ❤👍😉😊

Lp,
MM12
0
12. Oktober 2023
Ohhh hvala! Zdaj res vidim, da so vsem všeč vidni odstavki. :) lepo.
Hvala za prelep komentar!
13. Oktober 2023
Ni zakaj.
13. Oktober 2023
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Obožujem to zgodbo<33 ful je dobra! Ti si rojena pisateljica, čimprej nov del!!
0
13. Oktober 2023
Hvala ti!! Se bom potrudila čim prej napisati nov del. :)
13. Oktober 2023
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Super je zelo mi je všeč.všex mi je konec, si rojena pisateljica
0
13. Oktober 2023
Hvala!! :D
13. Oktober 2023
Nizakaj
13. Oktober 2023
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
ohh sele zadj sm vidla da sploh se nism prebrala tega dela! no zej sm ga :) in je suuuupr pac zlo lepi opisi in to in tista vrtnica... le za koga je?? <33
0
20. Oktober 2023
haha lepo, da si prebrala prvi del lol. xD hvala ti!!
20. Oktober 2023

Moj odgovor:

Vsebina odgovora:
Vzdevek:
Prepričaj se, da na spletu ne objavljaš svojih osebnih podatkov in ne žališ drugih uporabnikov.

Pisalnica


Objava:

Življenje v steklenem kozarcu 9. del

Ogledov: 17 Odgovorov: 1
Pred 8 urami
2
Objava:

Svet pošasti 4. del

Ogledov: 32 Odgovorov: 2
Pred 9 urami
6
Objava:

MOJE ŽIVLJENJE 3. del

Ogledov: 23 Odgovorov: 2
Pred 9 urami
3
Objava:

Najin trenutek 1. del

Ogledov: 48 Odgovorov: 2
Pred 1 dnevom
4
Objava:

Poj in ljubi 3. del

Ogledov: 41 Odgovorov: 0
Pred 1 dnevom
4
Objava:

DAN

Ogledov: 53 Odgovorov: 3
Pred 1 dnevom
4
Objava:

Prihajajoča apokalipsa, 18. del

Ogledov: 38 Odgovorov: 0
Pred 2 dnevoma
2
Objava:

Krvavo srce 2. del

Ogledov: 54 Odgovorov: 2
Pred 2 dnevoma
1
Sueme(maybedont?) potrebuje pomoč ali nasvet v
Svetovalnica

Its a craving not a crush

Hej torej js mamfulll fulll velik crush na prijatla in ne vem kak mu povedat (ful sva close in nocem unicit prijateljstva) :( help guysss
Pred 1 dnevom

Vpiši se


Nov uporabnik | Pozabljeno geslo

Obvestila

29.1.2025
DODATNE UGODNOSTI ZA NAROČNIKE

Naročniki revije Pil, pozor!

Na Pilovi spletni strani imate naročniki revije posebne ugodnosti. V klepetalnici lahko z drugimi naročniki klepetate v ločeni sobi klepetalnice, ustvarjate teste v Galaksiji testov ter na vseh forumih objavljate fotografije in risbe.

Vse, kar potrebujete za aktivacijo ugodnosti, je naročniška številka.

Naročniško številko dobiš na e-poštni naslov, ki si ga vpisal/a na naročilnico. Dostop do dodatnih vsebin za naročnike lahko aktiviraš tudi tako, da vpišeš ime in priimek plačnika naročnine (to je najverjetneje eden od staršev oz. skrbnikov). Če številke nikakor ne najdeš, piši na revije@mladinska-knjiga.si in ti bomo pomagali.

Kam vneseš naročniško številko? Klikni desno zgoraj na svoj vzdevek in izberi “Dostop za naročnike” ali pojdi direktno na povezavo https://www.pil.si/mojprofil/aktivacija

Vprašanje

Kako ocenjuješ rubriko Ti&jaz?
Všeč mi je, vedno vse z veseljem preberem.
130 (24%)
Je okej, ampak me ne zanimajo vse vsebine.
325 (60%)
Všeč so mi le nasveti bralcev.
35 (6%)
Ni mi všeč, me ne zanima.
53 (10%)

POIŠČI PILOVCA/KO

Pogosta vprašanja

Iščeš odgovore na vprašanja, kot so "Kako se naročim na revijo Pil?", "Kako se registrirati?", Kakšna so pravila obnašanja na Pilovi spletni strani?" in "Kam vnesem naročniško številko?" Klikni na spodnji gumb in najdi odgovore!

Zadnji odgovori

Res dober del in zanimive pridevnike si izbrala.😁👍
Pred 3 urami
c, c, d, a, b. Upam, da imam kaj prav. ...
Pred 3 urami
#NekdoKiVednoKomentira<3 in obožuje tvojo zgodboo
OMGGG GILRIE😭❤ ti si me s tem ...
Pred 5 urami
omggg dbest deu
Pred 5 urami
omggg kpopie to je popolna slikca
Pred 6 urami
omggg res lepo pukii
Pred 6 urami
I_LOVE_BUNNY
hahahahahahahaha. kdo ti ga je povedal?
Pred 6 urami
Ful dobra zgodba.
Pred 6 urami
Jaz bi tudi rada šla v Italijo
Pred 6 urami
ful lepi obeski pa dobr blog ce bi loh bi ...
Pred 6 urami
I_LOVE_BUNNY
Ful je smešen pa čeprav sem ga že vsaj 10 ...
Pred 6 urami
musicgirl
hahaha ta je zelo dobra pa se nisem za njo ...
Pred 6 urami
musicgirl
se strinjam s tabo upam da bodo to popravl
Pred 6 urami
mogoče cokies, bom se mal pogledala
Pred 6 urami
mogoče cokies, bom se mal pogledala
Pred 6 urami