samozavest sovražim samo sebe

Odgovori:
Vsako jutro si pred ogledalom reči 3 lepe besede o sebi (npr. sem lepa.), zvečer pa si reči vsaj 3 dobre stavri, ki si jih naredila.
Lp
Moj nasvet je, da si v življenju zastaviš nek cilj npr. da boš imela biologijo zaključeno 5. Ko boš cilj dosegla, se boš imela rada in vedela boš, da zmoreš. Pomembno je tudi, da se sprejemaš takšno kot si. Nihče na tem svetu ni popoln. Vsak pa se naredi sam sebi popolnega a se kljub nekim malenkostim na sebi sprejema npr. neka oseba ima preveliko telesno težo in se kljub temu naredi sam sebi všeč npr. se oblači po stilu kako je tej osebi všeč. Res je, da se ljudje v sodobnem svetu primerjamo z tistimi res naj naj npr. punce se primerjavo katera ima večje prsi, fantje kater ima večje mišice in poksušamo biti kot naši idoli pa ne vem kaj še vse. Mogoče izgleda v življenju nekega našega idola vse super in popolno ampak vedi, da v resnici ni. Sigurno te ima nekdo rad. Starši, prijatelji, sorodniki, znanci, učitelji sigurno. Si vredna ljubezni in sreče in vsega. Samo verjeti moraš. Razumem, da ti je težko ampak obstaja rešitev. Lahko se pogovoriš z prijateljico, lahko se obrneš na psihologa to ni nič groznega. Tam so, da ti pomaga in nisi zdaj slaba oseba, če greš k psihologu na posvet. So izobraženi za to in samo oni ti lahko tam res pomagajo in te naredijo močnega.
Upam, da sem pomagala!:blush:

Občutki, ki jih opisuješ, so slišati izjemno neprijetni in obremenjujoči in žal mi je, da ti je težko. Še posebej v obdobju odraščanja je zelo običajno, da naša samopodoba niha, da se odnosi, ki jih imamo z drugimi, spreminjajo, da se soočamo z vedno večjimi obremenitvami in spoznavamo nove stvari o sebi. Vse to je lahko zelo stresno in vodi v občutke preplavljenosti, s katerimi ne znamo vedno najbolje opraviti. V takšnih situacijah včasih pomaga, da se pogovorimo z nekom, ki mu/ji zaupamo, čeprav nam gredo morda vsi okrog nas na živce :) Če ljudem razložiš, kako se počutiš, se bodo verjetno potrudili, da ti po svojih najboljših močeh pomagajo. Kadar stiske postanejo prehude in imaš občutek, da jih s pomočjo bližnjih ne uspeš dovolj dobro obvladovati, pa se lahko obrneš tudi po strokovno pomoč; v šoli imate verjetno svetovalno službo, kjer ti bodo znali pomagati, vedno pa lahko pokličeš tudi npr. TOM telefon.
Težka obdobja po navadi minejo, čeprav se nam zdi, da bodo trajala za vedno. Iskanje dobrih stvari v dnevu, ukvarjanje s hobiji in druženje nam lahko težke občutke olajšajo, kadar stiske trajajo zelo dolgo, pa je dobro narediti še kaj več.
Srečno!
Spominčica
Moj odgovor:

Svetovalnica
Operacija😭😭😭😭
a ima kdo tako al pa podobno izkusnjo? in kaj mi svetujete?
rada vas mam:heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart::heart:
Obvestila
DODATNE UGODNOSTI ZA NAROČNIKE
Naročniki revije Pil, pozor!
Na Pilovi spletni strani imate naročniki revije posebne ugodnosti. V klepetalnici lahko z drugimi naročniki klepetate v ločeni sobi klepetalnice, ustvarjate teste v Galaksiji testov ter na vseh forumih objavljate fotografije in risbe.
Vse, kar potrebujete za aktivacijo ugodnosti, je naročniška številka.
Naročniško številko dobiš na e-poštni naslov, ki si ga vpisal/a na naročilnico. Dostop do dodatnih vsebin za naročnike lahko aktiviraš tudi tako, da vpišeš ime in priimek plačnika naročnine (to je najverjetneje eden od staršev oz. skrbnikov). Če številke nikakor ne najdeš, piši na revije@mladinska-knjiga.si in ti bomo pomagali.
Kam vneseš naročniško številko? Klikni desno zgoraj na svoj vzdevek in izberi “Dostop za naročnike” ali pojdi direktno na povezavo https://www.pil.si/mojprofil/aktivacija.