Alex [he/him🏳️⚧️]
When the wind does blow,
to and fro,
you must get your shit together
and fuck up them hoes.
Naročnina na objave je mogoča samo registriranim Pilovcem.
Sporočila lahko v "Moj kotiček" pošiljajo le registrirani in aktivni uporabniki.
Prispevki:
ojla kako si?:two_hearts:
1
🕒
Honestly supr, odštevam do konca šole, lih končal gledat serijo Shadowhunters in začel gledat BBCjevga Sherlocka, life's great =]
hejj ja js mam tut eno uprasanjee...a doma ti starsi recejo 'ej a si pospraula mizo?' al 'ej a si pospravu mizo?'?
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Medijska pismenost pa tud... Na to vprašanje sm odgovoru že stokrat in lahko najdeš v mojmu kotičku. Ampak moji starši še ne vejo, da sm trans in me nagovarjajo po ženskih zaimkih
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Medijska pismenost pa tud... Na to vprašanje sm odgovoru že stokrat in lahko najdeš v mojmu kotičku. Ampak moji starši še ne vejo, da sm trans in me nagovarjajo po ženskih zaimkih
5
🕒
HAPPY PRIDEEEEEE :heart:🧡:yellow_heart::green_heart::blue_heart::purple_heart:
3
🕒
zakj maš tak vzdevek?
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Svoj profil na Pilu sm ustvaril z namenom da ozaveščam o LGBTQ+ skupnosti. Sam sem tud trans (zato trans zastavica v imenu) in moje izbrano ime je Alex. Ker je Alex spolno nevtralno ime, jz pa sem želel, da je jasno razvidno, katere zaimke kot transmaskulina oseba uporabljam, sem dal he/him (torej moške) zaimke v svoje ime. Sicer se je od takrat par stvari spremenil in zdej uporabljam he/they zaimke, imena pa na žalost ne morem spremenit in popravit, tko da ostaja tko kot je.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Svoj profil na Pilu sm ustvaril z namenom da ozaveščam o LGBTQ+ skupnosti. Sam sem tud trans (zato trans zastavica v imenu) in moje izbrano ime je Alex. Ker je Alex spolno nevtralno ime, jz pa sem želel, da je jasno razvidno, katere zaimke kot transmaskulina oseba uporabljam, sem dal he/him (torej moške) zaimke v svoje ime. Sicer se je od takrat par stvari spremenil in zdej uporabljam he/they zaimke, imena pa na žalost ne morem spremenit in popravit, tko da ostaja tko kot je.
4
🕒
hej, um, slisala sm, da se oblacis grunge in me zanima, kje dobis cune? tak specificno kere trgovine (oz. secondhand trgovine k sm vidla da thriftas). k js sm tut alt in iscem take cune.
hvala ze vnaprej<3
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Vsake par mescov je v Logatcu izmenjevalnica oblačil in je tko the best thing ever. V bistvu ti lahko prineseš svoje stvari, ke jih ne rabiš več in vzameš kolikor češ in vse je zastonj. To vključuje večinoma oblačila, drgač pa tud čevlje, nakit, kekšne dodatke (šali, klobuki, kravate, pasi itd.), igrače za otroke, knjige, hišne dekoracije in take stvari. In res je ful fajn, ke ne moreš nardit napačnega nakupa, ker sploh ne porabiš nič denarja in lahko vrneš naslednjič, ko prideš. Drgač pa spremljaj po družbenih omrežjih/internetu podobne dogodke, ke jih je po Sloveniji kar nekej, ta v Logatcu je pač meni najbližji.
Drugi način kako jz dobim cunje je od sorodnikov al pa prjatlov/sodelavcev od mojih staršev. Včasih mami al pa ati dobita tko kekšno vrečo oblačil od teh ljudi in pol se včasih dobi kej zanimivga.
Thrift shops so pa mal bolj tricky zato ke jz živim na podeželju in mam redko priložnost it v kekšno večje mesto, kjer so. Včasih sploh ne vem za kekšn thrift shop ke sploh nism nameraval it tja, pa ga kr randomly najdem (recimo ke smo šli par tednov nazaj z razredom na ekskurzijo v Celje pa smo s frendi hodil zvečer okol in dobil en thrift shop). Tle jih maš pa ene par (v enih sm že bil, v enih pa še ne):
- Humana SecondHand & Vintage Ljubljana (Kolodvorska ulica 9, 1000 Ljubljana)
- Humana Vintage (Stritarjeva ulica 5, 1000 Ljubljana)
- Humana Second Hand (Slovenska cesta 11, 1000 Ljubljana)
- Moje Tvoje (Mestni trg 8, 1000 Ljubljana) - Ta je ful fajn, ke majo en del trgovine, kjer si lahko izbereš cunje in ti ne zaračunajo na kos, ampak ti stehtajo vse, kar bi rad kupil in ti zaračunajo na kilo, tako da pride dost poceni (poglej si razpored, ker se cena ene kile čez teden spreminja in probej it takrat, ko je najnižja).
