Safety pin necklace🧷

1. A to lohka nosm ce nism se mela poskusov samomora ampak samo mislm nonstop o tem?
2. Moji doma ne vejo ane za moje misli in to in bi mogla js to skrivat pred njimi pa v soli tudi. Sj ce mam pod puloverjem al pa majco je ok ane? bi slo to?
3. A kdo od vas to nosi? ce ja a to skrivate al ne? pa a starsi vejo? pa v soli ljudje?
Odgovori:


kj pomagala?


Upam, da bo tvoje depresije kmalu konec, ti pa lahko odgovorim tudi na tvoja vprašanja.
1. Seveda lahko nosiš, ni prepovedano. Po mojem mnenju je bolje, da nisi imela poskusov samomora, saj se mi to zdi naravnost grozno.
2. Če to želiš skrivati, je res najbolje, da ogrlico nosiš pod majico, še bolj je pa varno, da jo nosiš, ko staršev ni v bližini.
3. Moja prijateljica jo nosi in zelo skrbno skriva pred starši in pred šolo (razen pred mano in drugimi prijateljicami) in pravi, da ji pomaga, ter da bo kmalu končala s takšnim mišljenjem.
Upam, da bo ogrlica ponagala tudi tebi, saj je res škoda delati samomor, če imamo še veliko možnosti in razlogov za življenje, čeprav so te včasih nevidni.
Lp,
#Svetovalka.si
Zelo mi je žal, da se tako počutiš, želim ti, da vse svoje težave rešiš čimprej:)
Moji odgovori na vprašanja:
1. Ni prepovedano, zagotovo ne. Lahko nosiš, če razmišljaš o tem, kar je sicer žalostno, ampak boljše, da nosiš če samo razmišljaš o samomoru kakor da ga dejansko poskušaš narediti.
2.Ja šlo bi, lahko jo imaš pod puloverjem ali majico, lahko si narediš daljšo vrvico ali pa imaš vrvico v barvi kože, da nebo tako očitno.
3.Ne nosim tega, če bi nosila in bi kdo videl bi verjetno rekla, da je za okras mogoče dodala še kakšno rožico zraven, da bi izgledalo "lepše"
Veliko sreče, s reševanjem vseh tvojih težav:)
pc nevem, ce jo mas res al ne, ampak ce se ti res zdi da si tok slabo predlagam, da si poisces neko pomoc. js sm mela prjatle k so probal nardit samomor (pa ne sm enkrat) in je grozno. ene prjatlce nism vidla pou leta kr je sla v mentalno. pc najd si neko pomoc predn bo prepozno. lah gres k solski svetovalni delauki, lah pa starse pross, da te kam pelejo. ni nujno da gres k psihiatru lah gres sam k psihologu. velik ljudi nima nekih resnih tezav pa hodjo k psihologu. sej ce gres k psihologu pa bojo vidl, da mas neko res hudo stanje te bojo dal k psihiatru pa ti bo pol on lah neka zdravila dou, ce bi blo treba.
zelo mi je žal, da se vsak dan soočaš s samomorilnimi mislimi. Prav zato lahko verižica deluje kot varovalni dejavnik in ti bo pomagala. Toplo ti priporočam, da o svojih občutkih spregovoriš z nekom, ki mu zaupaš – starši, prijatelji, svetovalno službo ali strokovnjakom. Odrasli ti lahko pomagajo poiskati ustrezno podporo, če se ti zdi, da ne zmoreš več sama. Če se ne počutiš pripravljena deliti svojih misli z odraslo osebo, se lahko obrneš na prijatelje, ki ti lahko stojijo ob strani in ti pomagajo v težkih trenutkih. Prav tako obstajajo anonimne linije in spletne strani, kjer lahko poiščeš pomoč – nekaj kontaktov prilagam spodaj.
Depresija je resna motnja, ki vpliva na čustva, razmišljanje in vedenje, pogosto prinaša občutke nemoči, žalosti in včasih tudi samomorilne misli. Pomembno je, da veš, da nisi sama in da so ob tebi ljudje, ki ti lahko pomagajo.
* TOM telefon (med 12. in 20. uro na brezplačno številko 116 111, tom@zpms.si)
* Klic v duševni stiski: 01 520 99 00 (zvečer in ponoči: med 19. in 7. uro zjutraj)
* Zaupni telefon Samarijan: 116 123 (24 ur na dan, brezplačno)
* Posvet – Center za psihološko svetovanje: 031 704 707 (vsak delovnik med 8. in 20. uro), posvet.org, info@posvet.si
* SVETOVALNI CENTER za otroke mladostnike in starše Ljubljana, Maribor, Istra
* Spletni strani: Živ? Živ! - zivziv.si in To sem jaz - tosemjaz.net
Moj odgovor:

Svetovalnica
Zobje
Hvala za odgovor
Adijo
Obvestila
DODATNE UGODNOSTI ZA NAROČNIKE
Naročniki revije Pil, pozor!
Na Pilovi spletni strani imate naročniki revije posebne ugodnosti. V klepetalnici lahko z drugimi naročniki klepetate v ločeni sobi klepetalnice, ustvarjate teste v Galaksiji testov ter na vseh forumih objavljate fotografije in risbe.
Vse, kar potrebujete za aktivacijo ugodnosti, je naročniška številka.
Naročniško številko dobiš na e-poštni naslov, ki si ga vpisal/a na naročilnico. Dostop do dodatnih vsebin za naročnike lahko aktiviraš tudi tako, da vpišeš ime in priimek plačnika naročnine (to je najverjetneje eden od staršev oz. skrbnikov). Če številke nikakor ne najdeš, piši na revije@mladinska-knjiga.si in ti bomo pomagali.
Kam vneseš naročniško številko? Klikni desno zgoraj na svoj vzdevek in izberi “Dostop za naročnike” ali pojdi direktno na povezavo https://www.pil.si/mojprofil/aktivacija.