Hujšanje ...?

Mene zanima če ima kdo idejo za vaje da na nekaterih delih shujšam. To so like kolena, stegna, trebuh, obstrani nad pasom in malo spodaj pri hrbtu. Ne vem katere vaje naj delam ker se mi res zelo malo pozna. Ali ima še kdo idejo za prehrano kako naj imam ker me tudi teža moti. Težka sem več kot 47, vse moje sošolke pa so okoli 40 ....
Odgovori:
če že hočeš shujšat si ig poišči kake vaje na jutubu lahko začneš delat jogk čeprav to pomoje ni lih pa lahko poskusiš in če se s kakim športom ukvarjaš je tut okej



Objav z nasveti o hujšanju je bilo že ogromno. Zavedati se moraš, da imamo ljudje različne oblike telesa. Samo zato, ker je neka oseba bolj suha od tebe, to ne pomeni, da si ti predebela. Številka na tehnici sama po sebi ne pove ničesar o našem zdravju, saj je pomembno, da vemo koliko te teže so npr. mišice in kosti, koliko pa maščoba in kje ta maščoba je. Če te tvoja teža skrbi, se posvetuj z osebnim zdravnikom, ki ti lahko svetuje tudi glede hujšanja, če je to potrebno.
V otroštvu in najstniških letih stroge diete niso priporočljive, razen kadar ima ima nekdo zaradi svoje teže zdravstvene težave. Vadbe, ki obljubljajo hitro izgubo teže so v bistvu lažno oglaševanje. To, kako hitro bo nekdo izgubil težo, je odvisno od veliko dejavnikov, vadba je le en od njih. Pri dietah in pripravkih, ki obljubljajo tako hitre rezultate, gre za to, da se iz telesa izloči čim več vode, kar zmanjša težo osebe in lahko celo povzroči bolj suh videz. To vodi v dehidracijo in lahko povzroči hude zdravstvene težave. Hitro hujšanje lahko vodi tudi v pomanjkanje hranilnih snovi, zapoznelo puberteto ter druge zdravstvene težave.
Seveda je priporočljivo, da se gibaš vsaj eno uro na dan. To ne pomeni, da moraš vsak dan intenzivno telovaditi eno uro, temveč, da se gibaš, po možnosti na svežem zraku. To lahko vključuje športne dejavnosti (npr. hoja, plavanje, vožnja s kolesom ...) ter gospodinjska opravila (npr. košnja trave, sesanje ...). Predlagam ti, da si izbereš več različnih športnih aktivnosti, ki jih nato počneš na različne dneve (npr. v ponedeljek eno uro kolesariš, v torek dvajset minut delaš vaje za moč, potem pa greš na krajši sprehod, v soboto greš na bazen ...). Če si izbereš športne aktivnosti, ki te veselijo boš lažje vztrajala pri njih ter se boš tudi zabavala. Vadba, ki te veseli, lahko pripomore k temu, da se počutiš bolj samozavestno v svojem telesu.
Priporočam ti tudi, da začasno na vseh družabnih omrežjih nehaš spremljati vsebine povezane z zdravo prehrano ali hujšanjem. Te vsebine velikokrat promovirajo nezdrave načine prehranjevanja in poudarjajo pomen nizke telesne teže pri ohranjanju zdravja ter tako povečujejo skrb, ki jo ljudje čutijo v zvezi s svojo telesno težo.
Zagotavljam pa ti tudi, da ob zdravih prehrani ter ustrezni vadbi tudi kakšen kilogram preveč ni konec sveta. Priporočam ti, da se zaradi svoje teže ne sekiraš preveč. V puberteti se lahko zgodi, da hormoni povzročijo, da naenkrat pridobiš več teže, vendar se ta sčasoma ustali.

Moj odgovor:

Svetovalnica
Js bi bla mažoretka

Obvestila
DODATNE UGODNOSTI ZA NAROČNIKE
Naročniki revije Pil, pozor!
Na Pilovi spletni strani imate naročniki revije posebne ugodnosti. V klepetalnici lahko z drugimi naročniki klepetate v ločeni sobi klepetalnice, ustvarjate teste v Galaksiji testov ter na vseh forumih objavljate fotografije in risbe.
Vse, kar potrebujete za aktivacijo ugodnosti, je naročniška številka.
Naročniško številko dobiš na e-poštni naslov, ki si ga vpisal/a na naročilnico. Dostop do dodatnih vsebin za naročnike lahko aktiviraš tudi tako, da vpišeš ime in priimek plačnika naročnine (to je najverjetneje eden od staršev oz. skrbnikov). Če številke nikakor ne najdeš, piši na revije@mladinska-knjiga.si in ti bomo pomagali.
Kam vneseš naročniško številko? Klikni desno zgoraj na svoj vzdevek in izberi “Dostop za naročnike” ali pojdi direktno na povezavo https://www.pil.si/mojprofil/aktivacija.