snofi
Naslednji Pil izide 9. januarja
Ikona Ikona Ikona Ikona
pepca oblacek

značka Svetovalnica: Ne vem kako

ne vem kako

3
keks
kako se ne sikirat za težave prijateljev?
ko mi katera od prijateljic napiše, da ni v redu se jaz zaradi tega ful presekiram. Ker vem da jim je ful težko pač to niso navadne majčkene težave. In res jim želim pomagat ampak jim ne morem. Jaz samo želim da bi bile okej.
Torej kako jim lahko pomagam in pa kako naj njihovih težav ne prenašam nase?
Hvala
 

Odgovori:

Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Za to sem pa ekspert! Pač probi ne razmišljat o čem drugem, lahko si tudi rečeš da bo enkrat tega konc (odvisno od zadeve)...
Lp
2
 
Probaj jim govorit veliko lepih besed,se z njimi družit in veliko pogovarjat, da pozabijo na težave,ki jih imajo.
 
jap<333
 
Zabaven odgovor
Najboljši odgovor
Super odgovor
Dober odgovor
Odgovor
Neprimeren odgovor
Nerazumljiv odgovor
Ojla!
Nič ni narobe s tem, da se sekiraš za prijateljice - ravno nasprotno! S tem dokazuješ (sama sebi in nekoč tudi drugim ljudem) da ti ni vseeno, si dobrodušna in velikosrčna!
Zdaj pa k njihovim problemom.
Rekla si, da so zelo veliki in jim je zelo težko. Rada bi jim pomagala, a ne veš kako. Svetujem ti, da se z njimi čim bolj poistovetiš, jim nudiš oporo in tolažbo. Če pa gre za zelo resne zadeve, obvesti razredničarko oziroma razredničarja in ko je potrebno tudi svetovalno delavko. Ko boš to storila, jim boš pomagala, ne pa zašpecala. Ti povem moj primer:
Dva sošolca sta pokala in prerodajala petarde po šoli. Kot veš to vsekakor ni prav, zato sem obvestila razredničarja in on kasneje svetovalno delavko. Sprva sta bila fanta zelo jezna name, ker sem ju "izdala", ampak po tednu pogovorov z svetovalno delavko in policisti, sta dobila kartoteko na policijski postaji (kar pomeni da ju lahko obravnavajo kot kriminalaca, kar vsekakor ni fajn, kajne?) in sta se resno odločila, da se bosta popravila in zdaj to zares počneta - sodelujeta tudi pri organizaciji BODI ZVEZDA; NE POKAJ PETARD.
Tako, to je vse. Torej po svojih najboljših močeh probaj pomagati prijateljicam, tudi čez je ta pot težka in se bojiš da te bodo imele za izdajalko. Zapomni si, da se vse splača.
Svojim prijateljem pa lahko poveš tudi ta rek: SKRBI SO KOT TESTENINE - VEDNO SI JIH NALOŽIMO PREVEČ.
(Za malo dobre volje:upside_down:)
Upam, da se vse uredi,
cupcake
1
 
dobra misel o testeninah in lepa tolažba<333
 

Moj odgovor:

Vsebina odgovora:
Vzdevek:
Prepričaj se, da na spletu ne objavljaš svojih osebnih podatkov in ne žališ drugih uporabnikov.

Svetovalnica


Pačenaizlj
Objava:

Cesarica

Ogledov: 35 Odgovorov: 2
 
0
Secretsanta
Objava:

Secret santa

Ogledov: 44 Odgovorov: 3
 
0
NŠ Mura
Objava:

Izginjanje

Ogledov: 41 Odgovorov: 1
 
0
Just a girl5
Objava:

Psiholog

Ogledov: 40 Odgovorov: 1
 
0
Radovedka
Objava:

A je to normalno?

Ogledov: 78 Odgovorov: 1
 
1
Zalaaa
Objava:

Darilo za tasco pa tasta

Ogledov: 85 Odgovorov: 2
 
0
what
Objava:

Kaj to pomeni?

Ogledov: 114 Odgovorov: 1
 
0
tinkitinkara
Objava:

Rojstni dan

Ogledov: 57 Odgovorov: 0
 
0
tinkitinkara potrebuje pomoč ali nasvet v
Svetovalnica

Rojstni dan

hej jaz imam čez 2 meseca rojstni dan i hočem
imeti pač zabavo ampak je problem da nimam pirjateljev kaj naj naredim pač vse prijatelje sem izgubila pol leta nazaj in počutim se grozno
 

Vpiši se


Nov uporabnik | Pozabljeno geslo

Vprašanje

Kako ocenjuješ rubriko Šport?
Všeč mi je takšna, kot je.
(146)
Raje kot novičke bi imel/a članek, ki se posveti enemu športu posebej.
(66)
Šport me na sploh ne zanima.
(106)

POIŠČI PILOVCA/KO

Pogosta vprašanja

Iščeš odgovore na vprašanja, kot so "Kako se naročim na revijo Pil?", "Kako se registrirati?", Kakšna so pravila obnašanja na Pilovi spletni strani?" in "Kam vnesem naročniško številko?" Klikni na spodnji gumb in najdi odgovore!

Aktualne objave

1
Funnygirl12,5
3
 
3
najrajgamam
10
 
6
Sky lovely
2
 
7
Sistematsk pregled
2
 
10
rendom girl
2
 

Zadnji odgovori v Svetovalnici

Mi smo ravno bili. Ne nobebega predavanja ...
 
sicr men v lajfu ne bi pustila (tkoda tole ...
 
Živijo! Ja, super je! Če bi jaz to dobila ...
 
Uu ona po keri so ustvarili Bloody mary, ...
 
js tud mislm da bo dovolj ker pač itak nouv ...
 
HORSE LOVER<3
Mene so starši naročili v pediatrični kliniki
 
kleopatra ofc a je bla ona cesarica tho?
 
#smilegirl
Jaz mislim da bo to čisto dovolj, tako ali ...
 
mogoče ni bilo primerno za določen frum in ...
 
Zakaj to sprasujes na forumu za najstnike ...
 
ja:sweat_smile:. jaz tui nisem lejsba samo ...
 
kok si stara
 
To pomeni, da je nekdo tolk pa tolk dni brez ...
 
nasi ucitli so nam printal npzje iz prejsnjih ...
 
šestošolka 11 let
Jaz sicer nimam takih težav ampak vrjamem ...