snofi
Naslednji Pil izide 3. aprila
Ikona Ikona Ikona Ikona
pepca oblacek

KOTIČEK PILOVCA/KE

Avatar
Alex [he/him🏳️‍⚧️]
When the wind does blow, to and fro, you must get your shit together and fuck up them hoes.
Naročnina na objave je mogoča samo registriranim Pilovcem.
Sporočila lahko v "Moj kotiček" pošiljajo le registrirani in aktivni uporabniki.

Sporočila:

oj, a obstaja flag za closeted?
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Kokr jz vem, ni enotne zastave za closeted ljudi, se pa v LGBTQ+ skupnosti včasih uporabljata predponi "sun" in "moon" pred svojo identiteto, da nakažež, da si out/closeted. Predpona "sun" pomeni, da si out, predpona "moon", pa da si še v omari. Tako bi npr. "sun lesbian" pomenilo lezbijko, ki je že out in "moon lesbian" bi pomenilo lezbijko, ki je še closeted.
Sun lesbian flag: https://pin.it/4BmJLXOIH
Moon lesbian flag: https://pin.it/61Ljj2wzT

Ti dve sta najbolj znani/v uporabi, posamezniki pa lahko coinajo svojo moon/sun identiteto in njeno zastavo, če še ne obstaja.
Primeri (closeted flags, ke sprašuješ po tem):
- Moon gay flag: https://pin.it/66r2FiGyh
- Moon asexual flag: https://pin.it/4GXaNDtv7
- Moon aroace flag: https://pin.it/71bN4QL2X
- Moon nonbinary flag: https://pin.it/3Qzrnmbl9
- itd. Če nism dal tvoje identitete tuki, lahko poiščeš po Pinterestu al pa nardiš svojo, če želiš! :heart:
2
 
hi,opažam da sem lejzbika,ampak tega nočem,je proti moji veri:sob:plis maš kšno rešitev kako se sprijaznit s tem alpa kako se od tega odvadit:sob::sob::sob::sob::sob::sob::sob:
hvala ti:peace:
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
No, ne moreš se "odvadit" tega, ker je to, kar ti fundamentally si in pač ne moreš spremenit tega. Pač I guess da lahko na vse sile probaš resnico ignorirat, jo potlačit dol, se pretvarjat in silit da so ti všeč fantje, ampak to te ne bo kr magically nardil straight. In na dolgi rok te bo tud nardilo ful miserable in če se boš tlačla nazaj v omaro, tvoj lajf ne bo fajn.
Pol pa pridemo do razloga, zakaj se tako sploh počutiš sama o sebi. Rekla si zarad vere, predvidevam, da si kristjanka. Kje točno v Bibliji omenja, da je narobe bit lezbijka? Okej, "A man shall not lie with a man", ma to smo že razčistli, da je bilo napačno prevedeno in da sploh ne prepoveduje homoseksualnosti med moškimi, ampak tud če bi, ta del dejansko piše samo o moških. Kar jaz vem, nikjer ni nekaj takega kot "A woman shall not lie with a woman" al whatever. Pač jz sam resno ne razumem, kakšen specifičen razlog imajo krščanski homofobi, če ga sploh imajo. Al je sam echo chamber of "Oh, ta je reku, da so ta, ta in ta stvar slabe. Sej drgač nikomur ne škodijo. ampak bom hejtal na njih, sam zato ker to delajo vsi ostali in se mi ne da izobrazit o teh temah." A zdej vidiš , kako glupo to zgleda?
At the end of the day tho, don't hate yourself. That's homophobic. 🥰:rainbow_flag:
4
 
No, v resnici ni napačno preveden. Nekaj časa nazaj sm bila pri enemu prijatlu od mojga fotra (christian, very cool dude) , in mi je pokazal nek website kjer lahko beres og verses pa vids ce je prav preveden in dejansko je. Ampak, pazi zdej to: na drugi strani tiste biblije je pisalo neki takega kot: "You shall not cut the sides of your beard...you shall not tattoo any marks on your body." In ko sm vprasala tega prijatla o tem (context: he's got tats pa se je nedavno obril), je rekel da so tista pravila bila napisana za levite (od tod ime knjige oz. Leviticus), in ni nujno, da se jih še danes držimo, because God most likey doesn't care that he's got tattoos. Torej: *b*That bible verse je pravilno preveden, ampak se ga ne rabimo držati, because some of those rules were written za specifično skupino ljudi ful dolg nazaj, in ne držijo še danes.*b* (I say some zato ker bestiality je ocitno se zmeri not good)
 
Mi daš link za to spletno stran pls?
 
naročena:hearts:
0
 
Oj
A lah odgovoriš iz nabiralnika plis:heart:
1
 
yoo
že kr dolgo nisi napisal novga bloga in jih pogrešam :broken_heart: kdaj bo spet kšn?
ful so fajn, in komi čakam na usak nov del :yellow_heart:
1
 
