?????

Ne bi rada povedala svojega imena lahko pa povem dq sem 15 letna punca, ki sem trenutno malo zgubljena. Vem da se trenutno v puberteti ampak vseeno me zanima če je to normalno. Torej imam precej težav. Ena od teh je da preprosto nevem več kdo sem in ne morem sprejet tega kdo sem. Preprosto se ne maram. Nekaj treniram a ne bi rada povedala kaj. Zmeraj sem oboževala to, zadnje čase pa me je grozno strah it na trening v strahu da mi ne bo šlo da bom tako rečeno "left out" kar se mi dostikrat zgodi in velikokrat se sovražim kako sem se obnašala npr. zakaj nisem takrat nič rekla, zakaj sem se takrat zasmejala itd. Sploh se nočem več družit z ljudmi in nimam nikakršne motivacije. Problem pa je da sama nevem a mam res te probleme al sama seb lažem in ne znam tega razložit in počutim se kot da moji problemi niso dovolj veliki da bi obiskovala psihologa ker mamo vsi probleme in se zato počutim krivo pa še nisem čisto vedno žalostna ampak se moji občutki menjajo. Mi lahko prosim nekdo ki se mu kaj sanja pove kaj naj naredim ali kaj je to.
Se opravičujem za tak dolg spis...
Odgovori:
predlagam da preizkusis se kaksen nov hobi ali sport, da se pa ne bos pocutila izgubljena v sami sebi pa ti predlagam molitev (pomirila te bo, zaupala bos svoje probleme in zgradila boljsi odnos bos vspostavila s stvarstvom in Stvarnikom).
srecno


Čavči



da se počutiš izgubljeno, je sicer za najstniška leta dokaj normalno. Vseeno pa ni noben problem za psihologa premajhen, tudi pri težavah s samopodobo in identiteto ti psiholog lahko nudi pomoč. V primeru, da bi se rajši obrnila na koga drugega anonimno, lahko to storiš tukaj:
- TOM telefon (med 12. in 20. uro, brezplačno, uporabite lahko tudi e-pošto tom@zpms.si)
- Zaupni telefon Samarijan: 11 123 (24 ur na dan brezplačno)
- veliko uporabnih informacij lahko najdeš tudi na spletni strani To sem jaz (https://www.tosemjaz.net/)
Poskusi se osredotočiti na svari, ki ti gredo bolje. Če si še pred kratkim uživala na treningih, skušaj v tem spet najti motivacijo kljub negativnim preteklim dogodkom, ki te obremenjujejo - imej v mislih, da vas na treningu vse druži ista želja po tej aktivnosti in ste si v tem enaki. Bolj kot boš aktivna (ne samo na treningu, temveč na vseh področjih), manj boš imela občutek, da si ''left-out''. Mogoče boš tudi spoznala, da se ti je marsikdaj to samo zdelo, saj nisi bila z glavo pri stvari.
V vsakem primeru pogovor z neko drugo osebo ne bo škodil. Lahko je to anonimna telefonska številka, ali pa neka druga odrasla oseba, ki ji zaupaš (starši, sorodniki, učitelji...). Velikokrat je pogovor težko začeti, vendar vsakemu izmed nas zelo koristi, da damo ven iz sebe negativne občutke o nas samih in na glas poiščemo pozitivne stvari o nas.
Lepo bodi :)
Moj odgovor:

Svetovalnica
kako pozabit?
neki casa nazaj se mi je zgodila grozna stvar (nocem o tem) in me samo zanima kako nej si oprostim ker mi je tolko hudo res nemoram opisat.. niti v solo nocem nazaj it nocem bit vec ziva res ne.
kako nej pozabim kar se je zgodilo..?
Obvestila
DODATNE UGODNOSTI ZA NAROČNIKE
Naročniki revije Pil, pozor!
Na Pilovi spletni strani imate naročniki revije posebne ugodnosti. V klepetalnici lahko z drugimi naročniki klepetate v ločeni sobi klepetalnice, ustvarjate teste v Galaksiji testov ter na vseh forumih objavljate fotografije in risbe.
Vse, kar potrebujete za aktivacijo ugodnosti, je naročniška številka.
Naročniško številko dobiš na e-poštni naslov, ki si ga vpisal/a na naročilnico. Dostop do dodatnih vsebin za naročnike lahko aktiviraš tudi tako, da vpišeš ime in priimek plačnika naročnine (to je najverjetneje eden od staršev oz. skrbnikov). Če številke nikakor ne najdeš, piši na revije@mladinska-knjiga.si in ti bomo pomagali.
Kam vneseš naročniško številko? Klikni desno zgoraj na svoj vzdevek in izberi “Dostop za naročnike” ali pojdi direktno na povezavo https://www.pil.si/mojprofil/aktivacija.