Zdej te so ble vse v Ljubljani, ampak jih je po Sloveniji še velik več. Čist izi lahko v Google Maps napišeš "thrift shop slovenia" in ti jih bo ful vrglo ven, tko da have fun lol.
Če pa hočeš supportat kekšne manjše proizvajalce, ful priporočam kekšne sejme (kmetijski sejem dvakrat na leto v Komendi, Gregorjev sejem v Logatcu, ipd.), tud tm se da kej najdet.
Tko da to je to, upam da ti bo to kej pomagal in srečno thriftanje! <3
hvala ze vnaprej<3
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Vsake par mescov je v Logatcu izmenjevalnica oblačil in je tko the best thing ever. V bistvu ti lahko prineseš svoje stvari, ke jih ne rabiš več in vzameš kolikor češ in vse je zastonj. To vključuje večinoma oblačila, drgač pa tud čevlje, nakit, kekšne dodatke (šali, klobuki, kravate, pasi itd.), igrače za otroke, knjige, hišne dekoracije in take stvari. In res je ful fajn, ke ne moreš nardit napačnega nakupa, ker sploh ne porabiš nič denarja in lahko vrneš naslednjič, ko prideš. Drgač pa spremljaj po družbenih omrežjih/internetu podobne dogodke, ke jih je po Sloveniji kar nekej, ta v Logatcu je pač meni najbližji.
Drugi način kako jz dobim cunje je od sorodnikov al pa prjatlov/sodelavcev od mojih staršev. Včasih mami al pa ati dobita tko kekšno vrečo oblačil od teh ljudi in pol se včasih dobi kej zanimivga.
Thrift shops so pa mal bolj tricky zato ke jz živim na podeželju in mam redko priložnost it v kekšno večje mesto, kjer so. Včasih sploh ne vem za kekšn thrift shop ke sploh nism nameraval it tja, pa ga kr randomly najdem (recimo ke smo šli par tednov nazaj z razredom na ekskurzijo v Celje pa smo s frendi hodil zvečer okol in dobil en thrift shop). Tle jih maš pa ene par (v enih sm že bil, v enih pa še ne):
- Humana SecondHand & Vintage Ljubljana (Kolodvorska ulica 9, 1000 Ljubljana)
- Humana Vintage (Stritarjeva ulica 5, 1000 Ljubljana)
- Humana Second Hand (Slovenska cesta 11, 1000 Ljubljana)
- Moje Tvoje (Mestni trg 8, 1000 Ljubljana) - Ta je ful fajn, ke majo en del trgovine, kjer si lahko izbereš cunje in ti ne zaračunajo na kos, ampak ti stehtajo vse, kar bi rad kupil in ti zaračunajo na kilo, tako da pride dost poceni (poglej si razpored, ker se cena ene kile čez teden spreminja in probej it takrat, ko je najnižja).
Zdej te so ble vse v Ljubljani, ampak jih je po Sloveniji še velik več. Čist izi lahko v Google Maps napišeš "thrift shop slovenia" in ti jih bo ful vrglo ven, tko da have fun lol.
Če pa hočeš supportat kekšne manjše proizvajalce, ful priporočam kekšne sejme (kmetijski sejem dvakrat na leto v Komendi, Gregorjev sejem v Logatcu, ipd.), tud tm se da kej najdet.
Tko da to je to, upam da ti bo to kej pomagal in srečno thriftanje! <3
4
🕒
Fantazija, mečevanje, lokostrelstvo, improv, D&D, cosplay, LARP, renaissance/medieval fairs >>>>>
(Yes, I'm a nerd)
(Yes, I'm a nerd)
2
🕒
omg koncno ljudje ki poznajo dnd 🥹 (i hope da misliš dungeons and dragons ker drugace ignoriraj 😭)
Jaaa Dungeons & Dragons je tok kulll. Sicer nism še nikol igral (na žalost), igra pa moja sestra, drgač pa gledam ful D&D contenta na YouTubu, kot recimo improv skupina Shoot From The Hip, ke od lani igrajo D&D na svojmu drugmu kanalu Roll From The Hip in so lih v nedeljo dal ven finale drugega campaigna, ke so ga igral (in je tok sad eughhhh)
Naročeni<3
0
🕒
heej, že dolgo te ni bilp tukaj🧐
0
🕒