Tyyy, drgač pa res ne vem... Nočem rečt kmal, ke se bo to spet razvleklo na ne vem kok dolg, heh. Nimam dost samodiscipline, da bi si naredu plan objavljanja. Enkrat sm to probu z enim fanfictionom, ke sm ga pisal in neki časa je šlo, pol pa dejansko nism mogu več in se je ta stvar, ke sm jo ful rad delal, spremenila v neko nujno opravilo in nadlogo, ke sm jo mogu narest do časa, tko da ja. Ne vem. 🤷‍♂️Mi pa velik pomen, da mate ljudje tok radi moje bloge ❤️
 
štekam... :) veselim se naslednjega dela, kadarkol bo <3
 
Narocena!
Vsec mi je tvoj blog, ceprav ne podpiram lih tega ampak je vseen zanimivo prebrat <3
0
 
Hvala, ampak smem vprašat, zakaj ne podpiraš?
 
v nabiralniku
 
Ljudje, ki kupujejo "preppy Nirvana shirts" in mislejo, da je Nirvana znamka oblačil in ne pač music band :sob::skull:
13
 
😭😭
 
REAL OMG😭
 
SO REAL LIKE WAKE UP😭😭rip kurt cobain you wouldve hated this
 
💔😭😭😭😭
 
we all have one enemy 😭
 
ALO DANES SEM VIDO LIH ENO S TAKO MAJCO KO JE ISTO REKLA 😭
 
real ToT
 
fr hermi😭
 

Obvestila

12.3.2026
NAPAČNO ZVEZAN MARČNI PIL

Žal se je v tiskarni, kjer se tiska Pil, tokrat malo zapletlo. Če ste med tistimi, ki so dobili »pokvarjen« Pil, pišite na revije@mladinska-knjiga.si ali pokličite na 080 12 05. Poslali vam bomo novega.

Uredništvo Pila

Vpiši se


Nov uporabnik | Pozabljeno geslo

POIŠČI PILOVCA/KO

Sporočila

Avatar I_LOVE_BUNNY je pisal/a pilovcu/ki: Avatar cokies
vse najboljše pikccc(sej bi ti napisala cel ...
 
Avatar Karla💙 sporoča pilovcem/kam:
Srečno vsem jutri na Npz-jih! Držim pesti, ...
 
Avatar baletgirl11 je pisal/a pilovcu/ki: Avatar tukizoee:)
Klepet je pol ure prej. sam da veš
 
Avatar baletgirl11 je pisal/a pilovcu/ki: Avatar Charlotte
Nov del nadaljuj zgodbo je tuki. Tk da če ...
 
Avatar Girliee sporoča pilovcem/kam:
gajs, še enkrat srečno vsem jutri na npz-jih. ...
 
Avatar ☆Star☆ je pisal/a pilovcu/ki: Avatar cokies
Vse najboljše
 
Avatar ☆Star☆ sporoča pilovcem/kam:
Ko nekdo misli, da acctualy givaš a sh*t ...
 
Avatar SlayQueen💋 sporoča pilovcem/kam:
Nocko guys:heart:
 
Avatar Math_monster je pisal/a pilovcu/ki: Avatar # rada pomagam
nah sou sm malo ti poglejat profil pa se ...
 
Avatar # rada pomagam sporoča pilovcem/kam:
omgg guys srecno usm na npzjih jutri, you ...
 
Avatar # rada pomagam je pisal/a pilovcu/ki: Avatar cokies
miskaa moja, sori k sm tok pozna, tok enih ...
 
Avatar baletgirl11 je pisal/a pilovcu/ki: Avatar Rubik's cube girl
Klepet?
 
Avatar baletgirl11 je pisal/a pilovcu/ki: Avatar naja
Klepet je pol ure prej.
 
Avatar baletgirl11 je pisal/a pilovcu/ki: Avatar Matic
Sm da veš klepet je pol ure prej.
 
Ojla klepet je pol ure prej.
 
Avatar baletgirl11 je pisal/a pilovcu/ki: Avatar Girliee
Klepet je pol ure prej
 
Avatar baletgirl11 je pisal/a pilovcu/ki: Avatar SofijaLoveDogs
Klepet je pol ure prej
 
Avatar baletgirl11 je pisal/a pilovcu/ki: Avatar Lea Lena
Klepet je pol ure prej.
 
Avatar baletgirl11 je pisal/a pilovcu/ki: Avatar GrizalkaKnjig
Klepet je pol ure prej.
 
Avatar baletgirl11 je pisal/a pilovcu/ki: Avatar Korenček 🥕
Klepet je pol ure prej.
 
Avatar baletgirl11 je pisal/a pilovcu/ki: Avatar cat&bookgirl
Klepet je pol ure prej.
 
Avatar baletgirl11 je pisal/a pilovcu/ki: Avatar Kikakim
Klepet je pol ure prej.
 
Avatar Lemon squizy2309 sprašuje pilovce/ke:
kok je ura k to bereš
 
Avatar Ajda V. je pisal/a pilovcu/ki: Avatar cokies
vse naj naj :nail_care::kissing_heart::relieved:
 
Avatar SlayQueen💋 sporoča pilovcem/kam:
Vsoo sreco vsem k mate jutr npzz, matee too. ...